Справа № 226/169/23
Справа № 226/169/23
Провадження № 2-о/226/2/2023
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 лютого 2023 року м.Мирноград
Суддя Димитровського міського суду Донецької області Редько Ж.Є., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Марківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Старобільському районі Луганської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), про встановлення фактів народження,
В С Т А Н О В И В:
01.02.2023 заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення фактів народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
З цього виходить, що до заяв у справах окремого провадження мають застосовуватися положення розділу ІІІ ЦПК України, зокрема, щодо підстав і порядку залишення заяви без руху для виправлення недоліків.
Розглянувши заяву, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України з таких підстав.
У порушення п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України заява не містить відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти учасників справи, зокрема самого заявника.
У порушення п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України в заяві не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із заявою (за наявності), а також відомостей щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів доданих до заяви копій письмових доказів.
В той же час додані до заяви ксерокопії документів не засвідчені належним чином, тоді як відповідно до ч.2, ч.4, ч.5 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться в нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
У порушення п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України заява не містить підтвердження заявника про те, що ним не надано інших заяви або позову з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того відповідно до п.5ч.3ст.175ЦПК України заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Заявник, бажаючи встановити факти народження щодо інших осіб (батька та бабусі), які фактично є заінтересованими особами, не наводить обставин і не надає доказів щодо їх перебування або смерті.
Також у порушення ч.4 ст.175, ч.4 ст.177 ЦПК України до заяви не додано документа, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Заявник у назві своєї заяви вказує про встановлення фактів народження у зв`язку із воєнним станом.
Однак суд зауважує, що посилання на воєнний стан не є підставою для застосування в цьому випадку п.21 ст.5 Закону України «Про судовий збір» для звільнення від сплати судового збору за подання заяви у справах про встановлення юридичних фактів.
Відповідно до п.21 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються заявники у справах за заявами про встановлення факту народження або смерті, поданих у зв`язку із воєнним станом, надзвичайним станом, збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру.
Це стосується заяв про встановлення факту народження особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства.
Заявник же просить встановити факт народження своїх батька та бабусі на території іноземних країн для отримання візи, що виключає застосування п.21 ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Таким чином, заявник має надати суду докази на підтвердження сплати судового збору або на підтвердження обставин (в разі наявності), визначених законом, які звільняють заявника від цієї сплати.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ізч.2ст.4вказаного Законурозмір судовогозбору заподання фізичноюособою досуду заявиу справахокремого провадженнястановить - 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, який станом на 01.01.2023 становить 2684 грн.
Зогляду наприведені нормизакону заявнику необхідносплатити судовийзбір всумі 536грн 80коп.(2684грн х0,2)на рахунок: № UA688999980313111206000005690, одержувач платежу Донецьке ГУК/Мирноград. МТГ/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 37967785, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО банку отримувача 899998.
Також суд звертає увагу на таке.
Відповідно до ч.1 ст.316 заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
Згідно із отриманими відомостями з Відділу ведення Реєстру територіальної громади Виконавчого комітету Мирноградської міської ради від 06.02.2023 та від Управління соціального захисту населення Мирноградської міської ради від 06.02.2023 ОСОБА_1 за вказаною в заяві адресою: АДРЕСА_1 , не зареєстрований та на обліку як внутрішньо переміщена особа не перебуває.
Отже для визначення підсудності цієї справи заявнику необхідно надати докази на підтвердження його зареєстрованого місця проживання або перебування.
Відповідно до ч.1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання заявником ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Марківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Старобільському районі Луганської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), про встановлення фактів народження залишити без руху, надавши заявнику строк, що не перевищує десяти днів з дня отримання цієї ухвали, для виправлення вказаних в ухвалі недоліків.
Роз`яснити заявнику, що у разі, якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Ухвала набираєзаконної силиз моментуїї підписаннясуддею і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Ж.Є.Редько
Суд | Димитровський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2023 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 108809384 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України |
Цивільне
Димитровський міський суд Донецької області
Редько Ж. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні