ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 552/4080/22 Номер провадження 22-ц/814/2788/23Головуючий у 1-й інстанції Турченко Т.В. Доповідач ап. інст. Прядкіна О. В.
У Х В А Л А
08 лютого 2023 року м. Полтава
Суддя судової палати у цивільних справах Полтавського апеляційного суду Прядкіна О.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «Фортуна» на рішення Київського районного суду м.Полтави від 08 грудня 2022 року, прийнятого під головуванням судді Турченко Т.В. в м.Полтаві, зі складанням повного тексту 09.12.2022 року у справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Фортуна» про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку,-
в с т а н о в и л а :
Рішенням Київськогорайонного судум.Полтавивід 08грудня 2022року позов ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Фортуна» про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку задоволено частково.
Не погодившисьз вказанимрішенням,його оскаржило ТОВ «Фортуна».
Однак, апеляційне провадження за апеляційною скаргою не може бути відкрито, оскільки, апеляційна скарга подана поза межами визначеного частиною 1 статті 354 ЦПК України строку на апеляційне оскарження рішення суду, при цьому особа, яка її подала не подала вмотивованого клопотання щодо поновлення цього строку.
Відповідно до вимог частини 1 статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно з ч. 2 статті 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
З матеріалів справи вбачається, 09.12.2022 року Київським районним судом м.Полтави складено повний текст судового рішення, копія якого направлена сторонам у справі 09.12.2022 року на електронні адреси, зазначені у справі сторонами, та отримана представником скаржника адвокатом Тищенком А.В. 09.12.2022 року, що підтверджується довідкою Київського районного суду м.Полтави про доставлення документу до електронної скриньки.
Відповідно до статті 123 ЦПК України, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок, а згідно статті 124 ЦПК України, строк, обчислюваний роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року строку; строк, обчислюваний місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку, а якщо закінчення строку, обчислюваного місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, строк закінчується в останній день цього місяця; якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день; перебіг строку, закінчення якого пов`язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного дня після настання події. Крім того, останній день строку триває до 24 години, але коли в цей строк слід було вчинити процесуальну дію в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу. Проте строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку.
Згідно частини 5 статті 268 ЦПК України датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Отже, в силу зазначених процесуальних норм останнім днем подання апеляційної скарги нарішення Київськогорайонного судум.Полтавивід 08грудня 2022року є 10 січня 2023 року.
Разом з тим, апеляційна скарга товариства сформована в системі «Електронний суд» та надіслана Полтавському апеляційному суду тільки 24 січня 2023 року.
Клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду з посиланням на відповідні поважні причини пропуску процесуального строку в апеляційній скарзі не обґрунтовано та не заявлено, що позбавляє суд апеляційної інстанції вирішити відповідне питання згідно вимог процесуального закону.
Відповідно до частин 3, 4, 6 статті 357 ЦПК України, якщо апеляційна скарга подана після закінчення строків, установлених на апеляційне оскарження ухвали суду, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними, ухвалою судді-доповідача залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.
Крім того, дана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 356, 357 ЦПК України.
Відповідно до п. 3 ч. 4 цієї ж статі до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.
Враховуючи положення ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подачу апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Враховуючи те, що оскаржуваним рішенням було задоволено позовні вимоги частково, а в апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення в повному обсязі, а не в частині задоволених вимог, скаржнику слід уточнити прохальну частину і відповідно сплатити судовий збір (1488,60 грн. ( 992,40 грн.* 150%) за одну позовну вимогу) та приєднати оригінал квитанції за наступними реквізитами:
ККДБ 22030101 «Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)»,
символ звітності 206, відомча ознака 80
Номер рахунку UA 528999980313111206080016719,
Код за ЄДРПОУ 37959255,
Отримувач ГУК у Полт.обл/тг м. Полтава/22030101,
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.).
З огляду на вказане, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати скаржнику строк протягом десяти днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 354, 357 ЦПК України,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Фортуна» залишити без руху, надавши строк протягом десяти днів з моменту отримання копії ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О. В. Прядкіна
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2023 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 108886388 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Прядкіна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні