Рішення
від 06.02.2023 по справі 754/6091/22
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Номер провадження 2-др/754/8/23

Справа №754/6091/22

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

Іменем України

06 лютого 2023 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Саламон О.Б.

з участю секретаря судового засідання Рябенка В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві заяву представника позивача ТОВ «ГЕЛЕКСІ ФІНАНС» - адвоката Дударенко А.М. про ухвалення додаткового рішення по цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЕЛЕКСІ ФІНАНАС» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Представник позивача - адвоката Дударенко А.М. звернувся до Деснянського районного суду м. Києва із заявою про відшкодування витрат на правову допомогу з описом робіт (наданих), виконання адвокатом. Вимоги заяви обґрунтовано тим, що у провадженні Деснянського районного суду м. Києва перебувала цивільна справа № 754/6091/22. При цьому, позивачем у позовній заяві заявлено про те, що остання подасть докази на підтвердження судових витрат, що сплачені у зв`язку з розглядом справи протягом 5 днів після ухвалення судом рішення. Представник позивача зазначає, що витрати на професійну правничу допомогу за ведення справи у суді складають 7 720 грн., а відтак звернулась до суду та просить стягнути їх з відповідача.

В судове засідання сторони не з`явилися, суд вважає відповідно до ч.4 ст.270 ЦПК України провести розгляд справи без їх участі.

Дослідивши письмові докази по справі, суд доходить до наступного висновку.

Як вбачається з матеріалів справи рішенням Деснянського районного суду міста Києва від 21.12.2022 позовні вимоги ТОВ «ГЕЛЕКСІ ФІНАННС» задоволено, при цьому ухвалено стягнути з відповідача заборгованість за Договором № 01-11-18-01 надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту від 01.11.2018 у сумі 600 894, 89 грн., з яких: заборгованість за тілом кредиту - 135894,89 грн., проценти за неправомірне користування кредитом у сумі 420 000,00 грн та штраф за порушення умов Договорів застави транспортного засобу від 01.11.2018 року та 18.11.2019 року - 45 000,00 грн.

Положеннями ст.59 Конституції України закріплено, що кожен має право на професійну правничу допомогу. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Згідно зі ст.15 ЦПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом. Безоплатна правнича допомога надається в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правничої допомоги.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (стаття 30 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність ).

Розмір гонорару визначається лише за погодженням адвоката з клієнтом, а суд не вправі втручатися у ці правовідносини.

Відповідно до положень п. 1 ч.1, 3 ст.133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно з ч.3 ст. 137 ЦПК України для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Пунктами 1, 2 ч. 2 ст. 141 ЦПК України передбачено, що інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову на відповідача, у разі відмови в позові - на позивача; у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Згідно з ч. 8 ст. 141 ЦПК України визначено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Відповідно до ст. 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

З матеріалів справи вбачається, що стороною позивача надано докази на підтвердження вимог понесених витрат на правничу допомогу, а саме: копії договору про надання правничої допомоги № 44 від 12.08.2022, акту приймання-передачі виконаних робіт № 1 від 27.09.2022, платіжного доручення № 8876 від 27.09.2022,9339 від 22.11.2022 та № 9606 від 22.12.2022, а також акту приймання-передачі виконаних робіт № 2 від 22.11.2022.

Водночас за змістом ч.4 ст.137 ЦПК України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (наданих послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Також, у рішенні ЄСПЛ від 28 листопада 2002 року у справі Лавентс проти Латвії зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.

При встановленні гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

Зважаючи на викладені норми, судом має братися до уваги досвід адвоката у подібних справах, обсяг, якість та характер наданих послуг та чи відповідають вони ціні в розмірі 7 720 грн.

Враховуючи положення ст. 141 ЦПК України, виходячи з обсягу фактично наданих послуг, з урахуванням характеру виконаної адвокатом роботи, принципу співмірності та розумності судових витрат, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявленої вимоги щодо стягнення з відповідача витрат за надання правової допомоги на користь позивача в сумі 7 720 грн., що є обґрунтованим і пропорційним до предмета спору та виконаної адвокатом роботи по справі.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 141, 270 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В :

Заяву представника позивача ТОВ «ГЕЛЕКСІ ФІНАНС» - адвоката Дударенко А.М. про ухвалення додаткового рішення по цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЕЛЕКСІ ФІНАНАС» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості- задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЕЛЕКСІ ФІНАНАС» користь понесені витрати за надання правничої допомоги в сумі 7 720 грн.

Додаткове рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на додаткове рішення суду подається до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.Б.Саламон

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.02.2023
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу108884992
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —754/6091/22

Ухвала від 19.10.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Саламон О. Б.

Ухвала від 31.07.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Саламон О. Б.

Рішення від 06.02.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Саламон О. Б.

Рішення від 21.12.2022

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Саламон О. Б.

Ухвала від 03.08.2022

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Саламон О. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні