Ухвала
від 06.02.2023 по справі 920/252/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відмову у задоволенні заяви

06.02.2023Справа № 920/252/22

Суддя Господарського суду міста Києва Головіна К. І., розглянувши

заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Суми-Агро»

про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду

у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія «Суми-Агро»

до 1) Приватного підприємства «Агророзсоші»;

2) Міністерства юстиції України

про визнання незаконним та скасування рішення державного реєстратора, припинення права оренди

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Господарського суду міста Києва перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Суми-Агро» до Приватного підприємства «Агророзсоші» та Міністерства юстиції України про визнання незаконним та скасування рішення державного реєстратора, припинення права оренди. Справа розглядається в порядку загального позовного провадження, підготовче засідання у даній справі призначено на 16.02.2023.

30.01.2023 до суду надійшло клопотання представника позивача (ТОВ «Компанія «Суми-Агро») про забезпечення його участі в судовому засіданні, призначеному на 16.02.2023, а також забезпечення участь представника в усіх судових засіданнях, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Розглянувши вказане клопотання, суд вирішив у його задоволенні відмовити з наступних підстав.

Згідно з ч. 2 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Відповідно до ч. 3 ст. 197 ГПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Ураховуючи наведені норми господарського процесуального закону, розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості у суді для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь.

Згідно з п. 17.6 Перехідних положень ГПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах приміщення суду здійснюється за допомогою технічних засобів, що функціонують у судах на день набрання чинності цією редакцією Кодексу, за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу.

Оскільки на час, призначений для розгляду справи, у Господарському суді м. Києва обмежені технічні можливості у проведенні судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, заява представника позивача задоволенню не підлягає.

Одночасно суд звертає увагу представника позивача ТОВ «Компанія «Суми-Агро» адвоката Іванової О.І., що його клопотання в частині забезпечення участі в усіх судових засіданнях по даній справі у режимі відеоконференції також не підлягає задоволенню, оскільки приписами ГПК України передбачено подання відповідного клопотання не пізніше ніж за п`ять днів до дати відповідного судового засідання, з метою з`ясування наявності технічної можливості проведення судового засідання в такому режимі.

Разом з тим, суд вважає за необхідне зазначити, що у разі неможливості забезпечити явку уповноваженого представника у судове засідання, сторона не позбавлена права надіслати суду письмові пояснення, в яких може викласти свою правову позицію разом з клопотанням про розгляд справи у відсутності свого представника.

На підставі викладеного, керуючись ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Суми-Агро» про участь у судовому засіданні, призначеному на 16.02.2023, а також забезпечення участі в усіх судових засіданнях у справі, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Головіна К. І.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.02.2023
Оприлюднено08.02.2023
Номер документу108820918
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про визнання незаконним акта, що порушує право користування земельною ділянкою щодо визнання незаконним акта, що порушує право оренди

Судовий реєстр по справі —920/252/22

Ухвала від 19.09.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 03.08.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 04.07.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 01.06.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 25.04.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 21.03.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 14.03.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 16.02.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 06.02.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 16.01.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні