Справа № 130/2525/21
Провадження № 22-ц/801/51/2023
Провадження № 22-ц/801/50/2023
Категорія: 80
Головуючий у суді 1-ї інстанції Порущука П.П.
Доповідач:Панасюк О. С.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2023 рокуСправа № 130/2525/21м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого Панасюка О. С. (суддя доповідач),
суддів Сала Т. Б., Шемети Т. М.,
з участю секретаря судового засідання Куленко О. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до Комунального некомерційного підприємства «Жмеринська стоматологічна поліклініка» Жмеринської міської ради про стягнення заробітної плати за апеляційними скаргами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 та представниці ОСОБА_3 адвоката Слізяк М. М. на рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області у складі судді Порощука П. П. від 19 вересня 2022 року та додаткове рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області у складі судді Порощука П. П. від 05 жовтня 2022 року,
встановив:
06 вересня 2021 року адвокат Слізяк Н. Р. від імені та в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 звернувся до суду з цим позовом, за яким, з урахуванням заяви про збільшення і зменшення позовних вимог, просив стягнути з Комунального некомерційного підприємства «Жмеринська стоматологічна поліклініка» Жмеринської міської ради (далі КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка») на користь: ОСОБА_1 216098 грн 50 к.; ОСОБА_2 173511 грн 40 к.; ОСОБА_3 139940 грн 92 к.; ОСОБА_4 78170 грн 68 к.
Позовна заява мотивована тим, що ОСОБА_1 працював на посаді лікаря стоматолога-хірурга, ОСОБА_5 та ОСОБА_3 зубного лікаря, ОСОБА_4 до 14 червня 2021 року лікаря стоматолога. З січня 2017 року по травень 2021 року ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , а ОСОБА_4 за період роботи з 08 серпня 2018 року по травень 2021 року включно заробітну плату було нараховано та виплачено у розмірі нижчому, ніж передбачено законом, оскільки оплата їх праці повинна була здійснюватися згідно з тарифними ставками, зазначеними у штатних розписах, які протягом січня 2017 року травня 2021 року у КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» неодноразово змінювались. Розрахунок заробітної плати здійснювався не у визначеному законом та колективним договором порядку, зокрема не правильно було визначено розмір посадового окладу, з якого підлягали розрахунку надбавка за вислугу років. Передбачена законом надбавка за тривалість безперервної роботи на підприємстві не розраховувалась та не виплачувалась взагалі. Так, ОСОБА_1 до посадового окладу повинні нараховуватись щомісячна надбавка у розмірі 10 % за хірургічне втручання, 30 % за вислугу років та 40 % за тривалість безперервної роботи; ОСОБА_2 щомісячна надбавка у розмірі 20 % за вислугу років та 40 % за тривалість безперервної роботи; ОСОБА_3 щомісячна надбавка у розмірі 10 % за вислугу років (а з 01 вересня 2017 року 20 %) та 40 % за тривалість безперервної роботи. Крім того неправильне визначення розміру заробітної плати вплинуло на розмір виплати за час щорічної відпустки та допомоги по тимчасовій непрацездатності. Також не завжди здійснювалась індексація оплати праці позивачів.
Рішенням Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 19 вересня 2022 року у позові відмовлено.
Рішення суду першої інстанції мотивоване тим, що оскільки штатна чисельність працівників, яка підлягає затвердженню за штатним розписом, повинна бути приведена у відповідність з визначеним фондом оплати праці, доведеним у бюджетних призначеннях на оплату праці, формуванню штатного розпису передує визначення тарифікаційних списків на кожного працівника за кількістю штатних посад, визначені відповідно до таблиці тарифних ставок працівників бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється за Єдиною тарифною сіткою посадові оклади між собою додаються і отримана сума формує розмір фонду заробітної плати на місяць, рік. І так по кожній посаді, і лише після цього формується штатний розпис, який затверджується засновником. Відповідно визначення представником позивачів посадового окладу позивачів шляхом ділення кількості штатних посад на суму фонду заробітної плати на місяць за відповідною посадою є неправомірним та помилковим, а отже всі наведені розрахунки недонарахованої і невиплаченої заробітної плати позивачів, наведені в заяві про збільшення і зменшення розміру позовних вимог, результат яких відображений в прохальній частині позовних вимог, не відповідають дійсності, оскільки вихідними даними для них є посадовий оклад кожного позивача, у спірні роки (з 2017 по травень 2021), який визначено невірно.
Помилкове визначення розміру посадового окладу вплинуло і на відповідний розмір надбавки за вислугу років, яка розраховується з розміру посадового окладу.
В штатному розписі з 2017 року по 2021 рік не закладалося фінансування на виплату надбавки за тривалість безперервної роботи працівникам КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка». Колективним договором, прийнятим загальними зборами трудового колективу 10 січня 2017 року, не передбачено виплату надбавки за тривалість безперервної роботи. Жоден нормативний акт не передбачає виплати надбавки за тривалість безперервної роботи лікарям стоматологам та зубним лікарям, що працюють в КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка».
Посилання позивачів на Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення, що затверджені наказами Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров`я України № 308/519 від 05 жовтня 2005 року, а саме підпункт 4.1.1 суд відхилив, тому що в переліку закладів, для працівників яких передбачено надбавку за тривалість безперервної роботи зазначено «Дільничні лікарні, амбулаторії, у т.ч. лінійні на залізничному транспорті, та ті, що увійшли до складу центрів первинної медико-санітарної допомоги або до центральних районних, районних та міських лікарень, що розташовані в сільській місцевості, амбулаторії сімейної медицини», тобто законодавцем визначено «…..що розташовані в сільській місцевості…..», а КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» розташована на території міста Жмеринка Вінницької області, а відповідно на її працівників, в тому числі позивачів, не поширюються правила нарахування та виплати надбавки за тривалість безперервної роботи, передбачені Умовами № 308/519.
Додатковим рішенням того ж суду від 05 жовтня 2022 року з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 на користь КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» стягнуто 15000 грн 00 к. у відшкодування витрат на правничу допомогу адвоката, по 3750 грн 00 к. з кожного.
В апеляційних скаргах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , а також окремо представниця ОСОБА_3 адвокат Слізяк М. М., посилаючись на порушення судом норм процесуального права, неправильне застосування норм матеріального права, невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи, просили рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 19 вересня 2022 року та додаткове рішення цього суду від 05 жовтня 2022 року скасувати та ухвалити нове про задоволення позову та відмовити у стягненні з позивачів на користь відповідача судових витрат.
На обґрунтування доводів апеляційної скарги посилались на ті ж обставини, що і у позовній заяві (апеляційна скарга представниці ОСОБА_3 адвоката Слізяк М. М. за змістом є ідентичною апеляційній скарзі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 ).
Відзиву на апеляційні скарги не надходило.
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги апеляційний суд прийшов до висновку, що вона задоволенню частково з огляду на таке.
Частинами першою четвертою статті 367 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) передбачено, що суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.
Докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об`єктивно не залежали від нього.
Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов`язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
За змістом статті 374 ЦПК України апеляційний суд скасовує судове рішення повністю або частково і ухвалює у відповідній частині нове рішення або змінює рішення, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з порушенням норм матеріального і процесуального права (стаття 376 ЦПК України).
Відповідно до частини першої статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно зі статтею 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим; законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права; судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом; при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду; обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Цим вимогам рішення суду першої інстанції не відповідає.
Суд встановив, що ОСОБА_1 працював на посаді лікаря-стоматолога-хірурга в КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» з 01 серпня 1997 року; ОСОБА_2 на посаді зубного лікаря з 01 серпня 2001 року; ОСОБА_3 на посаді зубного лікаря з 03 березня 2014 року; ОСОБА_4 на посаді лікаря-стоматолога з 08 серпня 2018 року по 14 червня 2021 року.
КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» Жмеринської міської ради (код ЄДРПОУ 24897868) розташоване за адресою: Вінницька область, м. Жмеринка, вул. Б. Хмельницького, 40. Виконуючим обов`язків директора КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» є ОСОБА_6 , з 16 липня 2021 року органом управління КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради.
Штатні розписи КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» (раніше Жмеринська районна стоматологічна поліклініка) в спірний період 2017 2021 років затверджувалися щорічно, в продовж 2020 року двічі. Відповідно до Таблиці посадових окладів (тарифних ставок) працівників бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється за Єдиною тарифною сіткою, в спірний період 2017 2021 років посадові оклади працівників визначалися у відповідності до лікарської категорії та тарифного розряду, який є індивідуальним для кожного з лікарів КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка». Згідно з Тарифним списком працівників по КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» у ОСОБА_1 тарифний розряд 13, у ОСОБА_2 тарифний розряд 10, у ОСОБА_3 тарифний розряд 7, у ОСОБА_4 тарифний розряд 10 11.
Відповідно до штатного розпису на 2017 рік у КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» передбачалось 2 штатних посади лікаря стоматолога хірурга з посадовим окладом (на дві посади) 7486,4 грн; 6,25 посад лікаря зубного з посадовим окладом на ці посади 17064,00 грн. Штатним розписом на 2018 рік установлювалось 2 посади лікаря стоматолога хірурга з посадовим окладом на ці посади 8071,00 грн; 6 посад лікаря зубного з посадовим окладом на ці посади 18113,00 грн; 7,5 штатних посад лікаря стоматолога з посадовим окладом на ці посади в розмірі 27189,50 грн. Штатним розписом на 2019 рік 1,5 посади лікаря стоматолога хірурга з посадовим окладом на ці посади 6907,15 грн; 6 посад лікаря зубного з посадовим окладом на ці посади 20256,00 грн; 7,5 посад лікаря стоматолога з посадовим окладом на ці посади 29680,00 грн. У 2020 році 1,5 посади лікаря стоматолога хірурга з посадовим окладом на ці посади 7558,3 грн; 5,5 посад лікаря зубного з посадовим окладом на ці посади в розмірі 20264,00 грн; 8 посад лікаря стоматолога з посадовим окладом на ці посади 34231,5 грн. У 2021 році 1,5 посади лікаря стоматолога хірурга з посадовим окладом на ці посади 19980,00 грн; 4 посад лікаря зубного з посадовим окладом на ці посади в розмірі 41460,00 грн; 7 посад лікаря стоматолога з посадовим окладом на ці посади в розмірі 73800,00 грн.
Наказом КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» № 35 від 30 вересня 2020 року всім лікарям-стоматологам-терапевтам, лікарю-стоматологу-хірургу та зубним лікарям вирішено нараховувати заробітну плату в розмірі 30 % від внесених коштів за послуги в касу. Аналогічний наказ № 2 був виданий 04 січня 2021 року. Наказом № 12 від 08 квітня 2021 року «Про встановлення плати за медичні послуги» затверджено план надання лікарями КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» платних послуг у сумі 28,1 тис грн на місяць.
Статтею 43 Конституції України установлено право кожного на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Згідно зі статтею 94 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП України) заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, установи, організації і максимальним розміром не обмежується.
За змістом статті 96 КЗпП України, статті 6 Закону України «Про оплату праці» системами оплати праці є тарифна та інші системи, що формуються на оцінках складності виконуваних робіт і кваліфікації працівників.
Тарифна система оплати праці включає: тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів, професійні стандарти та кваліфікаційні характеристики (за відсутності професійних стандартів).
Тарифна система оплати праці використовується при розподілі робіт залежно від їх складності, а працівників залежно від кваліфікації та за розрядами тарифної сітки. Вона є основою для формування та диференціації розмірів заробітної плати.
Тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі тарифної ставки робітника першого розряду та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів).
Схема посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ, закладів та організацій, що фінансуються з бюджету, формується на основі:
мінімального посадового окладу (тарифної ставки), встановленого Кабінетом Міністрів України;
міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень розмірів посадових окладів (тарифних ставок) і тарифних коефіцієнтів.
Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
Віднесення виконуваних робіт до певних тарифних розрядів і присвоєння кваліфікаційних розрядів робітникам провадиться власником або органом, уповноваженим власником, згідно з професійними стандартами за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником). За відсутності професійних стандартів таке віднесення може здійснюватися згідно з кваліфікаційними характеристиками.
Колективним договором, а якщо договір не укладався наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу, виданим після погодження з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), а в разі відсутності первинної профспілкової організації з вільно обраними та уповноваженими представниками (представником) працівників, можуть встановлюватися інші системи оплати праці.
Відповідно до статті 29 Закону України «Про оплату праці» при укладанні працівником трудового договору (контракту) роботодавець доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати заробітної плати, підстави, згідно з якими можуть провадитися відрахування у випадках, передбачених законодавством.
Про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити працівника не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни (таке ж положення міститься у статті 103 КЗпП України).
Статтею 30 цього Закону (статтею 110 КЗпП України) установлено, що при кожній виплаті заробітної плати роботодавець повинен повідомити працівника про такі дані, що належать до періоду, за який провадиться оплата праці:
а) загальна сума заробітної плати з розшифровкою за видами виплат;
б) розміри і підстави відрахувань із заробітної плати;
в) сума заробітної плати, що належить до виплати.
Роботодавець зобов`язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.
Трудові спори з питань оплати праці розглядаються і вирішуються згідно з законодавством про трудові спори (стаття 32 Закону України «Про оплату праці»).
За загальним правилом у трудових спорах обов`язок доказування правомірності своїх дій покладається на власника або уповноважений ним орган.
Отже, з урахуванням зазначених приписів закону, у спорах про розмір належних працівникові сум заробітної плати саме власник або уповноважений ним орган на основі обліку виконуваної працівником роботи і бухгалтерського обліку витрат на оплату праці, зобов`язаний довести правильність нарахування та виплати заробітної плати працівникові за спірний період із помісячним зазначенням загальної суми заробітної плати з розшифровкою за видами виплат; розмірів і підстави відрахувань із заробітної плати; суми заробітної плати, що належить до виплати.
При цьому, якщо власник або уповноважений ним орган не погоджується з розрахунком заборгованості, здійсненим працівником, він за загальними правилами доказування на основі належних і достатніх доказів повинен навести власний розрахунок, який би спростовував розрахунок позивача і підтверджував правильність нарахування і виплати йому заробітної плати відповідачем.
У пункті 3.2 колективного договору, укладеного між адміністрацією та профспілковим комітетом КНП «Жмеринська районна стоматологічна поліклініка» на 2017 2021 роки установлено, що адміністрація поліклініки зобов`язується проводити виплату заробітної плати не нижче посадового окладу (тарифної ставки) у відповідності зі штатним розписом.
Тобто, виплата заробітної плати позивачам повинна проводиться не нижче посадового окладу (тарифної ставки) у відповідності зі штатним розписом.
Згідно з пунктом 1.4. Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров`я України № від 05 жовтня 2005 року № 308/519, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 жовтня 2005 року за № 1209/11489 розміри посадових окладів (тарифних ставок) визначаються за тарифними розрядамиЄдиної тарифної сітки, які встановлюються професіоналам, фахівцям залежно від наявної кваліфікаційної категорії, робітникам кваліфікаційного розряду у межах діапазону, визначеного для цих посад (професій)Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівниківі відображаються у тарифікаційному списку.
Оплата праці працівників здійснюється за фактично відпрацьований час, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки), або в залежності від виконання норм виробітку і відрядних розцінок з урахуванням підвищень, доплат та надбавок, передбачених діючим законодавством. Заробітна плата працівника граничними розмірами не обмежується.
Відповідно до цих приписів з 2017 по 2020 роки в КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» був затверджений тарифікаційний (тарифний як зазначено у документі) список (Т. 1 а. с. 161 177), розмір посадових окладів у якому до 01 червня 2020 року був тотожним розміру посадових окладів, зазначених в Таблиці посадових окладів (Т. 1 а. с. 156 160). З 01 червня 2020 року розмір посадових окладів на підприємстві суттєво змінився в сторону збільшення, про що було відображено у Тарифікаційному списку та штатному розписі. Зокрема, розмір посадового окладу ОСОБА_1 склав 10721 грн 00 к., однак у книзі по нарахуванню і виплаті заробітної плати посадовий оклад значився в розмірі 5827 грн 39 к. (Т. 2 а. с. 114), ОСОБА_2 8596 грн 00 к., а в книзі 2897 грн 00 к., такий же оклад установлювався ОСОБА_4 , в книзі по нарахуванню і виплаті заробітної плати посадовий оклад значився в розмірі 3847 грн 46 к. (Т. 2 а. с. 133), ОСОБА_3 з 01 червня 2020 року посадовий оклад складав 8246 грн 40 к.
При цьому правильно пославшись на затверджену наказом Міністерства фінансів України № 57 від 28 січня 2002 року форму штатного розпису суд першої інстанції зробив висновок про те, що визначення представником позивачів посадового окладу позивачів шляхом ділення кількості штатних посад на суму фонду заробітної плати на місяць за відповідною посадою є неправомірним та помилковим, а отже всі наведені розрахунки недонарахованої і невиплаченої заробітної плати позивачів, наведені в заяві про збільшення і зменшення розміру позовних вимог, результат яких відображений в прохальній частині позовних вимог, не відповідають дійсності і не приймаються судом, оскільки вихідними даними для них є посадовий оклад кожного позивача, у спірні роки (з 2017 по травень 2021), який визначено невірно. Хоча насправді розмір посадового окладу визначено представником позивачів не шляхом ділення кількості штатних посад (колонка 3) на суму фонду заробітної плати на місяць за відповідною посадою (колонка 14), а шляхом ділення суми посадового окладу (колонка 4) на кількість штатних посад (колонка 3).
Тобто висновок суду очевидно не відповідає обставинам справи. При цьому суд взагалі не дів оцінки доказам, які були подані самим відповідачем, зокрема Тарифікаційному списку, у якому розмір посадового окладу, зокрема ОСОБА_1 з 01 червня 2020 року навіть перевищує той, який обрахований відповідно до штатного розпису (10721 грн 00 к. у Тарифікаційному списку і 10485 грн 00 к. згідно зі штатним розписом (15727 грн 50 к. / 1,5 посади)).
Щодо доводів відповідача про те, наказами КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» № 35 від 30 вересня 2020 року та № 2 від 04 січня 2021 року всім лікарям-стоматологам-терапевтам, лікарю-стоматологу-хірургу та зубним лікарям встановлено нарахування заробітної плати в розмірі 30 % від внесених коштів за послуги в касу, апеляційний суд зазначає таке.
Згідно з частинами першою четвертою статті 97 КЗпП України оплата праці працівників здійснюється за погодинною, відрядною або іншими системами оплати праці. Оплата може провадитися за результатами індивідуальних і колективних робіт.
Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами. Якщо колективний договір на підприємстві, в установі, організації не укладено, роботодавець зобов`язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності - з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.
Конкретні розміри тарифних ставок (окладів), відрядних розцінок, посадових окладів працівникам, а також надбавок, доплат, премій і винагород встановлюються роботодавцем з урахуванням вимог, передбачених частиною другою цієї статті.
Роботодавець (роботодавець фізична особа) не має права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами, колективними договорами.
Відповідно до статті 98 КЗпП України оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів, у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів.
Про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити працівника не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни (стаття 103 КЗпП України).
Відповідачем не надано як доказів погодження роботодавцем змін умов оплати праці з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників чи з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, так і доказів повідомлення позивачів про них.
Отже,оскільки нарахованата виплаченазгідно зданими Книгипо нарахуваннюі виплатізаробітної плати заробітна плата кожного з позивачів не відповідає розмірам посадових окладів, визначених у штатним розписом на відповідний рік, а також установлених у книзіпо нарахуваннюі виплатізаробітної плати доплат і надбавок, то суд першої інстанції не мав підстав для відмови у позові.
Визначаючи розмір недоплаченої заробітної плати кожному з позивачів, окрім наведених вище норм матеріального права та доказів щодо розміру посадового окладу, апеляційний суд виходить із такого.
Умовами колективного договору, укладеного між адміністрацією та профспілковим комітетом Комунальної установи «Жмеринська районна стоматологічна поліклініка» (після реорганізації КПН «Жмеринська стоматологічна поліклініка») на 2017 2021 року установлено обов`язок адміністрації виплату заробітної плати проводити не нижче посадового окладу (тарифної ставки) у відповідності зі штатним розписом (дод. 9) (п. 3.2); надавати працівникам матеріальну допомогу в розмірі місячного окладу на оздоровлення в чергову відпустку, одноразову допомогу (п. 3.4.); проводити розрахунок заробітної платив разі зміни тарифних розрядів працівників відповідно до штатного розкладу у відповідності з єдиним тарифно-кваліфікаційним довідником робітників і службовців, наказів МОЗ України по атестації лікарів та середнього медичного персоналу (дод. 9 штатний розпис) (п. 3.6.); проводити виплату за вислугу років згідно з Наказом № 308/519 від 05 жовтня 2005 року (п. 3.10).
Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 року № 1418 затверджено Порядок виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров`я.
Згідно з пунктами 2, 3 цього Порядку надбавка за вислугу років установлюється медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров`я залежно від стажу роботи в такому розмірі:
Стаж роботиРозмір щомісячної надбавки до посадового окладу, відсотківПонад 3 роки10Понад 10 років20Понад 20 років30
Надбавка за вислугу років виплачується керівникам закладів охорони здоров`я, їх заступникам з числа лікарів, заступникам головного лікаря з медсестринства, керівникам структурних підрозділів з числа лікарів, головним медичним сестрам, лікарям усіх спеціальностей, професіоналам з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров`я, керівникам фармацевтичних (аптечних) закладів, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів з числа фармацевтів і асистентів фармацевтів, фармацевтам усіх спеціальностей, молодшим спеціалістам з медичною та фармацевтичною освітою/фахові молодші бакалаври, фахівці з початковим рівнем (короткий цикл) вищої освіти (молодший бакалавр), першим (бакалаврським) рівнем медичної і фармацевтичної освіти та магістрам з медсестринства і помічникам ентомолога.
Отже розрахунок недоплаченої заробітної плати кожному з позивачів має здійснюватися виходячи із розміру посадового окладу згідно зі штатним розписом, а також відповідних надбавок, зокрема надбавки за вислугу років.
Натомість апеляційний суд відхиляє доводи апеляційних скарг про помилкове не застосування судом першої інстанції до позивачів пункту 4.1.1. Наказу № 308/519 від 05 жовтня 2005 року щодо нарахування та виплати надбавки за тривалість безперервної роботи.
Цим пунктом установлено перелік закладів, посад, розмірів надбавок за тривалість безперервної роботи та порядок їх виплати:
Заклади (підрозділи)ПосадиМаксимальний розмір надбавокПорядок виплати надбавок12341. Дільничні лікарні, амбулаторії, у т.ч. лінійні на залізничному транспорті, та ті, що увійшли до складу центрів первинної медико-санітарної допомоги або до центральних районних, районних та міських лікарень, що розташовані в сільській місцевості, амбулаторії сімейної медициниЛікарі - незалежно від найменування посади, дільничні медичні сестри, зубні лікарі, медичні сестри загальної практики - сімейної медицини40 відсотківВід 3 до 5 років безперервної роботи - 10 відсотків, від 5 до 7 років - 20 відсотків, від 7 до 9 років - 30 відсотків, понад 9 років - 40 відсотків посадового окладу2. Міські поліклініки (підрозділи), у т.ч. поліклініки центральних районних, районних лікарень сільських районів, центральних районних поліклінік, на які в разі відсутності ЦРЛ покладені їх функції, територіальні медичні об`єднання, центри первинної медико-санітарної допомогиЗавідувачі терапевтичних, педіатричних відділень та відділень (амбулаторій) сімейної медицини, лікарі загальної практики, лікарі дільничні терапевти та педіатри територіальних дільниць та дільничні медичні сестри, медичні сестри загальної практики - сімейної медицини30 відсотківЗ першого року до 3 років (включно) - 10 відсотків, від 3 до 5 років - 20 відсотків, понад 5 років - 30 відсотків посадового окладу3. Медико-санітарні частини, цехові лікарські дільниці міських (районних) поліклінік (підрозділів)Завідувачі терапевтичних, педіатричних відділень, лікарі загальної практики, лікарі-терапевти та дільничні медичні сестри цехових лікарських дільниць, медичні сестри загальної практики - сімейної медицини20 відсотківВід 3 до 5 років безперервної роботи - 10 відсотків, понад 5 років - 20 відсотків посадового окладу4. Пункти (відділення) невідкладної медичної допомоги вдомаЛікар-терапевт, лікар-педіатр, фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою, водії санітарних машин30 відсотківВід 3 до 5 років - 10 відсотків, від 5 до 7 років - 20 відсотків, понад 7 років - 30 відсотків посадового окладу5. Територіальні поліклініки, поліклініки на залізничному, водному та повітряному транспортіЛікарі загальної практики, лікарі-терапевти цехових лікарських дільниць, дільничні медичні сестри цехових лікарських дільниць та загальної практики - сімейної медицини20 відсотківВід 3 до 5 років - 10 відсотків, понад 5 років - 20 відсотків посадового окладу6. Центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, станції екстреної (швидкої) медичної допомоги, відділення екстреної (невідкладної) медичної допомогиСтарші лікарі, лікарі та фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою виїзних бригад, водії та молодші медичні сестри бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги та виїзних консультативних бригад60 відсотківВід 3 до 5 років - 20 відсотків, від 5 до 7 років - 40 відсотків, понад 7 років - 60 відсотків посадового окладу7. Державний заклад "Українська станція виїзної екстреної консультативної медичної допомоги МОЗ України"Водії виїзної екстреної консультативної медичної допомоги60 відсотків- " -8. Поліклінічні заклади (підрозділи) на залізничному та водному транспорті, заклади охорони здоров`я інших органів державної влади (при виконанні функцій з надання меддопомоги населенню прикріпленої території)Завідувачі терапевтичних, педіатричних відділень, дільничні терапевти, педіатри та дільничні медичні сестри територіальних дільниць, лікарі загальної практики та медичні сестри загальної практики - сімейної медицини30 відсотківВід 3 до 5 років - 10 відсотків, від 5 до 7 років - 20 відсотків, понад 7 років - 30 відсотків посадового окладу9. Протичумні заклади та структурні підрозділи з боротьби з особливо небезпечними інфекціями інших закладівУсі працівники незалежно від найменування посади (професії)40-80 відсотків, конкретний розмір указаних надбавок передбачено в пункті 4.1.2 цього розділу10 відсотків посадового окладу за кожний відпрацьований рік10. Протилепрозні заклади (підрозділи)Усі працівники незалежно від найменування посади (професії)50 відсотківВід 3 до 5 років - 15 відсотків; від 5 до 10 років - 25 відсотків; понад 10 років - 50 відсотків посадового окладу11. Медико-соціальні експертні комісії Центри (бюро) медико-соціальної експертизи, крім фтизіопульмонологічнихЛікарі (включаючи голів та головних експертів)20 відсотківВід 3 до 5 років - 10 відсотків, понад 5 років - 20 відсотків посадового окладу12. Спеціалізовані заклади охорони здоров`я та структурні підрозділи закладів охорони здоров`я, які здійснюють діагностику туберкульозу і надають лікувальнопрофілактичну допомогу-1хворим на заразну форму туберкульозуЛікарі незалежно від найменування посад, фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від найменування посад, професіонали з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності, молодші медичні сестри у структурних підрозділах протитуберкульозних закладів із високим ступенем ризику інфікування та захворювання на туберкульоз-260 відсотківДо 2 років (включно) безперервної роботи - 10 відсотків; від 2 до 4 років - 20 відсотків; від 4 до 6 років - 30 відсотків; від 6 до 8 років - 40 відсотків; від 8 до 10 років - 50 відсотків; понад 10 років - 60 відсотків посадового окладу13. Спеціалізовані заклади охорони здоров`я та структурні підрозділи закладів охорони здоров`я, які здійснюють діагностику туберкульозу і надають лікувальнопрофілактичну допомогу-1хворим на активну форму туберкульозуЛікарі незалежно від найменування посад, фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від найменування посад, професіонали з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності, молодші медичні сестри40 відсотківДо 3 років (включно) безперервної роботи - 10 відсотків; від 3 до 6 років - 20 відсотків; від 6 до 9 років - 30 відсотків; понад 9 років - 40 відсотків посадового окладу14. Українська психіатрична лікарня з суворим наглядом МОЗ УкраїниУсі працівники незалежно від найменування посади (професії)25 відсотківВід 2 до 5 років - 5 відсотків; від 5 до 10 років - 10 відсотків; від 10 до 15 років - 15 відсотків; від 15 до 20 років - 20 відсотків; понад 20 років - 25 відсотків посадового окладу
Лексичний аналіз підпункту 1 зазначеного пункту, на який позивачі посилаються як на підставу для стягнення надбавки за тривалістьбезперервної роботи, свідчить про те, що надбавка виплачується лікарям незалежно від найменування посади, дільничним медичним сестрам, зубним лікарям, медичним сестрам загальної практики сімейної медицини, які працюють дільничних лікарнях, амбулаторіях, у т.ч. лінійних на залізничному транспорті, та тих, що увійшли до складу центрів первинної медико-санітарної допомоги або до центральних районних, районних та міських лікарень, лише якщо ці заклади розташовані в сільській місцевості.
Тобто словосполучення «що розташовані у сільській місцевості» відноситься до усіх категорій закладів, перелічених у цьому пункті, зокрема й амбулаторій.
На це вказує й загальна логіка зазначеної норми, у взаємозв`язку з положеннями пункту 6 частини першої статті 4 Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», за яким держава забезпечує виконання заходів з підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості за напрямом запровадження дієвих механізмів залучення до медичного обслуговування у сільській місцевості кваліфікованих медичних і фармацевтичних працівників, зокрема шляхом створення для таких працівників додаткових гарантій оплати праці.
Таким чином суд першої інстанції у цій частині прийшов до правильного висновку про відсутність підстав для нарахування позивачам ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 надбавки за тривалість безперервної роботи.
Отже вирішуючи спір по суті апеляційний суд виходить із такого розрахунку.
Щодо ОСОБА_1 :
2017 рік
Згідно зі штатним розпису за 2017 рік у КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» було передбачено 2 штатні посади лікаря стоматолога хірурга з посадовим окладом на дві посади 7486 грн 40 к., відповідно, розмір посадового окладу ОСОБА_1 у 2017 році складав 3743 грн 20 к. (7486,4 грн. / 2 посади).
Крім того, до посадового окладу ОСОБА_1 передбачалась доплата 10 % до посадового окладу за хірургічне втручання, що складає 374 грн 32 к. та доплата за вислугу років у розмірі 20 % від посадового окладу, що складає 748 грн 64 к.
Відповідно, заробітна плата складає:
за січень 2017 року 4866 грн 16 к. (3743,2 грн. (посадовий оклад) + 374,32 грн (доплата за хірургічне втручання) + 748, 64 грн (надбавка за вислугу років));
за лютий 2017 року 4866 грн 16 к. (3743,2 грн (посадовий оклад) + 374,32 грн (доплата за хірургічне втручання) + 748, 64 грн (надбавка за вислугу років));
за березень 2017 року 4866 грн 16 к. (3743,2 грн. (посадовий оклад) + 374,32 грн (доплата за хірургічне втручання) + 748, 64 грн (надбавка за вислугу років));
за квітень 2017 року 4866 грн 16 к. (3743,2 грн (посадовий оклад) + 374,32 грн (доплата за хірургічне втручання) + 748, 64 грн (надбавка за вислугу років));
за травень 2017 року 4866 грн 16 к. (3743,2 грн (посадовий оклад) + 374,32 грн (доплата за хірургічне втручання) + 748, 64 грн (надбавка за вислугу років));
за червень 2017 року 8671 грн 67 к. (3743,2 грн (посадовий оклад) + 374,32 грн (доплата за хірургічне втручання) + 748, 64 грн (надбавка за вислугу років) + 3743,2 грн (премія) + 62,31 грн (індексація));
за липень 2017 року 4928 грн 47 к. (3743,2 грн (посадовий оклад) + 374,32 грн (доплата за хірургічне втручання) + 748, 64 грн (надбавка за вислугу років) + 62,31 грн (індексація));
за серпень 2017 року 13762 грн 18 к. (3743,2 грн (посадовий оклад) + 374,32 грн (доплата за хірургічне втручання) + 748, 64 грн (надбавка за вислугу років) + 62,31 грн (індексація) + 3743,2 грн (матеріальна допомога) + 5090,51 грн (відпускні));
за вересень2017року 0грн (відпустка);
З 01 серпня 2017 стаж роботи ОСОБА_1 на підприємстві досягнув 20 років, тому з 01 вересня 2017 розмір надбавки за вислугу років склав 30 % до посадового окладу 1122 грн 96 к.
за жовтень2017року 4608грн 10к. (розмірокладу визначенийпропорційно кількостівідпрацьованих днів:3743,2грн (оклад)/21(робочідні)Х 18(кількістьвідпрацьованих днів) = 3208грн 50к.(оклад)+320грн 85к. (доплата за хірургічне втручання) + 962,55 грн (надбавка за вислугу років) + 116,20 грн (індексація));
за листопад2017року 5356грн 68к. (3743,2 грн (посадовий оклад) + 374,32 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1122,96 грн (надбавка за вислугу років) + 116,2 (індексація));
за грудень2017року 12878грн 40к.(3743,2грн (посадовийоклад) + 374,32 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1122,96 грн (надбавка за вислугу років) + 179,72 грн (індексація) + 7459,00 грн (премія)).
Отже, загальна сума заробітної плати, яка підлягала виплаті ОСОБА_1 у 2017 році становила 74536 грн 30 к., виплачено йому було 80438 грн 14 к., а тому заборгованості підприємства перед ним за 2017 рік не існує.
2018 рік
Згідно зі штатним розписом за 2018 рік було передбачено 2 штатні посади лікаря стоматолога хірурга з посадовим окладом на дві посади 8071 грн 00 к., відповідно, розмір посадового окладу ОСОБА_1 у 2018 році складав 4035 грн 50к.
Крім того, до посадового окладу ОСОБА_1 передбачено доплату 10 % до посадового окладу за хірургічне втручання, що складає 403 грн 55 кк. (4035,5 грн Х 10%).
Розмір доплати за вислугу років у розмірі 30 % від посадового окладу складає 1210 грн грн 65 к. (4035,5 грн Х 30%).
Відповідно, заробітна плата складає:
за січень 2018 року 5649 грн 70 к. (4035,5 грн (посадовий оклад) + 403,55 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1210,65 грн (доплата за вислугу років));
за лютий 2018 року 5649 грн 70 к. (4035,5 грн (посадовий оклад) + 403,55 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1210,65 грн (доплата за вислугу років));
за березень 2018 року 5649 грн 70 к. (4035,5 грн (посадовий оклад) + 403,55 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1210,65 грн (доплата за вислугу років));
за квітень 2018 5649 грн 70 к. (4035,5 грн (посадовий оклад) + 403,55 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1210,65 грн (доплата за вислугу років));
за травень 2018 року 5649 грн 70 к. (4035,5 грн (посадовий оклад) + 403,55 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1210,65 грн (доплата за вислугу років));
за червень2018року 10249грн 70к. (4035,5 грн (посадовий оклад) + 403,55 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1210,65 грн (доплата за вислугу років) + 4600,00 премія);
за липень 2018 року 5649 грн 70 к. (4035,5 грн (посадовий оклад) + 403,55 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1210,65 грн (доплата за вислугу років));
за серпень 2018 року 18573 грн 93 к. (4035,5 грн (посадовий оклад) / 22 дн. (робочі) Х 13 дн. (відпрацьованих) = 2384,61 грн (оклад) + 238,46 грн (доплата за хірургічне втручання) + 715,38 грн (доплата за вислугу років) + 85769,7 грн (заробітна плата за 12 місяців, що передують відпустці) / 250 дн. (робочих за рік) Х 31 дн. (відпустки) + 4600,00 (премія));
за вересень 2018 року 0 грн (відпустка);
за жовтень 2018 року 8933 грн 57 к. (4035,5 грн (оклад)/22 дн. (робочих) Х 12 = 2201,18 грн + 220,11 грн (доплата за хірургічне втручання) + 660,33 грн (доплата за вислугу років) + 85438,01 грн (заробітна плата за 12 місяців, що передують тимчасовій непрацездатності) /365 дн. (к-ть днів у році) Х 25 дн. (к-ть. лікарняних);
за листопад2018року 5723грн 34к. (4035,5 грн (посадовий оклад) + 403,55 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1210,65 грн (доплата за вислугу років) + 73,64 грн (індексація));
за грудень 2018 року 5726 грн 54 к. (4035,5 грн (посадовий оклад) + 403,55 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1210,65 грн (доплата за вислугу років) + 76,84 грн. (індексація)).
Отже, загальна сума заробітної плати, яка підлягала виплаті ОСОБА_1 у 2018 році становила 83105 грн 28 к., виплачено йому було 83264 грн 33 к., а тому заборгованості підприємства перед ним за 2018 рік не існує.;
2019 рік
Згідно зі штатним розписом за 2019 рік було передбачено 1,5 штатні посади лікаря стоматолога хірурга з посадовим окладом на ці посади 6907 грн 15 к., відповідно, розмір посадового окладу ОСОБА_1 у 2019 році складав 4604 грн 77 к. (6907,15 грн / 1,5 посади).
Крім того, до посадового окладу ОСОБА_1 передбачено доплату 10 % до посадового окладу за хірургічне втручання, що складає 460 грн 48 к. (4604,77 грн Х 10 %).
Розмір доплати за вислугу років у розмірі 30 % від посадового окладу складає 1381 грн 43 к. (4604,77 грн Х 30%).
Відповідно, заробітна плата складає:
за січень2019року 6446грн 68к. (4604,77 грн (посадовий оклад) + 460,48 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1381,43 грн (доплата за вислугу років));
за лютий2019року 6446грн 68к. (4604,77 грн (посадовий оклад) + 460,48 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1381,43 грн (доплата за вислугу років));
за березень 2019 року 6446 грн 68 к. (4604,77 грн (посадовий оклад) + 460,48 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1381,43 грн (доплата за вислугу років));
за квітень 2019 року 6446 грн 68 к. (4604,77 грн (посадовий оклад) + 460,48 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1381,43 грн (доплата за вислугу років));
за травень 2019 року 6446 грн 68 к. (4604,77 грн (посадовий оклад) + 460,48 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1381,43 грн. (доплата за вислугу років));
за червень 2019 року 6446 грн 68 к. (4604,77 грн. (посадовий оклад) + 460,48 грн. (доплата за хірургічне втручання) + 1381,43 грн. (доплата за вислугу років));
за липень 2019 року 23252 грн 52 к. (4604,77 грн (посадовий оклад) + 460,48 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1381,43 грн (доплата за вислугу років) + 62,22 грн. (індексація) + 4604,77 грн (матеріальна допомога) + 97502,38 грн (заробітна плата за 12 місяців, що передують відпустці) /249 дн. (робочих за рік) Х 31 дн. (відпустки));
за серпень 2019 року 0 грн (відпустка);
за вересень 2019 року 6508 грн 90 к. (4604,77 грн (посадовий оклад) + 460,48 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1381,43 грн (доплата за вислугу років) + 62,22 грн. (індексація));
за жовтень 2019 року 6508 грн 90 к. (4604,77 грн (посадовий оклад) + 460,48 грн (доплата за хірургічне втручання) + 62,22 грн (індексація));
за листопад 2019 року 6508 грн 90 к. (4604,77 грн (посадовий оклад) + 460,48 грн (доплата за хірургічне втручання) + 62,22 грн (індексація));
за грудень2019року 8511грн 84к. (4604,77 грн (посадовий оклад) + 460,48 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1381,43 грн (доплата за вислугу років) + 65,16 грн. (індексація) + 2000,00 грн. (премія)).
Отже, загальна сума заробітної плати, яка підлягала виплаті ОСОБА_1 у 2019 році становила 89971 грн 14 к., виплачено йому було 86226 грн 25 к., а тому заборгованість за 2019 рік склала 3744 грн 89 к.;
2020 рік
Згідно зі штатним розписом з 01 січня 2020 у КНП «Жмеринська стоматологічна клініка» було передбачено 1,5 штатні посади лікаря стоматолога хірурга з посадовим окладом на ці посади 7558 грн 30 к.
Крім того, до посадового окладу ОСОБА_1 передбачено доплату 10 % до посадового окладу за хірургічне втручання, що складає 503 грн 89 к. (5038,87 грн Х 10 %).
Розмір доплати за вислугу років у розмірі 30 % від посадового окладу складає 1511 грн 67 к. (5038,87 грн Х 30%).
Відповідно, заробітна плата складає:
за січень 2020 року 7054 грн 43. (5038,87 грн (посадовий оклад) + 503,89 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1511,67 грн (доплата за вислугу років));
за лютий 2020 року 7054 грн 43. (5038,87 грн (посадовий оклад) + 503,89 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1511,67 грн (доплата за вислугу років));
за березень 2020 року 7054 грн 43. (5038,87 грн (посадовий оклад) + 503,89 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1511,67 грн (доплата за вислугу років));
за квітень 2020 року 7054 грн 43. (5038,87 грн (посадовий оклад) + 503,89 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1511,67 грн (доплата за вислугу років));
за травень 2020 року 7054 грн 43. (5038,87 грн (посадовий оклад) + 503,89 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1511,67 грн (доплата за вислугу років));
Згідно зі штатним розписом від 01 червня 2020 року розмір посадового окладу ОСОБА_1 у з 01 червня 2020 року склав 10485 грн 00 к. (15727,5 грн / 1,5 посади).
Відповідно, доплата 10 % до посадового окладу за хірургічне втручання складає 1048 грн 5 к. (10485,00 грн Х 10 %).
Розмір доплати за вислугу років у розмірі 30 % від посадового окладу складає 3145 грн 5 к. (10485,00 грн Х 30 %).
Відповідно, заробітна плата складає:
за червень 2020 року 14679 грн 00 к. (10485,00 грн (посадовий оклад) + 1048,5 грн (доплата за хірургічне втручання) + 3145,5 грн (доплата за вислугу років));
за липень 2020 року 41051 грн 81 к. (10485,00 грн (посадовий оклад) + 1048,5 грн (доплата за хірургічне втручання) + 3145,5 грн (доплата за вислугу років) + 10485,00 (матеріальна допомога) + 128640,88 грн/251 дн. (робочих в рік) Х 31 дн. (відпустки за серпень))
за серпень2020року 0грн (відпустка);
за вересень 2020 року 12010 грн 08 к. (10485,00 грн (оклад)/ 22 дн. (робочих) Х18 дн. (відпрацьованих) = 8578,62 грн + 857,87 грн (доплата за хірургічне втручання) + 2573,59 грн (доплата за вислугу років));
за жовтень 2020 року 22980 грн 56 к. (10485,00 грн (оклад)/ 22 дн. (робочих) Х18 дн. (відпрацьованих) = 8578,62 грн + 857,87 грн (доплата за хірургічне втручання) + 2573,59 грн (доплата за вислугу років) + 7539,00 грн (ковід));
за листопад 2020 року 19211 грн 06 к. (10485,00 грн (оклад) / 22 дн. (робочих) Х 18 дн. (відпрацьованих) = 8578,62 грн + 857,87 грн (доплата за хірургічне втручання) + 2573,59 грн (доплата за вислугу років) + 3769,5 (ковід));
за грудень 2020 року 19211 грн 06 к. (10485,00 грн (оклад) / 22 дн. (робочих) Х 18 дн. (відпрацьованих) = 8578,62 грн + 857,87 грн (доплата за хірургічне втручання) + 2573,59 грн (доплата за вислугу років) + 3769,5 (ковід)).
Отже загальна сума заробітної плати, яка підлягала виплаті ОСОБА_1 у 2020 році становила 163415 грн 72 к., виплачено йому було 94469 грн 46 к., а тому заборгованість за 2020 рік склала 69946 грн 26 к.;
2021 рік
Згідно зі штатним розписом розмір посадового окладу ОСОБА_1 у з 01 січня 2021 склав 13320 грн 00 к. (19980 грн / 1,5 посади).
Відповідно, доплата 10 % до посадового окладу за хірургічне втручання складає 1332 грн 00 к. (13320,00 грн Х 10%).
Розмір доплати за вислугу років у розмірі 30 % від посадового окладу складає 3996 грн 00 к. (13320 грн Х 30%).
Відповідно, заробітна плата складає:
за січень 2021 року 18648 грн 00 к. (13320,00 грн (оклад) + 1332,00 грн (доплата за хірургічне втручання) + 3996,00 грн (доплата за вислугу років));
за лютий 2021 року 18648 грн 00 к. (13320,00 грн (оклад) + 1332,00 грн (доплата за хірургічне втручання) + 3996,00 грн (доплата за вислугу років));
за березень 2021 року 26187 грн 00 к. (13320,00 (оклад) + 1332,00 (доплата за хірургічне втручання) + 3996,00 грн. (доплата за вислугу років) + 7539,00 (ковід));
за квітень 2021 року 7628 грн 67 к. (13320,00 (оклад) / 22 дн (робочих) Х 9 дн. (відпрацьованих) = 5449,05 грн + 544,91 грн (доплата за хірургічне втручання) + 1634,71 грн (доплата за вислугу років));
за травень2021року 17666грн 46к. (13320,00 (оклад) / 19 дн. (робочих Х 18 дн. (відпрацьованих) = 12618,9 грн + 1261,89 грн (доплата за хірургічне втручання) + 3785,67 грн (доплата за вислугу років)).
Отже загальна сума заробітної плати, яка підлягала виплаті ОСОБА_1 у 2021 році становила 88778 грн 13 к., виплачено йому було 48591 грн 95 к., а тому заборгованість за 2021 рік склала 40186 грн 18 к.
Таким чином загальна сума недоплати ОСОБА_7 за 20 19 2021 роки склала 113877 грн 333 к. (3744 грн 89 к. + 69946 грн 26 к. + 40186 грн 18 к.)
Щодо ОСОБА_2 .
Згідно зі штатним розписом за 2017 рік у КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» було передбачено 6,25 штатних посад лікаря зубного з посадовим окладом на ці посади 17064 грн 00 к.
Відповідно розмір посадового окладу ОСОБА_2 у 2017 році становив 2730 грн 24 к. (17064,00 грн / 6,25 посади).
Крім того, до посадового ОСОБА_8 передбачено доплату за вислугу років у розмірі 20 % від посадового окладу, що складає 546 грн 05 к. (2730,24 грн Х 20 %).
Відповідно, заробітна плата складає:
за січень 2017 року 3276 грн 29 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 546,05 грн (надбавка за вислугу років));
за лютий 2017 року 3276 грн 29 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 546,05 грн (надбавка за вислугу років));
за березень 2017 року 3276 грн 29 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 546,05 грн (надбавка за вислугу років));
за квітень 2017 року 3276 грн 29 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 546,05 грн (надбавка за вислугу років));
за травень 2017 року 11538,29 грн. (2730,24 (оклад)/19 дн. (робочих)*17 дн. (відпрацьованих) = 2442,84 грн. + 488,57 грн. (доплата за вислугу років) + 977,14 грн. (надбавка за тривалість безперервної роботи) + 2730,24 (матеріальна допомога) + 4899,5 грн. (відпускні));
за червень 2021 року 1470,01 грн. (премія);
за липень 2021 року 3844 грн 48 к. (2730,24грн (оклад) /21 дн. (робочих) Х 15 дн. (відпрацьованих) = 1950,15 грн + 390,03 грн (доплата за вислугу років) + 62,31 грн. (індексація) + 1441,99 грн. (премія));
за серпень 2017 року 3338 грн 60 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 546,05 грн (надбавка за вислугу років));
за вересень 2017 року 3338 грн 60 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 546,05 грн (надбавка за вислугу років));
за жовтень 2017 року 3338 грн 60 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 546,05 грн (надбавка за вислугу років));
за листопад 2017 року 3338 грн 60 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 546,05 грн (надбавка за вислугу років));;
за грудень 2017 року 8916 грн 01 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 546,05 грн (надбавка за вислугу років) + 179,72 грн (індексація) + 5460,00 грн (премія)).
Отже за 2017 рік заборгованість відповідача перед ОСОБА_2 відсутня (фактично виплачено 53734 грн 47 к., а з розрахунку заробітна плата мала становити 51251 грн 21 к.).
2018 рік
Згідно зі штатним розписом за 2018 рік у КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» було передбачено 6 штатних посад лікаря зубного з посадовим окладом на 6 посад 18113 грн 00 к., відповідно розмір посадового окладу ОСОБА_2 у 2018 році становив 3018 грн 83 к. (18113,00 грн / 6 посад).
Доплата за вислугу років у розмірі 20 % від посадового окладу складає 603 грн 77 к. (3018,83 грн Х 20 %).
Відповідно, заробітна плата складає:
за січень 2018 року 3622 грн 60 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років));
за лютий 2018 року 3622 грн 60 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років));
за березень 2018 року 3622 грн 60 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років));
за квітень 2018 року 3622 грн 60 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років));
за травень 2018 року 9627 грн 33 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років) + 3018,83 грн (матеріальна допомога) + 49765,73 грн /250 дн. (робочих за рік) Х 15 дн. (відпустка));
за червень 2018 року 1630 грн 16 к. (3018,83 грн (оклад) /20 дн. (робочих) Х 9 дн. (відпрацьованих) = 1358,46 грн. + 271,69 грн. (доплата за вислугу років));
за липень 2018 року 3622 грн 60 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років));
за серпень 2018 року 5421 грн 52 к. (3018,83 грн. (оклад) / 22 дн. (робочих) Х 19 дн. (відпрацьованих) = 2607,18 грн + 521,44 грн (доплата за вислугу років) + 56572,75 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують відпустці) / 250 дн. (робочих в рік) Х 10 дн. (відпустки));
за вересень 2018 року 2716 грн 92 к. (3018,83 грн (оклад) / 20 дн. (робочих) Х 15 дн. (відпрацьованих) = 2264,1 грн + 452,82 грн (доплата за вислугу років));
за жовтень 2018 року 5357 грн 20 к. (3018,83 грн (оклад) / 22 дн. (робочих) х 10 дн. (відпрацьованих) = 1372,2 грн + 274,44 грн (доплата за вислугу років) + 57744,43 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують відпустці) / 249 дн. (робочих в рік) Х 16 дн. (відпустки));
за листопад 2018 року 3696 грн 24 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років) + 73,64 грн (індексація));
за грудень 2018 року 3699 грн 44 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років) + 76,84 грн (індексація)).
Отже за 2018 рік заборгованість відповідача перед ОСОБА_2 склала 1853 грн 55 к. (фактично виплачено 49615 грн 79 к., а за розрахунком заробітна плата мала становити 51412 грн 88 к.).
2019 рік
Згідно зі штатним розписом за 2019 рік у відповідача було передбачено 6 штатних посад лікаря зубного з посадовим окладом на 6 посад 20265грн 00 к., відповідно розмір посадового окладу ОСОБА_2 у 2019 році становив 3377 грн 50 к. (20265,00 грн / 6 посад), доплата за вислугу років у розмірі 20 % від посадового окладу складає 675 грн 50 к. (3377,5 грн Х 20 %).
Відповідно, заробітна плата складає:
за січень 2019 року 4053 грн 00 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років));
за лютий 2019 року 4053 грн 00 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років));
за березень 2019 року 4053 грн 00 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років));
за квітень 2019 року 4053 грн 00 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років));
за травень 2019 року 4053 грн 00 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років));
за червень 2019 року 4053 грн 00 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років));
за липень 2019 року 4115 грн 22 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років) + 62,22 грн. (індексація));
за серпень 2019 року 15329 грн 83 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років) + 62,22 грн (індексація) + 62695,82 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують відпустці) / 24 дн. (робочих в рік) Х 31 дн. (відпустки) + 3377,5 грн (матеріальна допомога));
за вересень 2019 року 0 грн. (відпустка);
за жовтень 2019 року 3746 грн 70 к. (3377,5 грн (оклад)/22 дн. (робочих)*20 дн. (відпрацьованих) = 3070,4 грн + 614,08 грн (доплата за вислугу років) + 62,22 грн (індексація));
за листопад 2019 року 4115 грн 22 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років) + 62,22 грн (індексація));
за грудень 2019 року 6118 грн 16 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років) + 65,16 грн (індексація) + 2000,00 грн (премія)).
Отже за 2019 рік заборгованість відповідача перед ОСОБА_2 склала 2327 грн 54 к. (фактично виплачено 55966 грн 67 к., а за розрахунком заробітна плата мала становити 58294 грн 21 к.).;
2020 рік
Згідно зі штатним розписом з 01 січня 2020 року у відповідача було передбачено 5,5 штатних посади лікаря зубного з посадовим окладом на ці посади 20264 грн 00 к., відповідно посадовий оклад ОСОБА_2 з 01 січня 2020 року становив 3684 грн 36 к. (20264,00 грн / 5,5 посад), доплата за вислугу років у розмірі 20 % від посадового окладу складає 736 грн 87 к. (3684,36 грн Х 20).
Відповідно, заробітна плата складає:
за січень 2020 року 4421 грн 23 к. (3684,36 грн (посадовий оклад) + 736,87 грн (надбавка за вислугу років));
за лютий 2020 року 4421 грн 23 к. (3684,36 грн (посадовий оклад) + 736,87 грн (надбавка за вислугу років));
за березень 2020 року 4421 грн 23 к. (3684,36 грн (посадовий оклад) + 736,87 грн (надбавка за вислугу років));
за квітень 2020 року 4421 грн 23 к. (3684,36 грн (посадовий оклад) + 736,87 грн (надбавка за вислугу років));
за травень 2020 року 5989 грн 09 к. (3684,36 грн (посадовий оклад) / 19 дн. (робочих) Х 8 дн. (відпрацьованих) = 1551,28 грн + 310,26 грн (доплата за вислугу років) + 69067,67 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують відпустці) / 251 дн. (робочих в рік) Х 15 дн. (відпустки));
Відповідно до штатного розпису від 01 червня 2020 року розмір посадового окладу ОСОБА_2 з 01 червня 2020 року склав 8246 грн 40 к. (41232 грн / 5 посад). Розмір доплати за вислугу років у розмірі 20 % від посадового окладу складає 1649 грн 28 к. (8246,4 грн Х 20 %).
Відповідно, заробітна плата складає:
за червень 2020 року 9895 грн 68 к. (8246,4 грн (посадовий оклад) + 1649,28 грн (надбавка за вислугу років));
за липень 2020 року 9895 грн 68 к. (8246,4 грн (посадовий оклад) + 1649,28 грн (надбавка за вислугу років));
за серпень 2020 року 9895 грн 68 к. (8246,4 грн (посадовий оклад) + 1649,28 грн (надбавка за вислугу років));
за вересень 2020 року 24051 грн 03 к. (8246,4 грн (посадовий оклад) + 1649,28 грн (надбавка за вислугу років) + 98876,68 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують відпустці) / 251 дн. (робочих в рік) Х 15 дн. (відпустки) + 8246, 4 грн (матеріальна допомога));
за жовтень 2020 року 9895 грн 68 к. (8246,4 грн (посадовий оклад) + 1649,28 грн (надбавка за вислугу років));
за листопад 2020 року 9895 грн 68 к. (8246,4 грн (посадовий оклад) + 1649,28 грн (надбавка за вислугу років));
за грудень 2020 року 9895 грн 68 к. (8246,4 грн (посадовий оклад) + 1649,28 грн (надбавка за вислугу років)).
Отже за 2020 рік заборгованість відповідача перед ОСОБА_2 склала 33882 рн 27 к. (фактично виплачено 51616 грн 85 к., а за розрахунком заробітна плата мала становити 85499 грн 12 к.).
2021 рік
Згідно зі штатним розписом від 01січня 2021 року розмір посадового окладу ОСОБА_2 у з 01 січня 2021 року становив 10365 грн 00 к. (41460,00 грн / 4 посади). Розмір доплати за вислугу років у розмірі 20 % від посадового окладу складає 2073 грн 00 к. (10365,00 грн Х 20%).
Відповідно, заробітна плата ОСОБА_2 складає:
за січень 2021 року 12438 грн 00 к. (10365,00 грн (посадовий оклад) + 2073,00 грн (надбавка за вислугу років));
за лютий 2021 року 12438 грн 00 к. (10365,00 грн (посадовий оклад) + 2073,00 грн (надбавка за вислугу років));
за березень 2021 року 5653 грн 68 к. (10365,00 грн (посадовий оклад)/ 22 дн. (робочих) Х 10 дн. (відпрацьованих) = 4711,4 грн + 942,28 грн (доплата за вислугу років));
за квітень 2021 року 6219 грн 05 к. (10365,00 грн (посадовий оклад) / 22 дн. (робочих) Х 11 дн. (відпрацьованих) = 5182,54 грн + 1036,51 грн (доплата за вислугу років));
за травень 2021 року 11783 грн 45 к. (10365,00 грн (посадовий оклад) / 19 дн. (робочих) Х18 дн. (відпрацьованих) = 9819,54 грн + 1963,91 грн (доплата за вислугу років)).
Отже за 2021 рік заборгованість відповідача перед ОСОБА_2 склала 33882 грн 27 к. (фактично виплачено 15411 грн 91 к., а за розрахунком заробітна плата мала становити 48532 грн 18 к.).
Таким чином загальна сума недоплати ОСОБА_2 за 2018 2021 роки склала 42849 грн 63 к. (1853 грн 55 к. + 2327 грн 54 к. + 33882 грн 27 к. + 33882 грн 27 к.)
Щодо ОСОБА_3
2017 рік
Згідно зі штатним розписом за 2017 рік у відповідача було передбачено 6,25 штатних посад лікаря зубного з посадовим окладом на ці посади 17064 грн 00 к., відповідно розмір посадового окладу ОСОБА_3 у 2017 році становив 2730 грн 24 к. (17064,00 грн / 6,25 посади).
Крім того, до її посадового окладу передбачено доплату за вислугу років у розмірі 10 % від посадового окладу, що складає 273 грн 02 к. (2730,24 грн. * 10% / 100%).
Відповідно, заробітна плата складає:
за січень 2017 року 3003 грн 26 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 273,02 грн (надбавка за вислугу років));
за лютий 2017 року 3003 грн 26 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 273,02 грн (надбавка за вислугу років));
за березень 2017 року 3003 грн 26 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 273,02 грн (надбавка за вислугу років));
за квітень 2017 року 3003 грн 26 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 273,02 грн (надбавка за вислугу років));
за травень 2017 року 3003 грн 26 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 273,02 грн (надбавка за вислугу років));
за червень 2017 року 6265 грн 57 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 273,02 грн (надбавка за вислугу років) + 62,31 грн (індексація) + 3200 грн (премія));
за липень 2017 року 3065 грн 57 к. (2730,24 грн. (посадовий оклад) + 273,02 грн. (надбавка за вислугу років) + 62,31 грн. (індексація));
за серпень 2017 року 9732 грн 00 к. (2730,24 грн. (посадовий оклад) + 273,02 грн. (надбавка за вислугу років) + 62,31 грн. (індексація) + 2730,24 грн. (матеріальна допомога) + 3936,41 грн. (відпускні));
за вересень 2017 року 0 грн (відпустка).
З 06 серпня 2017 року стаж роботи ОСОБА_3 на підприємстві досягнув 10 років, тому з 01 вересня 2017 року розмір надбавки за вислугу років становив 20 % до посадового окладу 546 грн 05 грн (2730,24 грн Х 20%).
за жовтень 2017 року - 1546 грн 31 к. (2730,24 грн (посадовий оклад) / 21 дн. (робочих) Х 11 дн. (відпрацьованих) = 1430,11 грн + 116,20 грн (індексація));
за листопад 2017 року 3392,49 грн. (2730,24 грн (посадовий оклад) + 546,05 грн (надбавка за вислугу років) + 116,20 грн (індексація));
за грудень 2017 року 7342,01 грн (2730,24 грн (посадовий оклад) + 546,05 грн (надбавка за вислугу років) + 179,72 грн. (індексація) + 3886 грн (премія)).
Отже за 2017 рік заборгованість відповідача перед ОСОБА_3 склала 370 грн 34 к. (фактично виплачено 45991 грн 13 к., а за розрахунком заробітна плата мала становити 46361 грн 47 к.).
2018 рік
Згідно зі штатним розпису за 2018 рік у КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» було передбачено 6 штатних посад лікаря зубного з посадовим окладом на 6 посад 18113 грн 00 к., відповідно розмір посадового окладу ОСОБА_3 у 2018 році становив 3018 грн 83 к. (18113,00 грн / 6 посад).
Отже, доплата за вислугу років у розмірі 20 % від посадового окладу складає 603 грн 77 к. (3018,83 грн Х 20 %).
Відповідно, заробітна плата складає:
за січень 2018 року 3622 грн 60 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років));
за лютий 2018 року 4090 грн 00 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років) + 467,4 грн (премія));
за березень 2018 року 4129 грн 31 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) / 21 дн. (робочі в місяць) Х 17 дн. (відпрацьованих) = 2443,75 грн + 488,75 грн (надбавка за вислугу років) + 49792,84 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують непрацездатності) / 365 дн. (к-ть календарних днів у році) Х 6 дн. (перебування на лікарняному));
за квітень 2018 року 3622 грн 60 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років));
за травень 2018 року 9627 грн 33 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років) + 3018,83 грн (матеріальна допомога) + 49765,73 грн / 250 дн. (робочих за рік) Х 15 дн. (відпустка));
за червень 2018 року 6201 грн 20 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років) + 467,4 грн (премія) + 52568 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують відпустці) / 249 дн. (робочих за рік) Х 10дн. (відпустки));
за липень 2018 року 2218 грн 52 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) / 22 дн. (робочі в місяць) Х 14 дн. (відпрацьованих) = 1921,08 грн (оклад пропорційно відпрацьованим дням у місяці));
за серпень 2018 року 13466 грн 00 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років) + 467,4 грн (премія) + 3018,83 грн (матеріальна доп.) + 51267,72 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують відпустці) / 250 дн. (робочих за рік) Х 31 дн. (відпустки));
за вересень 2018 року - 0 грн. (відпустка)
за жовтень 2018 року 3622 грн 60 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років));
за листопад 2018 року - 3696 грн 24 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років) + 73,64 грн (індексація));
за грудень 2018 року - 3699 грн 44 к. (3018,83 грн (посадовий оклад) + 603,77 грн (надбавка за вислугу років) + 76,84 грн (індексація)).
Отже за 2018 рік заборгованість відповідача перед ОСОБА_3 склала 7240 грн 55 к. (фактично виплачено 47055 грн 85 к., а за розрахунком заробітна плата мала становити 54296 грн 40 к.).
2019 рік
Згідно зі штатним розписом за 2019 рік у відповідача було передбачено 6 штатних посад лікаря зубного з посадовим окладом на 6 посад 20265 грн 00 к., відповідно розмір посадового окладу ОСОБА_3 у 2019 році становив 3377 грн 50 к. (20265,00 грн / 6 посад), доплата за вислугу років у розмірі 20 % від посадового окладу складає 675 грн 50 к. (3377,5 грн Х 20 %).
Відповідно, заробітна плата складає:
за січень 2019 року 4053 грн 00 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років));
за лютий 2019 року 4053 грн 00 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років));
за березень 2019 року 4053 грн 00 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років));
за квітень 2019 4053 грн 00 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років));
за травень 2019 року 15225 грн 76 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років) + 3377,5 грн (матеріальна допомога) + 62864,23 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують відпустці) / 250 дн. (робочих за рік) Х 31дн. (відпустки);
за червень 2019 року - 0 грн. (відпустка);
за липень 2019 року 2705 грн 52 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) / 23 дн. (робочі в місяць) Х 18 дн. (відпрацьованих) = 2643,3 грн (оклад пропорційно відпрацьованим дням у місяці) + 62,22 грн. (індексація));
за серпень 2019 року 4115 грн 22 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років) + 62,22 грн (індексація));
за вересень 2019 року 4115 грн 22 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років) + 62,22 грн (індексація));
за жовтень 2019 року 4115 грн 22 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років) + 62,22 грн (індексація));;
за листопад 2019 року 4115 грн 22 к. (3377,5 грн (посадовий оклад) + 675,5 грн (надбавка за вислугу років) + 62,22 грн (індексація));
за грудень 2019 року 7292 грн 31 к. (3377,5 грн (посадовий оклад)/21 дн. (робочі в місяць) Х 15 дн. (відпрацьованих) = 2412,45 грн (оклад пропорційно відпрацьованим дням у місяці) + 65,16 грн (індексація) + 69803,69 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують відпустці) / 248 дн. (робочих за рік) Х10дн. (відпустки)).
Отже за 2019 рік заборгованість відповідача перед ОСОБА_3 склала 5150 грн 53 к. (фактично виплачено 54220 грн 41 к., а за розрахунком заробітна плата мала становити 59370 грн 94 к.).
2020 рік
Згідно зі штатним розписом з 01 січня 2020 року в КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» було передбачено 5,5 штатних посади лікаря зубного з посадовим окладом на ці посади 20264 грн 00 к., відповідно посадовий оклад ОСОБА_3 з 01 січня 2020 становив 3684 грн 36 к. (20264,00 грн / 5,5 посад). Відповідно, доплата за вислугу років у розмірі 20 % від посадового окладу складає 736 грн 87 к. (3684,36 грн Х 20 %).
Відповідно, заробітна плата складає:
за січень 2020 року 3368 грн 83 к. (3684,36 грн (посадовий оклад)/21 дн. (робочі) Х 16 дн. = 2807,36 грн (оклад пропорційно відпрацьованим дням) + 561,47 грн (надбавка за вислугу років));
за лютий2020року 10625грн 54к.(3684,36грн (посадовийоклад)/20дн.(робочі)Х 9дн.=1657,98грн (окладпропорційно відпрацьованимдням)+331,6грн (надбавказа вислугуроків)+3684,36грн.(матеріальнадоп.)+{лікарняніза січень} 67711,42грн /365дн.Х 5+{відпускні} 66799,19 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують відпустці) / 249 дн. (робочих за рік) Х15 дн. (відпустки));
за березень 2020 року 3579 грн 18 к. (3684,36 грн (посадовий оклад) / 21 дн. (робочі) Х 17 дн. = 2982,65 грн (оклад пропорційно відпрацьованим дням) + 596,53 грн. (надбавка за вислугу років));
за квітень 2020 року - 4421 грн 23 к. (3684,36 грн (посадовий оклад) + 736,87 грн (надбавка за вислугу років));
за травень2020року 6858грн 50к. (68858,77 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують відпустці) / 251 дн. (робочих за рік) Х 25дн. (відпустки));
Згідно зі штатним розписом від 01 червня 2020 року розмір посадового окладу ОСОБА_3 з 01 червня 2020 року становив 8246 грн 40 к. (41232 грн / 5 посад). Розмір доплати за вислугу років у розмірі 20 % від посадового окладу, відповідно, складає 1649 грн 20 к.
Відповідно, заробітна плата складає:
за червень 2020 року - 0 грн. (відпустка);
за липень2020року 12181грн 21.(8246,4грн (посадовийоклад)+1649,28грн (надбавказа вислугуроків)+{лікарняніза травень} 68858,77грн (заробітнаплата за12міс.,що передуютьнепрацездатності)/366дн.Х 5дн.(к-тьднів непрацездатності)+{лікарняніза червень} 70313,27 грн / 366 дн. Х 7 дн.;
за серпень 2020 року - 9895 грн 68 к. (8246,4 грн (посадовий оклад) + 1649,28 грн (надбавка за вислугу років));
за вересень 2020 року 9209 грн 04 к. (8246,4 грн (посадовий оклад) /22 дн. (робочі) Х 18 дн. (фактично відпрацьовані в цьому місяці) = 6747,12 грн (оклад за відпрацьовані дні) + 1349,42 грн (надбавка за вислугу років) + 81434,24 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують непрацездатності) / 366 дн. (календарних) Х 5 дн. (непрацездатності));
за жовтень 2020 року 8971 грн 28 к. (8246,4 грн (посадовий оклад) / 21 дн. (робочі) Х 17 дн. (фактично відпрацьовані в цьому місяці) = 6675,73 грн (оклад за відпрацьовані дні) + 1335,15 грн (надбавка за вислугу років) + 87875,91 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують непрацездатності) / 366 дн. (календарних) Х 4);
за листопад 2020 року 9895 грн 68 к. (8246,4 грн (посадовий оклад) + 1649,28 грн (надбавка за вислугу років);
за грудень 2020 року 9895 грн 68 к. (8246,4 грн (посадовий оклад) + 1649,28 грн (надбавка за вислугу років).
Отже за 2020 рік заборгованість відповідача перед ОСОБА_3 склала 47922 грн 12 к. (фактично виплачено 42453 грн 41 к., а за розрахунком заробітна плата мала становити 90375 грн 53 к.).
2021 рік
Згідно зі штатним розписом від 01 січня 2021 року розмір посадового окладу ОСОБА_3 з 01 січня 2021 року становив 10365 грн 00 к. (41460,00 грн / 4 посади). Розмір доплати за вислугу років у розмірі 20 % від посадового окладу складає 2073 грн 00 к.
Відповідно, заробітна плата ОСОБА_3 складає:
за січень 2021 року - 28197 грн 60 к. (10365,00 грн (посадовий оклад) + 2073,00 грн (надбавка за вислугу років) + 6000,00 грн (премія) + {відпускні за лютий} 116936,21 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують відпустці) / 249 дн. (робочих) Х 28 дн. (відпустки));
за лютий 2021 року 0 грн. (відпустка);
за березень 2021 року 3392 грн 21. (10365,00 грн (посадовий оклад) / 22 дн. (робочі) Х 6 дн. (фактично відпрацьованих) = 2826,84 грн (оклад пропорційно відпрацьованим дням) + 565,37 грн (надбавка за вислугу років));
за квітень 2021 року 5088 грн 31 к. (10365,00 грн (посадовий оклад)/22 дн (робочі) Х 9 дн. (фактично відпрацьованих) = 4240,26 грн (оклад пропорційно відпрацьованим дням) + 848,05 грн (надбавка за вислугу років));
за травень2021року 11128грн 81к. (10365,00 грн (посадовий оклад) / 19 дн. (робочі) Х 17 дн. (фактично відпрацьованих) = 9274,01 грн (оклад пропорційно відпрацьованим дням) + 1854,8 грн (надбавка за вислугу років)).
Отже за 2021 рік заборгованість відповідача перед ОСОБА_3 склала 27387 грн 15 к. (фактично виплачено 20428 грн 78 к., а за розрахунком заробітна плата мала становити 47922 грн 12 к.).
Таким чином загальна сума заборгованості ОСОБА_3 становить 88061 грн 69 к. (370 грн 34 к. + 7240 грн 55 к. + 5150 грн 53 к. + 47922 грн 12 к. + 27387 грн 15 к.).
Щодо ОСОБА_4
2018 рік
Згідно зі штатним розписом за 2018 рік у відповідача було передбачено 7,5 штатних посад лікаря стоматолога з посадовим окладом на ці посади 27189 грн 50 к., відповідно розмір посадового окладу ОСОБА_4 у 2018 році становив 1812 грн 63 к.
Відповідно, заробітна плата складає:
за серпень 2018 року 1476 грн 09 К. (1812,63 грн (посадовий оклад) / 22 дн (робочих) Х 17 дн. (фактично відпрацьованих) = 1400,63 грн + 75,46 грн (премія));
за вересень 2018 року 2070 грн 63 к. (1812,63 грн (посадовий оклад ) + 258,00 грн(премія));
за жовтень 2018 року 2070 грн 63 к. (1812,63 грн (посадовий оклад ) + 258,00 грн (премія));
за листопад 2018 року 2106 грн 32 к. (1812,63 грн (посадовий оклад ) + 221,18 грн (премія) + 72,51 грн (індексація));
за грудень2018року 2104грн 72к. (1812,63 грн (посадовий оклад ) + 219,58 грн (премія) + 72,51 грн (індексація)).
Загальна сума до виплати складає 9828,39 грн, фактично ОСОБА_4 у 2018 році сплачено 8760,53 грн, отже недоплата склала 1067,86 грн.
2019 рік
Згідно зі штатним розписом за 2019 рік у відповідача було передбачено 7,5 штатних посад лікаря стоматолога з посадовим окладом на ці посади 29680,00 грн, відповідно розмір посадового окладу ОСОБА_4 у 2019 році становив 1978,67 грн. Разом з тим, мінімальна заробітна плата працівника, який працює на 0,5 посади повинна складати 2086,5 грн.
Відповідно, заробітна плата складає:
за січень 2019 року 2086 грн 50 к.;
за лютий 2019 року 2086 грн 50 к.,
за березень 2019 року 2086 грн 50 к.;
за квітень 2019 року 2086 грн 50 к.;
за травень 2019 року 2086 грн 50 к.;
за червень 2019 року 2086 грн 50 к.;
за липень2019року 4621,26грн (1978,67 грн (посадовий оклад) / 23 дн. (робочих) / 13 дн. (відпрацьованих) = 1118,39 грн (оклад за фактично відпрацьований час) + 1978,67 грн (матеріальна доп.) + 21315,17 грн (заробітна плата за 12 міс., що передують відпустці) / 204 дн. (робочих) Х 14 дн. (відпустки) + 61,34 грн (індексація));
за серпень 2019 року 2086,5 грн (1978,67 грн (посадовий оклад) + 61,34 грн (індексація) + 46,49 грн (доплата));
за вересень 2019 року 2086,5 грн (1978,67 грн (посадовий оклад) + 61,34 грн (індексація) + 46,49 грн (доплата));
З 01 жовтня ОСОБА_4 переведено на посаду лікаря стоматолога. Відповідно, розмір його окладу змінився і склав 3957,34 грн.
за жовтень 2019 року 4173,00 грн (3957,34 грн (посадовий оклад) + 62,22 грн (індексація) +153,44 грн (доплата));
за листопад 2019 року 4173, 00 грн (3957,34 грн (посадовий оклад) + 62,22 грн (індексація) +153,44 грн (доплата));
за грудень 2019 року 6022,5 грн (3957,34 грн (посадовий оклад) + 65,16 грн (індексація) + 2000,00 грн (премія)).
Загальна сума до виплати складає 35681,76 грн, фактично ОСОБА_4 у 2019 році сплачено 35149,00 грн, отже недоплата склала 532,76 грн.
2020 рік
Згідно зіштатним розписуз 01січня 2020року увідповідача булопередбачено 8штатних посадлікарів стоматологів зпосадовим окладомна ціпосади 34231,5грн,відповідно розмірпосадового окладу ОСОБА_4 у 2020році становив4278,93 грн (34231,5 грн / 8 посад). Мінімальний розмір заробітної пати встановлено на рівні 4723, 00 грн.
Відповідно, заробітна плата складає:
за січень 2020 року 4723 грн 00 к.;
за лютий 2020 року 4723 грн 00 к.;
за березень 2020 року 10063 грн 59 к. (4278,93 грн (посадовий оклад) / 21 дн. (робочі) Х 16 дн. (фактично відпрацьовані) + 4278,93 грн (матеріальна допомога) + 36976,09 грн (зарплата за 12 міс., що передують відпустці) / 249 дн. (робочих за рік) Х 17 дн. (відпустки));
за квітень 2020 року - 4723 грн 00 к.;
за травень 2020 року 4723 грн 00 к.
Згідно зі штатним розписом з 01 червня 2020 розмір посадового окладу ОСОБА_4 склав 9658,57 грн (67610,00 грн / 7 посад).
Відповідно, заробітна плата складає:
за червень 2020 року 9658 грн,57 к.;
за липень 2020 року 9658 грн,57 к.;
за серпень 2020 року 9658 грн,57 к.;
за вересень 2020 року 9658 грн,57 к.;;
за жовтень 2020 року 17197 грн 50 к. (9658,57 грн (посадовий оклад) + 7539,00 грн (доплата за ковід));
за листопад 2020 року 13428 грн 07 к. (9658,57 грн. (посадовий оклад) + 3769,5 грн (доплата за ковід));
за грудень 2020 року 13428 грн 07 к. (9658,57 грн (посадовий оклад) + 3769,5 грн (доплата за ковід)).
Загальна сума до виплати складає 111643 грн 51 к., фактично ОСОБА_4 у 2020 році сплачено 71256 грн 72 к., отже недоплата склала 40386 грн 79 к.
2021 рік
Згідно зі штатним розписом від 01 січня 2021 року розмір посадового окладу ОСОБА_4 з 01 січня 2021 становив 10542,86 грн (73800,00 грн / 7посад).
Відповідно, розмір заробітної плати складає:
за січень 2021 року 105426 грн 86 к.;
за лютий 2021 року 14312 грн 36 к. (10542,86 грн (посадовий оклад) + 3769,5 грн (доплата за ковід));
за березень 2021 року 18081 грн 86 к. (10542,86 грн. (посадовий оклад) + 7539 грн (доплата за ковід));
за квітень 2021 року 3354 грн 54 к. (10542,86 грн. (посадовий оклад)/22 дн. (робочих) Х 7 дн. (фактично відпрацьовані)
за травень 2021 року 10542 грн 86 к.
Загальна сума до виплати складає 56834 грн 48 к., фактично ОСОБА_4 у 2021 році вплачено 20651 грн 21 к., отже недоплата склала 36183 грн 27 к.
Таким чином загальна заборгованість перед ОСОБА_4 за 2018 2021 роки становить 78170 грн 68 к. (1067,86 грн + 532,76 грн + 40386,79 грн + 36183,27 грн).
Не можна також погодитись із додатком рішенням суду першої інстанції про задоволення заяви представника відповідача про стягнення з позивачів витрат на правничу допомогу адвоката з огляду на таке.
Задовольняючи заяву про стягнення витрат на правничу допомогу адвоката суд першої інстанції виходив із того, що рішенням Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 19 вересня 2022 року у позові відмовлено повністю, а тому понесені КНП «Жмеринська стоматологічна поліклініка» витрати на правничу допомогу адвоката в розмірі 15000 грн 00 к. підлягають стягненню з позивачів в рівних частинах по 3750 грн 00 к. з кожного на користь відповідача.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо, зокрема, судом не вирішено питання про судові витрати.
За змістом частин четвертої шостої статті 137 ЦК України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Відповідно до частини восьмої статті 141 ЦПК Українирозмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
У частині дев`ятій статті 83 ЦПК України установлено, що копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Європейський суд з прав людини вказав, щопринцип рівностісторін один із складників ширшої концепції справедливого судового розгляду передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом (GUREPKA v. UKRAINE (No. 2), № 38789/04, § 23, ЄСПЛ, від 08 квітня 2010 року).
Суд першої інстанції не звернув уваги на недотримання представником відповідача установленого процесуальним законом порядку пред`явлення до відшкодування відповідних судових витрат, зокрема, надіслання (надання) відповідних доказів щодо розміру витрат на правничу допомогу адвоката позивачам, чим позбавив їх можливості скористатись правом заявити клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, а відтак прийшов до помилкового висновку про наявність підстав для задоволення заяви про ухвалення додаткового рішення.
Такі самі по суті висновки містяться у постановах Верховного Суду від 15 вересня 2021 року у справі № 323/642/20, від 24 березня 2021 року у справі № 756/2399/18.
Крім того, апеляційний суд звертає увагу на таке.
Справедливість є основоположною засадою, яка визначає сам зміст судочинства, вона є засадничою категорією, яка визначає принцип верховенства права.
Так, відповідно до частини першої статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Верховенство права це панування права в суспільстві. Верховенство права вимагає від держави його втілення у правотворчу та правозастосовну діяльність, зокрема у закони, які за своїм змістом мають бути проникнуті передусім ідеями соціальної справедливості, свободи, рівності тощо. Одним з проявів верховенства права є те, що право не обмежується лише законодавством як однією з його форм, а включає й інші соціальні регулятори, зокрема норми моралі, традиції, звичаї тощо, які легітимовані суспільством і зумовлені історично досягнутим культурним рівнем суспільства. Всі ці елементи права об`єднуються якістю, що відповідає ідеології справедливості, ідеї права, яка значною мірою дістала відображення в Конституції України.
Таке розуміння права не дає підстав для його ототожнення із законом, який іноді може бути й несправедливим, у тому числі обмежувати свободу та рівність особи. Справедливість одна з основних засад права, є вирішальною у визначенні його як регулятора суспільних відносин, одним із загальнолюдських вимірів права. Зазвичай справедливість розглядають як властивість права, виражену, зокрема, в рівному юридичному масштабі поведінки й у пропорційності юридичної відповідальності вчиненому правопорушенню (абзаци другий, третій підпункту 4.1 пункту 4 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 69 Кримінального кодексу України (справа про призначення судом більш м`якого покарання) від 2 листопада 2004 року№ 15-рп/2004).
Справедливість покладено в основу права на справедливий суд відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вона також визначає зміст завдання цивільного судочинства згідно з частиною першою статті 2 ЦПК України.
Фактично у цій справі в одному провадженні об`єднано чотири індивідуальних трудових спори із самостійним предметом і підставою позову (хоча й виникли вона за аналогічних обставин), проте представник відповідача, незважаючи на те, що розмір позовних вимог (предмет позову) у кожного із позивачів відрізнявся, просив стягнути судові витрати з них у рівних частинах, з чим погодився суд першої інстанції без будь-якого обґрунтування.
Очевидно, що покладення однакового розміру відшкодування судових витрат на позивачів, які заявили самостійні не однакові позовні вимоги, не узгоджується зі змістом поняття справедливості.
Керуючись статтями 367, 368, 374, 375, 381, 384 ЦПК України апеляційний суд
постановив:
Апеляційні скарги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 та представниці ОСОБА_3 адвокат Слізяк М. М. задовольнити частково.
Рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 19 вересня 2022 року та додаткове рішення цього ж суду від 05 жовтня 2022 року скасувати і ухвалити нове судове рішення.
Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 та ОСОБА_3 задовольнити частково.
Стягнути з Комунального некомерційного підприємства «Жмеринська стоматологічна поліклініка» Жмеринської міської ради (ЄДРПОУ 24897868, 23100, вул. Богдана Хмельницького, 40, м. Жмеринка, Вінницька область) суму недонарахованої та невиплаченої заробітної плати без урахування податків та обов`язкових платежів, які підлягають нарахуванню та утриманню з цієї суми, на користь:
- ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) в розмірі 113877 (сто тринадцять тисяч вісімсот сімдесят сім) грн 33 к.;
- ОСОБА_2 (паспорт НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) в розмірі 42849 (сорок дві тисячі вісімсот сорок дев`ять) грн 63 к.;
- ОСОБА_3 (паспорт НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 ) в розмірі 88061 (вісімдесят вісім тисяч шістдесят одну) грн 69 к.;
- ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_4 , АДРЕСА_3 ) в розмірі 78170 (сімдесят вісім тисяч сто сімдесят) грн 68 к.
У решті позову відмовити.
Заяву представника Комунального некомерційного підприємства «Жмеринська стоматологічна поліклініка» Жмеринської міської ради адвоката Смірнова С. М. про ухвалення додаткового рішення про розподіл судових витрат залишити без задоволення.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття і касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, установлених підпунктами «а» «г» пункту 2 частини третьої статті 389 ЦПК України.
(Повний текст судового рішення виготовлено 03 лютого 2023 року).
Головуючий О. С. Панасюк
Судді: Т. Б. Сало
Т. М. Шемета
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2023 |
Оприлюднено | 06.02.2023 |
Номер документу | 108757884 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Панасюк О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні