Справа № 567/1464/22
УХВАЛА
07 лютого 2023 року м. Острог
Острозький районний суд Рівненської області у складі судді Назарук В.А., розглянувши клопотання представника відповідача адвоката Дмитренко Р.П. про розгляд справи за позовною заявою релігійної організації"Свято-Хресто-Воздвиженськоїпарафії Рівненськоїєпархії Українськоїправославної церкви(Православноїцеркви України)села Почапки Рівненського району Рівненської області" до ОСОБА_1 про усунення перешкод в користування майном, шляхом надання безперешкодного доступу до нього у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів
встановив:
в провадженні Острозького районного суду Рівненської області знаходиться справа за позовом релігійної організації"Свято-Хресто-Воздвиженськоїпарафії Рівненськоїєпархії Українськоїправославної церкви(Православноїцеркви України)села Почапки Рівненського району Рівненської області" до ОСОБА_1 про усунення перешкод в користування майном, шляхом надання безперешкодного доступу до нього.
07.02.2023наелектронну адресусуду надійшлоклопотання представникавідповідача адвоката ДмитренкоР.П.про проведенняслухання справиу режимівідеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
У своєму клопотанні представник відповідача посилається на неможливість прибуття до Острозького районного суду Рівненської області у зв`язку з територіальною віддаленістю місцезнаходження її робочого місця, убезпечення під час повітряних тривог та її зацікавленість в тому, щоб судове засідання у справі відбулося, у зв`язку з цим просить надати їй можливість брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції.
Питання участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції регулюється ст.212 ЦПК України.
Частинами 1-4 ст.212 ЦПК України встановлено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України"ПроЄдиний державнийдемографічний реєстрта документи,що підтверджуютьгромадянство України,посвідчують особучи їїспеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Отже, цивільним процесуальним законодавством регламентовано право учасника цивільного процесу на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
При цьому, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників процесу.
Беручи до уваги те, що судом, на час розгляду цього клопотання, не встановлено об`єктивних причин, які б вказували на неможливість забезпечення участі представника відповідача в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, з метою забезпечення оперативності судового розгляду,враховуючи встановленнякарантинних заходів,введення воєнногостану навсій територіїУкраїни тамісцезнаходження робочогомісця представникавідповідача, суд приходить до висновку про задоволення клопотання.
Керуючись ст.ст.212ЦПК України
ухвалив:
клопотання представника відповідача адвоката ДмитренкоР.П. про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції задовольнити.
Судові засідання у справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору служба у справах дітей виконавчого комітету Острозької міської ради Рівненської області, за позовною заявою релігійної організації"Свято-Хресто-Воздвиженськоїпарафії Рівненськоїєпархії Українськоїправославної церкви(Православноїцеркви України)села Почапки Рівненського району Рівненської області" до ОСОБА_1 про усунення перешкод в користування майном, шляхом надання безперешкодного доступу до нього, за участю представника відповідача адвоката ДмитренкоР.П. проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon".
Роз`яснити представнику відповідача, що, відповідно до ч.5 ст.212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку "EasyCon", за веб-посиланням https://vkz.court.gov.ua/.
Копію ухвалинадіслати особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.
Суд | Острозький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2023 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 108824142 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні