Справа № 753/12111/22
Провадження № 2/761/5568/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про відмову у відкритті провадження у справі
30 січня 2023 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Матвєєва Ю.О., вивчивши матеріали позовної заяви ТОВ «Гренді Маркс» до ОСОБА_1 , третя особа ТОВ «ЗЕ ОУМ» про стягнення суми заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
До Шевченківського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ТОВ «Гренді Маркс» до ОСОБА_1 , третя особа ТОВ «ЗЕ ОУМ» про стягнення суми заборгованості, яку було передано в провадження судді Матвєєвої Ю.О. у відповідності до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.01.2023 року.
Як вбачається з позовних вимог, позивач - ТОВ «Гренді Маркс» звернувся із позовом до ОСОБА_1 , який як фізична особа є поручителем між сторонами у договору поруки від 01.12.2020 року в рамках виконання основного договору найму (суборенди) нерухомого майна від 28.11.2018 року з додатковими угодами.
З договору найму (суборенди) нерухомого майна від 28.11.2018 року вбачається , що він укладений між ФОП ОСОБА_2 та ТОВ «ЗЕ ОУМ» в особі керівника ОСОБА_1 . За додатковою угодою № 1 від 20.02.2019 року між ФОП ОСОБА_2 , як суборендодавцем, ТОВ «ЗЕ ОУМ», як орендар, і ТОВ «Гренді Маркс», як новим суборендодавцем, було укладено додаткову угоду № 1 до Договору суборенди про заміну сторони суборендодавця із ФОП ОСОБА_2 на ТОВ «Гренді Маркс».
20.02.2019 року суборендодавець ФОП ОСОБА_2 та новий суборендодавець ТОВ «Гренді Маркс» в особі директора ОСОБА_2. та суборендар ТОВ «ЗЕ ОУМ» в особі директора ОСОБА_1. уклали додаткову угоду № 1 до договору найму (суборенди) нерухомого майна від 28.11.2018 року
16.07.2020 року між ТОВ «Гренді Маркс» в особі директора Зелінського С.В. (орендодавець) та ТОВ «ЗЕ ОУМ» в особі директора ОСОБА_1. (орендар) укладено додаткову угоду № 2 до договору найма (суборенди) нерухомого майна від 28.11.2018 року .
Таким чином, встановлено що сторонами в основному зобов`язанні є юридичні особи.
Вивчивши матеріали позовної заяви суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження з наступних підстав.
У статті 124 Конституції України закріплено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.
Критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб`єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, в якому розглядається визначена категорія справ.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно до ч.7 ст. 30 ЦПК України у випадку об`єднання позовних вимог щодо укладання, зміни, розірвання і виконання правочину з вимогами щодо іншого правочину, укладеного для забезпечення основного зобов`язання, спір розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, який є стороною основного зобов`язання.
Згідно положень п.1 ч.1 ст.20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці.
Згідно висновку Великої палати Верховного Суду, який міститься в постанові від 13.03.2018 року у справі № 415/2542/15-ц «Господарські суди мають юрисдикцію, зокрема, щодо розгляду спорів стосовно правочинів, укладених для забезпечення виконання основного зобов`язання, якщо сторонами цього основного зобов`язання є юридичні особи та (або) фізичні особи-підприємці. У цьому випадку суб`єктний склад сторін правочинів, укладених для забезпечення виконання основного зобов`язання, не має значення для визначення юрисдикції господарського суду щодо розгляду відповідної справи».
Відтак, суддя доходить висновку, що спір, який існує між позивачем та відповідачем відноситься до спорів, що мають розглядатися у межах господарського судочинства.
У відповідності до п. 1 ч.1 ст.186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
З огляду на викладене, суддя доходить до висновку про відмову у відкритті провадження у справі, оскільки за суб`єктним складом та предметом позовних вимог даний спір підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.
Керуючись ст.ст. 19, 30,186, 260, 353, 354 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження за позовною заявою ТОВ «Гренді Маркс» до ОСОБА_1 , третя особа ТОВ «ЗЕ ОУМ», про стягнення суми заборгованості.
Роз`яснити, що позивач має право в порядку господарського судочинства звернутись з позовом до належного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Матвєєєва Ю.О.
30 січня 2023 року
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2023 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 108761055 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Матвєєва Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні