У Х В А Л А
про надання дозволу на проведення обшуку
Справа № 936/145/23
Провадження № 1-кс/936/16/2023
07.02.2023 смт. Воловець
Слідчий суддя Воловецького районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого відділення відділення поліції №2 Мукачівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку в межах кримінального провадження №12023071090000006 від 12.01.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України,-
в с т а н о в и в :
На обґрунтування клопотання слідчий покликається на те що, в провадженні перебуває кримінальне провадження, внесеного до ЄРДР за №12023071090000006 від 12.01.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України, у зв`язку із тим що 11.01.2023 в черговій частині ВП №2 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпастькій області, зареєстровано рапорт ст.о/у СКП ВП №2 Мукачівського РУП ОСОБА_4 про те, що ним під час розгляду матеріалів ЄО №2337 від 16.12.2022 по факту звернення лісника ОСОБА_5 , що під час обходу в с.Верб`яж у Верхньоворітському лісництві кварталі 12 (1) виділі 9, ним виявлено незаконну рубку дерев в кількості 5 штук породи смерека, внаслідок чого спричинено матеріальну шкоду ДП Свалявському ЛГ на суму 52242,04 гривень.
В ході досудового розслідування та розвідувальних бесід стало відомо, що до даної вирубки деревини деревини можуть бути причетні мешканці с.Верб`яж, а саме ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які неодноразово потрапляли в поле зору правоохоронних органів, та в яких на території їхнього дворогосподарства за адресою АДРЕСА_1 було виявлено частину зрубаних дерев породи ялина. В ході дачі пояснень ОСОБА_6 та ОСОБА_7 пояснили що дане дерево вони взяли з поля. За наявною оперативною інформацією ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 по місцю свого проживання за адресою АДРЕСА_1 , можуть зберігати речові докази, а саме знаряддя вчинення даного злочину. Дані відомості підтверджуються протоколом огляду місця події від 16.12.2022 та поясненями ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 .
В судове засідання прокурор та слідчий не з`явились, останній подав до суду заяву в якій просить розгляд клопотання провести без його участі.
Відповідно до положень ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання, вважаю необхідним задовольнити клопотання про надання дозволу на проведення обшуку з наступних підстав.
Згідно вимог ч.1 та ч.2 ст.237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Частина 1 ст. 233 КПК України передбачає, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
Вимоги ч. 3 ст. 233 КПК України передбачають, що слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, повязаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов?язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді. Якщо прокурор відмовиться погодити клопотання слідчого про обшук або слідчий суддя відмовить у задоволенні клопотання про обшук, встановлені внаслідок такого обшуку докази є недопустимими, а отримана інформація підлягає знищенню в порядку, передбаченому статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місця знаходження розшукуваних осіб.
У справі «Бакланов проти Росії» (рішення від 9.06.2005), так і в справі «Фрізен проти Росії» (рішення від 24.03.2005), ЄСПЛ зазначив, що досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значимим, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу «законності» і воно не було свавільним.
Окрім того, у справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16.10.2008) ЄСПЛ встановив, що для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий і надмірний тягар для особи».
Крім того, слідчий суддя враховує, що згідно з ч.5 ст.9 КПК України, кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Відомості про кримінальне правопорушення, відповідно до вимог ст. 214 КПК України 12.01.2023 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023071090000006 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України.
Як вбачається зі змісту протоколів допиту свідків ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 від 16.12.2023, останні вказали на те, що до вчиненого кримінального правопорушення мешканці с.Верб`яж, а саме: ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які неодноразово потрапляли в поле зору правоохоронних органів, та в яких на території їхнього дворогосподарства за адресою АДРЕСА_1 було виявлено частину зрубаних дерев породи ялина.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна - відомості про будинок, за адресою: АДРЕСА_1 , в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відсутні.
Згідно довідки виданою виконкомом Нижньоворітської сільської ради громадяни ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 проживають за адресою АДРЕСА_1 .
Згідно особової картки ДМС України гр. гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає за адресою АДРЕСА_1 .
Згідно особової картки ДМС України гр. гр. ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 проживає за адресою АДРЕСА_1 .
Відтак, матеріалами клопотання підтверджуються, що за місцем проживання ОСОБА_6 та ОСОБА_7 за адресою: АДРЕСА_1 , можуть зберігатися викрадене майно, яке має доказове значення та необхідні як докази у даному кримінальному провадженні.
Слідчим суддею не було встановлено відомостей, які б беззаперечно свідчили, що надання дозволу на обшук становитиме особистий та надмірний тягар, тобто апріорі таке втручання не є свавільним, оскільки отримання дозволу на його проведення здійснено з дотриманням принципу законності та воно є пропорційним до тяжкості вчиненого правопорушення та відповідає справжнім інтересам суспільства.
Крім того, Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 та з подальшим продовженням такого, на всій території України введено воєнний стан, яким зупинено дію деяких положень Конституції України, зокрема ст. ст. 30, 32, а саме щодо недоторканості житла та втручання в особисте та сімейне життя
Враховуючи наведене, те, що слідчим представлено належні і достатні докази, якими обґрунтовано доводи клопотання і доведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, відшукувані речі мають значення для досудового розслідування, знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі; речі можуть бути доказами під час судового розгляду; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей, які мають значення для досудового розслідування, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про проведення обшуку слід задоволити.
З наведених міркувань та керуючись ст. ст. 233, 234, 237, 309 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в :
клопотання слідчого слідчого відділення відділення поліції №2 Мукачівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку в межах кримінального провадження №12023071090000006 від 12.01.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України - задовольнити.
Надати слідчому слідчого відділення відділення поліції №2 Мукачівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 дозвіл на проведення обшуку житлового будинку, з прилеглими до нього господарськими та іншими спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , де проживають гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 мешканці АДРЕСА_1 , з метою відшукання речових доказів, знаряддя вчинення злочину, зокрема бензопили, пили, сокири, а також виявлення предметів, речей та речовин обіг яких заборонено законом.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Воловецький районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2023 |
Оприлюднено | 08.02.2024 |
Номер документу | 108825933 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Воловецький районний суд Закарпатської області
Павлюк С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні