Ухвала
від 09.02.2023 по справі 367/544/23
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/544/23

Провадження №2/367/3186/2023

УХВАЛА

іменем України

про залишення без руху

09 лютого 2023 року місто Ірпінь

Суддя Ірпінського міського суду Київської області Одарюк М.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання попереднього договору недійним та стягнення боргу,

в с т а н о в и в:

До Ірпінського міського суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання попереднього договору недійним та стягнення боргу.

Дослідивши позовну заяву та додані документи, суддя вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статей175,177 ЦПК України.

Відповідно до пункту 3 частини 3статті 175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Однак дана позовна заява не містить зазначення ціни позову попри те, що позов підлягає грошовій оцінці та до позовної заяви долучено квитанцію про сплату судового збору у розмірі 1073 гривні 60 копійок.

Відповідно до частини 4статті 177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 2статті 133 ЦПК Українипередбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно частини 1статті 4 Закону України "Про судовий збір"судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Відповідно до частини 2статті 4 Закону України "Про судовий збір"за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір встановлюється в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до суду позовної заяви не майнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір встановлюється в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України "Про державний бюджет на 2023 рік" № 2710-IX від 03 листопада 2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб установлений у розмірі 2684 гривні 00 копійок.

Позивач заявляє в позовній заяві дві вимоги визнати попередній договір недійсним та стягнути з відповідача борг. Відповідно повинен бути сплачений судовий збір за вимогу немайнового характеру у розмірі станом на момент звернення до суду 1073 гривні 60 копійок, за вимогу майнового характеру про стягнення боргу - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, позивачу необхідно усунути наступні недоліки позовної заяви: визначити ціну позову та відповідно доплатити судовий збір за позовну вимогу майнового характеру.

Відповідно до частини 1статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись статтями175, 185 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання попереднього договору недійним та стягнення боргу - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі судді, - 10 днів з дня отримання даної ухвали.

У разі не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява відповідно до частини 3статті 185 ЦПК Українибуде визнана не поданою та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя М.П. Одарюк

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення09.02.2023
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу108895038
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —367/544/23

Постанова від 12.12.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Ухвала від 17.10.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Ухвала від 01.09.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Рішення від 24.07.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Одарюк М. П.

Рішення від 18.07.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Одарюк М. П.

Ухвала від 06.06.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Одарюк М. П.

Ухвала від 14.02.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Одарюк М. П.

Ухвала від 09.02.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Одарюк М. П.

Ухвала від 31.01.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Одарюк М. П.

Ухвала від 20.01.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Одарюк М. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні