Ухвала
від 09.02.2023 по справі 336/1085/23
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

справа № 336/1085/23

н/п № 2-о/336/109/2023

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

09 лютого 2023 року м. Запоріжжя

Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Боєв Є.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин,

ВСТАНОВИЛА:

06.02.2023 представник ОСОБА_1 адвокат Ясир Д.І. звернулася до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя із заявою про встановлення факту родинних відносин.

Вивчивши зміст заяви, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви без руху з таких підстав.

Як зазначає заявник, ОСОБА_1 у жовтні 2021 року вже звертався до Оріхівського районного суду Запорізької області із вказаною заявою, однак через повномасштабну збройну агресію рф та введення воєнного стану розгляд заяви (справи) не був завершений.

За інформацією Шевченківського районного суду м.Запоріжжя, що долучена адвокатом до заяви, матеріали вказаної справи Оріхівським районним судом Запорізької області Шевченківському районному суду м.Запоріжжя не передавалися.

Як зазначає заявник, за словами Голови Верховного Суду, у справах які не були розглянуті, які втрачені і знаходяться на окупованих територіях, необхідно подавати нові позови (заяви) і справи мають розглядатися спочатку.

Судом встановлено, що вищезазначена заява перебувала у провадженні Оріхівського районного суду Запорізької області, її розгляд не був завершений, але через збройну агресією російської федерації справа до Шевченківського районного суду м.Запоріжжя не передавалася, а отже втраченою.

Суд погоджуєтьсяіз доводамизаявника пронеобхідність утакому випадкузвернення досуду ізновою заявою,на щоорієнтує частина5ст.492ЦПКУкраїни,відповідно доякої у випадку, визначеному пунктом 1 частини четвертої цієї статті (подання заяви про відновлення судового провадження, втраченого до закінчення судового розгляду), суд роз`яснює заявнику право звернутися до суду з новим позовом в установленому цим Кодексом порядку. В ухвалі суду про відкриття провадження в новій справі у зв`язку з втратою незакінченого провадження обов`язково має бути зазначено про цю обставину.

Згідно зі змістом ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Порядок звернення до суду в порядку цивільного судочинства регламентований ст.ст.175-177, 184-186 ЦПКУкраїни.

Згідно з частиною 4 статті 177 ЦПК України, до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Ставки сплати судового збору встановлено ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якої за подання фізичною особою заяви у справах окремого провадження розмір судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що, з урахуванням дати звернення до суду, складає 536,80 грн.

Заявник долучає копію квитанції про сплату судового збору № 92203 від 24.11.2021 року на суму 454 грн., зазначаючи, що судовий збір був сплачений за подання заяви до Оріхівського районного суду Запорізької області, однак суд не може взяти до уваги цю квитанцію, адже відповідно до вищезгаданої ч.5 ст.492 ЦПК України заявник повинен звернутися до суду з новим позовом в установленому порядку, тобто передбаченому ЦПК України.

Отже, заявник при зверненні до суду із вищезазначеною заявою повинен заново спалити судовий збір у розмірі 536,80 грн.

Судовий збір має бути сплачений за такими реквізитами:

Отримувач - ГУК у Зап.обл/м.Зап. Шевчен./22030101, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997, Код банку отримувача (МФО): 899998, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) Номер рахунку (IBAN) - UA818999980313141206000008515, Код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення: доплата судового збору в справі № 336/112/23.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 42 та ч. 4 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

Заінтересованими особами є особи, які беруть участь у справі та які мають юридичну заінтересованість. Це коло визначається взаємовідносинами із заявником у зв`язку з обставинами, які підлягають встановленню і які можуть вплинути на їх права і обов`язки.

Із змісту заяви вбачається, що встановлення факту родинних зав`язків заявникові потрібно для здійснення права спадкування після померлого ОСОБА_2 .

Заінтересованими особами можуть бути інші спадкоємці померлого, а у разі їх відсутності відповідна територіальна громада.

Заявником вищевказаних вимог не дотримано, оскільки у заяві не зазначено заінтересованих осіб, у зв`язку з чим заявнику рекомендується визначити коло таких осіб, вказавши на них у тексті заяви, із дотриманням положень п. 2 ч.3 ст.175ЦПК України, зазначивши повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Вказані відомості необхідні для належного повідомлення заінтересованих осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За наведеного заява ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст.175, 177, 185, 261, 294, ч.5 ст.492 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин залишити без руху та надати заявнику для усунення зазначених недоліків строк, який не може перевищувати 5 (п`яти) днів з дня отримання ними або його представником цієї ухвали.

У разі невиконання вимог ухвали в зазначений строк заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Є.С.Боєв

СудШевченківський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення09.02.2023
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу108886281
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —336/1085/23

Рішення від 09.03.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Боєв Є. С.

Ухвала від 14.02.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Боєв Є. С.

Ухвала від 09.02.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Боєв Є. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні