Ухвала
від 09.02.2023 по справі 607/2244/23
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09.02.2023 Справа №607/2244/23

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Сливка Л.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Техно-Трейд», фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про визнання права порушеним та зобов`язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

06 лютого 2023 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ПП«Техно-Трейд», ФОП ОСОБА_2 про захист прав споживачів, в якому просить визнати порушеним право споживача за ЗУ «Про захист прав споживачів» на належну якість та потрібний асортимент продукції, оскільки відповідачі відключають цифровий код доступу для відкриття електричних замків, зобов`язати відповідачів у місцезнаходженні будинку АДРЕСА_1 розмістити куток споживача, правила використання електричних замків з домофоном, припинити відключення цифрових кодів доступу що були із самого початку і налаштувати на електричних замках та зазначити у правилах, у візитці цифрові коди доступу «*#4230», «*#0324», «*#7695», «*#3258», для відкривання електричних замків за допомогою їх набору. У випадку якщо суд не задовольняє попередні вимоги - зобов`язати відповідачів демонтувати металеві двері з домофоном в зазначеному місцезнаходженні на 4 евакуаційних виходах, зобов`язати відповідачів за свій рахунок привести входи у під`їзд у попередній стан, встановити нові дерев`яні двері, та провести ремонт у під`їздах. Допоки буде усе приведено в попередній стан - припинити відключення та поновити підключення цифрового коду для відкриття без купівлі карток-чіпів, відключити домофон від електропостачання, демонтувати запор-доводчик, облаштувати з обох сторін дверними ручками, лапкою підпоркою, ґумовими килимками не менше 8 шт на 4 евакуаційних виходах.

Відповідно до вимог ст.2Цивільного процесуальногокодексу України (далі ЦПК України), завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Частиною 1 ст.5ЦПК України передбачено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до п. 11 ч. 3 ст.2ЦПК України неприпустимість зловживання процесуальними правами визнана однією з засад (принципів) цивільного судочинства.

Ефективність судового захисту залежить не тільки від досконалості процедури розгляду судами справ, а й від поведінки осіб, які беруть участь у справі, сумлінного здійснення ними своїх процесуальних прав і обов`язків.

За змістом ч.ч.1, 2 ст. 44 ЦПК України, учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається. Залежно від конкретних обставин суд може визнати зловживанням процесуальними правами дії, що суперечать завданню цивільного судочинства, зокрема: подання декількох позовів до одного й того самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, або подання декількох позовів з аналогічним предметом і з аналогічних підстав, або вчинення інших дій, метою яких є маніпуляція автоматизованим розподілом справ між суддями;

Так,згідно протоколуавтоматизованого розподілусудової справиміж суддямиТернопільського міськрайонногосуду Тернопільськоїобласті від06лютого 2023року вказануцивільну справу№607/2244/23 розподілено длярозгляду та07лютого 2023року передано судді Сливці Л.М.

Разом з тим, 23 січня 2023 року згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями судді Братасюку В.М. передано цивільну справу №607/1363/23 за позовом ОСОБА_1 доПП«Техно-Трейд», ФОП ОСОБА_2 про визнання порушеним права споживача та зобов`язання вчинити дії, з тим самим предметом та з однакових підстав, що й у позовній заяві у даній цивільній справі.

Ухвалою судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Братасюка В.М. від 24 січня 2023 року у справі №607/1363/23 позовну заяву ОСОБА_1 доПП«Техно-Трейд», ФОП ОСОБА_2 про визнання порушеним права споживача та зобов`язання вчинити дії залишено без руху та надано десятиденний термін на усунення недоліків позовної заяви.

Суддя приймає до уваги, що позовна заява у даній справі та позовна заява у цивільній справі №607/1363/23 є ідентичними за своїм змістом, у них зазначені одинакові підстави та предмет позову, зокрема як у даній справі та справі №607/1363/23, позивач вказує, що відповідачі надають охоронні послуги в АДРЕСА_1 , однак не налаштуванням електричних замків, нерозміщенням кутка споживача, не зазначенням цифрових кодів для відкривання електричних замків з омофоном ПП «Техно-Трейд», ФОП ОСОБА_2 порушують права споживача, право на свободу пересування, спричиняють істотні недоліки в продукції та послугах, які надають, реалізовують на них відключають цифрову комбінацію для їх відкриття, чим порушують право на свободу договору, права споживача на одержання послуг, вільний вибір продукції, на свободу пересування, недискримінації тощо, у зв`язку із чим він просить суд визнати порушенимправо споживачаза ЗУ«Про захистправ споживачів»на належнуякість тапотрібний асортиментпродукції, оскільки відповідачі відключають цифровий код доступу для відкриття електричних замків, зобов`язати відповідачів у місцезнаходженні будинку АДРЕСА_1 розмістити куток споживача, правила використання електричних замків з домофоном, припинити відключення цифрових кодів доступу що були із самого початку і налаштувати на електричних замках та зазначити у правилах, у візитці цифрові коди доступу «*#4230», «*#0324», «*#7695», «*#3258», для відкривання електричних замків за допомогою їх набору. У випадку якщо суд не задовольняє попередні вимоги - зобов`язати відповідачів демонтувати металеві двері з домофоном в зазначеному місцезнаходженні на 4 евакуаційних виходах, зобов`язати відповідачів за свій рахунок привести входи у під`їзд у попередній стан, встановити нові дерев`яні двері, та провести ремонт у під`їздах. Допоки буде усе приведено в попередній стан - припинити відключення та поновити підключення цифрового коду для відкриття без купівлі карток-чіпів, відключити домофон від електропостачання, демонтувати запор-доводчик, облаштувати з обох сторін дверними ручками, лапкою підпоркою, ґумовими килимками не менше 8 шт на 4 евакуаційних виходах.

Пункт 6 ч. 4 ст.185ЦПК України визначає, що заява повертається у випадках, коли позивачем подано до цього самого суду інший позов (позови) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з однакових підстав і щодо такого позову (позовів) на час вирішення питання про відкриття провадження у справі, що розглядається, не постановлена ухвала про відкриття або відмову у відкритті провадження у справі, повернення позовної заяви або залишення позову без розгляду.

Відтак, враховуючи, що позивач подав до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області інший позов до цих самих відповідачів з тим самим предметом та з однакових підстав і щодо того позову не постановлені ухвала про відкриття або відмову у відкритті провадження у справі, повернення позовної заяви або залишення позову без розгляду, суддя доходить висновку, що дана позовна заява підлягає поверненню позивачеві.

При цьому відповідно до ч. 7 ст.185ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Керуючись ст. 2, 4, 5, 44, 185, 258-261, 353, 354 ЦПК України, суддя,

ПОСТАНОВИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 доПП«Техно-Трейд», ФОП ОСОБА_2 про визнання порушеним права споживача та зобов`язання вчинити дії - повернути позивачу.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду.

Головуючий суддяЛ. М. Сливка

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення09.02.2023
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу108887199
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —607/2244/23

Ухвала від 15.05.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Грушицький Андрій Ігорович

Ухвала від 25.04.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Грушицький Андрій Ігорович

Постанова від 15.03.2023

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Парандюк Т. С.

Ухвала від 06.03.2023

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Парандюк Т. С.

Ухвала від 15.02.2023

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Парандюк Т. С.

Ухвала від 09.02.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні