Справа № 506/26/22
Провадження № 2/517/17/2023
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про призначення експертизи
08 лютого 2023 року смт. Захарівка
Фрунзівський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді Тростенюка В.А.,
при секретареві Грабової І.Г.,
за участю:
представника позивача: ОСОБА_1
розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області, Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Селянське (Фермерське) господарство «Демьянова» про скасування реєстрації права власності на земельні ділянки, скасування кадастрових номерів та визнання в порядку спадкування права довічного успадкованого володіння землею,
встановив:
Згідно поданого позову позивач ОСОБА_2 та ОСОБА_3 просять скасування реєстрації права власності на земельні ділянки, скасування кадастрових номерів та визнання в порядку спадкування права довічного успадкованого володіння землею.
Представник позивачів, адвокат Кресюн В.А. надіслав письмове клопотання про призначення судової земельно-технічної експертизи, на вирішення якої просив поставити ряд запитань.
В обґрунтування даного клопотання представник позивачів зазначив, що накладка меж земельних ділянок позивачів та відповідачів заважає позивачам прийняти спадщину у належний спосіб, право власності на довічне успадковане володіння землею загальною площею 52.0 га., виготовити технічну документацію на земельні ділянки та кадастрові номери.
Отже, для вирішення питання про те, чи накладаються земельні ділянки площею 52.0 га. із земельними ділянками з наступними кадастровими номерами: 5123185700:001:01:0479; 5123185700:001:01:0481; 5123185700:001:01:0485 можливе лише шляхом призначення судової земельно-технічної експертизи, потрібні спеціальні знання у відповідній сфері знань та проведення судової земельно-технічної експертизи.
Представник позивачів підтримав заявлене ним клопотання в повному обсязі.
Інші учасники судового розгляду справи в судове засідання не з`явилися. Про дату та час розгляду справи повідомлені належним чином.
Розглянувши подане клопотання, заслухавши пояснення представника позивачів, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання представника позивачів про призначення судової земельно-технічної експертизи, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з?ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Крім того, призначення експертизи зумовлено тим, що відповідно дост. 263 ЦПК України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Що стосується клопотання в частині щодо призначення експертизи саме експерту Тінкован Раїсі Дмитрівні, то суд вважає, що клопотання в цій частині задоволенню не підлягає, оскільки строк дії Свідоцтва № НОМЕР_1 виданого на ім`я ОСОБА_4 закінчується 10 лютого 2023 року, тобто через два дні. Будь-яких інших даних про можливе продовження дії вказаного свідоцтва, представником позивачів суду не надано (а.с. 235).
Таким чином, суд вважає за доцільнепроведення експертизи доручити Одеському науково-дослідному інституту судових експертиз, так як на підставі п. 1.8 Інструкції експертизи та дослідження проводяться фахівцями, які мають відповідну вищу освіту, освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче спеціаліста, пройшли відповідну підготовку в державних спеціалізованих установах, атестовані та отримали кваліфікацію судового експерта з певної спеціальності і внесені до Державного реєстру атестованих судових експертів, попередивши експерта про кримінальну відповідальність за давання свідомо помилкового висновку або за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язківу відповідності зі ст. ст. 384, 385 КК Українита роз`яснивши сторонам право заявляти відвід експертам та у разі необґрунтованості висновку експертів клопотати про призначення повторної експертизи.
Складність проведення експертизи та необхідність значного проміжку часу на її проведення є підставою для зупинення провадження у справі.
Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Відповідно до п.9 ч.1ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першоїстатті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст. 103,104, 107, 108, 109, 252, 253, 260 ЦПК України, суд,-
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника позивачів, адвоката Кресюна В.А. про призначення судової земельно-технічної експертизи, по справі за позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області,Головного управлінняДержгеокадастру вОдеській області,третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог напредмет споруна стороніпозивачів:Селянське (Фермерське)господарство «Демьянова»про скасуванняреєстрації прававласності наземельні ділянки,скасування кадастровихномерів тавизнання впорядку спадкуванняправа довічногоуспадкованого володінняземлею задовольнити частково.
Призначити судову земельно-технічнуекспертизута на вирішення експерта поставити наступні питання:
Чи є порушення меж або накладання земельних ділянок відповідно до Державного акта на довічне успадковуване володіння землею загальною площею 52.0 га., який зареєстрований в Книзі записів державних актів на праві довічного успадковуваного володіння землею за № 6 СФГ «Демянова» із земельними ділянками з кадастровими номерами 5123185700:001:01:0479; 5123185700:001:01:0481; 5123185700:001:01:0485 відомості про які внесені до АС ДЗК та належать на праві комунальної власності Окнянській сільській раді Подільського району Одеської області? Якщо є порушення, то які саме?
Проведення експертизи доручити експертам Одеського наукового дослідного інституту судових експертиз (65011, вул. Успенська, 83/85, м. Одеса), попередивши експертів про кримінальну відповідальність за давання свідомо помилкового висновку або за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків у відповідності зі ст. ст.384, 385КК України.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивачів.
Надати для проведення експертизи матеріали цивільної справи № 506/26/22 та оригінал Технічного звіту з кадастрової зйомки земельних ділянок СФГ «Демянова», які надані для ведення фермерського господарства, що розташовані за адресою: Одеська область Подільський район Окнянська селищна рада на 145 аркушах.
Провадження у справі на час проведення експертизи - зупинити.
Якщо під час проведення судової експертизи будуть встановлені обставини, що мають значення для правильного вирішення спору, з приводу яких експерту не були поставлені питання, зобов`язати та надати можливість експерту у висновку викласти свої міркування і доводи щодо цих обставин.
Роз?яснити учасникам судового розгляду вимоги ч.1 ст. 109 ЦПК України, згідно якої у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з?ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається у порядку визначеному п. 15.5 ч.1 розділу ХІІІ ЦПК України протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п?ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя:
Суд | Фрунзівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2023 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 108839652 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні