Ухвала
від 08.02.2023 по справі 295/1471/23
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 295/1471/23

У х в а л а

Про залишення позовної заяви без руху

"08" лютого 2023 р.

Суддя Богунського районного суду м. Житомира Чішман Л.М.,

вирішуючи питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 до Богунський відділ державної виконавчої служби у м. Житомирі Центрально міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про зняття арешту з майна, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить зобов`язати відповідача зняти арешт з квартири АДРЕСА_1 , який було накладено відповідно до постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження серії АА №590026 від 18.08.2005 року, реєстраційний номер 2304536, стягнути з відповідача судовий збір.

При вирішенні питання про відкриття провадження по справі, судом встановлено наступне.

Згідно ст. 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України в заяві повинен бути зазначений виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно Постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 5 від 03.06.2016 року «Про судову практику в справах про зняття арешту з майна» позов про зняття арешту з майна може бути пред`явлений власником, а також особою, яка володіє на підставі закону чи договору або іншій законній підставі майном.Відповідачами в справі є боржник, особа, в інтересах якої накладено арешт на майно, а в окремих випадках - особа, якій передано майно, якщо воно було реалізоване, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, має бути залучено відповідний орган державної виконавчої служби.

В обґрунтування позовних вимог відсутні посилання на докази, на підставі якого документа накладався арешт на згадувану квартиру, що в свою чергу унеможливлює встановлення кола осіб, права яких можуть бути порушені.

Позов не містить посилань на докази, що позивач звертався до реєстратора обтяження та йому відмовлено в наданні документів, а саме постанови Відділу ДВС Богунського району Житомирського МУЮ про накладення арешту на майно боржника та оголошення заборони на його відчудження АА 590026 від 18.08.2005 р на підставі якої вчинено вказаний запис, як і не ставиться питання про витребовування вказаних відомостей в особи реєстратора ( Першої Житомирської нотаріальної контори або його правонаступника) в зв"язку з неможливістю отримання.

Крім цього, згідно частин 4, 5 ст. 95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Проте,позивачем незавірено увстановленому порядкудолучених допозовної заявидодатків тане зазначенопро наявністьу ньогоабо іншоїособи оригіналівписьмових доказів, долучених до позовної заяви.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За наведених обставин, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених та викладених вище недоліків.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Богунський відділ державної виконавчої служби у м. Житомирі Центрально міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про зняття арешту з майна залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків, що не перевищує 7 (семи)днів з моменту отримання копії ухвали.

Копію ухвали невідкладно направити позивачу.

У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву буде визнано неподаною та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л.М.Чішман

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення08.02.2023
Оприлюднено10.02.2023
Номер документу108857992
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)

Судовий реєстр по справі —295/1471/23

Рішення від 01.09.2023

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

Рішення від 19.07.2023

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

Ухвала від 27.06.2023

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

Ухвала від 24.02.2023

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

Ухвала від 08.02.2023

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні