ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
06.02.2023Справа № 910/1616/23
Суддя Гумега О.В., розглянувши
позовну заяву Приватного підприємства "ТРАНСКАРГО"
до Товариста з обмеженою відповідальністю "АПСТОУН УКРАЇНА"
про стягнення 10 000,00 грн
УСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "ТРАНСКАРГО" (далі - позивач, ПП "ТРАНСКАРГО") звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариста з обмеженою відповідальністю "АПСТОУН УКРАЇНА" (далі - відповідач, ТОВ "АПСТОУН УКРАЇНА") про стягнення 10 000,00 грн.
Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Дослідивши матеріали позовної заяви ПП "ТРАНСКАРГО" № б/н від 31.01.2023, сформованої в системі "Електронний суд" та зареєстрованої в автоматизованій системі "Діловодство спеціалізованого суду" 31.01.2023 за вх. № 1616/23 суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Відповідно до п. 4, 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; правові підстави позову.
Спосіб захисту суб`єктивних цивільних прав - це закріплені законом матеріально-правові засоби примусового характеру, за допомогою яких провадиться відновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав і вплив на правопорушника.
Різні способи захисту передбачають різні правові підстави позову.
Суд звертає увагу, що у позовній заяві позивач визначає різну правову природу коштів у сумі 10 000,00 грн, які ним заявлено до стягнення з відповідача: і як збитки і як заборгованість за надані послуги за Договором № 08/08-2019 транспортного експедирування.
З метою усунення встановлених недоліків, позивач має визначити правову природу коштів, які він визначає до стягнення з відповідача, зазначити відповідний спосіб захисту та правові підстави позову, у разі необхідності (в залежності від обраного способу захисту), уточнити прохальну частину позовної заяви.
При цьому суд звертає увагу позивача, що огляду на положення чинного законодавства (ст. 22, 611 Цивільного кодексу України, ст. 224, 225 Господарського кодексу України) відшкодування збитків є одним з видів цивільно-правової відповідальності і для застосування такої міри відповідальності як стягнення збитків потрібна наявність усіх елементів складу цивільного правопорушення, а саме: протиправної поведінки, збитків, причинного зв`язку між протиправною поведінкою боржника та збитками, вини. За відсутності хоча б одного з цих елементів цивільно-правова відповідальність не настає.
Згідно ч. 5 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до ч.1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до частини 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
За вимогами частини 3 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Відповідно до пункту 4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12.04.2019 № 41 (далі - Положення про ордер), ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
Згідно з п. 12 Положення про ордер, ордер містить наступні реквізити:
12.1. Серію, порядковий номер ордера;
12.2. Прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога;
12.3. Посилання на договір про надання правової допомоги/доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правової допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа;
12.4. Назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Під назвою органу розуміється як безпосередньо назва конкретного органу так і назва групи органів визначених пунктом 2 частини 1 статті 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (наприклад, судові органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, органи досудового слідства, правоохоронні органи тощо);
12.5. Прізвище, ім`я, по батькові адвоката, який надає правничу (правову) допомогу на підставі ордера, номер та дату його свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, найменування органу, який його видав (КДКА відповідного регіону, з 01.01.2013 року радою адвокатів відповідного регіону); номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане;
12.6. Ким ордер виданий (назву організаційної форми): адвокатом, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально (із зазначенням адреси робочого місця); адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (повне найменування адвокатського бюро/адвокатського об`єднання та його місцезнаходження);
12.7. Адресу робочого місця адвоката, якщо вона відрізняється від адреси місцезнаходження адвокатського бюро/адвокатського об`єднання, яке видає ордер;
12.8. Обмеження повноважень, якщо такі передбачені договором про надання правничої (правової) допомоги;
12.9. Дату видачі ордера;
12.10. Підпис адвоката, який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі «Адвокат»);
12.11. Підпис адвоката, який надає правову допомогу, якщо ордер, виданий адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (у графі «Адвокат»);
12.12. Підпис керівника адвокатського бюро/адвокатського об`єднання, відтиск печатки адвокатського бюро/адвокатського об`єднання (за наявності) у випадку, якщо ордер видається адвокатським бюро/адвокатським об`єднанням.
Під час дії воєнного стану на території України реквізити, передбачені цим підпунктом, можуть оформлятись у відповідності до п. 10 цього Положення;
12.13. Двовимірний штрих-код QR-код) з посиланням на профайл адвоката в ЄРАУ;
12.14. Реквізити 12.1, 12.5, 12.6, 12.7, 12.8 генеруються автоматично, всі інші реквізити ордера заповнюються адвокатом самостійно з метою збереження адвокатської таємниці.
Як зазначалось, позовна заява ПП "ТРАНСКАРГО" № б/н від 31.01.2023 і додані до неї документи сформовано в системі "Електронний суд".
Позовна заява ПП "ТРАНСКАРГО" підписана адвокатом Щербанем Д.М. з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).
На підтвердження повноважень вказаного представника позивача на підписання позовної заяви фактично подано роздруківку ордеру на надання правничої (правової) допомоги у вигляді, який не містить обов`язкових реквізитів, визначених п. 12.4, 12.8 п. 12 Положення про ордер, у зв`язку з чим суд позбавлений можливості встановити, чи надано адвокату право на надання правової допомоги у Господарському суді міста Києва, чи існують обмеження повноважень адвоката, передбачені договором про надання правничої (правової) допомоги, який указано в ордері на надання правничої (правової) допомоги.
Суд звертає увагу позивача, що Верховний Суд дотримується позиції про те, що в разі коли ордер на надання правової допомоги не містить обов`язкових реквізитів, то він не може вважатися належним документом для здійснення представництва, а тому адвокат, який його надав, не мав права підпису.
Враховуючи наведене, з метою усунення встановлених недоліків, позивач має подати належні докази на підтвердження повноважень представника позивача, а саме: оригінал або належним чином засвідчену копію ордеру на надання правничої (правової) допомоги (паперову копію, якщо заява про усунення недоліків буде подана засобами поштового зв`язку, або копію у PDF-форматі, якщо заява про усунення недоліків буде подана засобами електронного зв`язку).
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки її подано без додержання вимог п. 4, 5 ч. 3 ст. 162, ч. 5 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має:
- надати письмові пояснення, в яких визначити правову природу коштів, які позивач визначає до стягнення з відповідача, зазначити відповідний спосіб захисту та правові підстави позову, у разі необхідності (в залежності від обраного способу захисту), уточнити прохальну частину позовної заяви.
- подати суду належні докази на підтвердження повноважень представника позивача, а саме: оригінал або належним чином засвідчену копію ордеру на надання правничої (правової) допомоги (паперову копію - якщо заява про усунення недоліків буде подана засобами поштового зв`язку, або копію у PDF-форматі - якщо заява про усунення недоліків буде подана засобами електронного зв`язку).
Відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 232, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надати письмові пояснення, в яких визначити правову природу коштів, які позивач визначає до стягнення з відповідача, зазначити відповідний спосіб захисту та правові підстави позову, у разі необхідності (в залежності від обраного способу захисту), уточнити прохальну частину позовної заяви.
- подати суду належні докази на підтвердження повноважень представника позивача, а саме: оригінал або належним чином засвідчену копію ордеру на надання правничої (правової) допомоги (паперову копію - якщо заява про усунення недоліків буде подана засобами поштового зв`язку, або копію у PDF-форматі - якщо заява про усунення недоліків буде подана засобами електронного зв`язку).
3. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
4. Зобов`язати позивача подати до суду разом із заявою про усунення недоліків позовної заяви докази направлення копії цієї заяви і доданих до неї документів відповідачу.
5. Звернути увагу позивача, що виконання ним вимог ухвали суду у строк, встановлений судом, доводиться саме позивачем.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 06.02.2023 та оскарженню не підлягає.
Суддя Оксана ГУМЕГА
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2023 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 108874032 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гумега О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні