Ухвала
від 09.02.2023 по справі 274/887/23
БЕРДИЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 274/887/23

Провадження № 2/0274/621/23

У Х В А Л А

про направлення справи за підсудністю

09.02.2023 року Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Вдовиченко Т.М., розглянувши матеріали позовної заяви Приватного акціонерного товариства "Укргазбуд" в особі відокремленого структурного підрозділу ККП Приватне акціонерне товариство "Укргазбуд" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 в якому просить стягнути з останнього заборгованість за договором найму приміщення від 01.11.20185 року № 01/11-1 у розмірі 43 161,68 грн та вирішити питання судових витрат.

Позову заяву подано у відповідності до ч. 1 ст. 27 ЦПК України (за місцем проживання фізичної особи відповідача).

Вважаю, що справа не підсудна Бердичівському міськрайонному суду, виходячи з наступного.

Згідно з ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини /виключна підсудність/.

Згідно з п. 42 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» від 01.03.2013 №3, виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (частина перша статті 114 ЦПК). Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендноїплати,якщо спірвиник зприводу нерухомогомайна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Отже, слід дійти висновку, що виключна підсудність застосовується до тих спорів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 16 лютого 2021 року (справа № 911/2390/18).

При вивчені матеріалів справи встановлено, що позовні вимоги стосуються стягнення плати за користування нерухомим житловим майном, згідно з договору найму приміщення від 01.11.20185 року № 01/11-1 та заборгованості за порушення грошового зобов`язання у відповідності до ст. 625 ЦК України.

Об`єкт договору найму розташований, а саме житлове приміщення знаходиться за адресою - м.Київ, пр-т Відрадний,75, що підтверджено матеріалами доданими до позовної заяви.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 31 Цивільного процесуального кодексу України суд передає справу на розгляд іншому суду якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно з ч. 3 ст. 31 Цивільного процесуального кодексу України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження.

Враховуючи наведене вище, а також те, що дана справа не відноситься до підсудності Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області, адже спір стосуватися інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном, місцезнаходження якого не належить за територіальність до Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області, а тому таку необхідно скерувати до Солом`янського районного суду міста Києва за підсудністю, після закінчення строків передбачених ч. 3 ст. 31 Цивільного процесуального кодексу України.

Керуючись ст. ст. 30, 31, 187, 258-261, 352-354, пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві положення» ЦПК України, суддя -

у х в а л и в :

Цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства "Укргазбуд" в особі відокремленого структурного підрозділу ККП Приватне акціонерне товариство "Укргазбуд" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості надіслати за підсудністю до Солом`янського районного суду міста Києва: м.Київ, вул. Максима Кривоноса, 25.

Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя : Т.М. Вдовиченко

СудБердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення09.02.2023
Оприлюднено10.02.2023
Номер документу108871641
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди

Судовий реєстр по справі —274/887/23

Рішення від 04.01.2024

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Митрофанова А. О.

Ухвала від 22.03.2023

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Митрофанова А. О.

Ухвала від 09.02.2023

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Вдовиченко Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні