Постанова
від 08.02.2023 по справі 925/1248/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

про визнання боржника банкрутом

"08" лютого 2023 р. Справа № 925/1248/21

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Васяновича А.В.,

секретар судового засідання Ібрагімова Є.Р.,

за участі представників:

від акціонерного товариства Міжнародний резервний банк - Тищук М.А. - представник за довіреністю,

від Головного управління ДПС у Черкаській області Похилюк С.М. за посадою,

від товариства з обмеженою відповідальністю Рівайвел Кепітал представник не з`явився,

від товариства з обмеженою відповідальністю Лезниківський кар`єр представник не з`явився,

від товариства з обмеженою відповідальністю Червоногранітний кар`єр представник не з`явився,

від товариства з обмеженою відповідальністю ЄПК Україна представник не з`явився,

від Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області представник не з`явився,

від товариства з обмеженою відповідальністю ПРОМТРАНСДЕТАЛЬ представник не з`явився,

від товариства з обмеженою відповідальністю Смілянський електромеханічний завод Сідько О.С. - адвокат,

від боржника представник не з`явився,

розпорядника майна Демчана Олександра Івановича,

розглянувши у відкритому підсумковому засіданні справу

за заявою акціонерного товариства Міжнародний резервний банк, м. Київ

до акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство

Смілянський електромеханічний завод, м. Сміла,

Черкаської області

про банкрутство,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 22 жовтня 2021 року відкрито провадження у справі про банкрутство акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Введено процедуру розпорядження майном. Призначено розпорядником майна акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод арбітражного керуючого Демчана Олександра Івановича. Призначено попереднє судове засідання на 11 год. 00 хв. 12 січня 2022 року.

У попередньому засіданні, яке відбулося 07 липня 2022 року господарський суд розглянув всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства та за наслідком якого було прийнято відповідну ухвалу.

Крім того, ухвалою Господарського суду Черкаської області від 07 липня 2022 року було призначено підсумкове засідання суду на 10 год. 30 хв. 03 серпня 2022 року.

Проте, підсумкове засідання призначене на 03 серпня 2022 року не відбулося, оскільки 28 липня 2022 року на виконання ухвали Північного апеляційного господарського суду від 26 липня 2022 року справу №925/1248/21 було направлено на адресу Північного апеляційного господарського суду.

Постановою Північного апеляційного господарського суду від 08 листопада 2022 року ухвалу Господарського суду Черкаської області від 07 липня 2022 року у справі №925/1248/21 змінено.

12 грудня 2022 року матеріали справи №925/1248/21 повернулися до Господарського суду Черкаської області за належністю.

02 серпня 2022 року від розпорядника майна Демчана Олександра Івановича надійшло клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором у справі арбітражного керуючого Демчана Олександра Івановича.

Ухвалою суду від 14 грудня 2022 року призначено підсумкове засідання суду по справі на 10 год. 30 хв. 09 січня 2023 року.

Проте, судове засідання призначене на 10 год. 30 хв. 09 січня 2023 року не відбулося, у зв`язку з відсутністю електроенергії в приміщенні суду.

Ухвалою суду від 09 січня 2023 року призначено підсумкове засідання суду по справі на 14 год. 30 хв. 23 січня 2023 року.

Проте, судове засідання призначене на 14 год. 30 хв. 23 січня 2023 року також не відбулося, у зв`язку з відсутністю електроенергії в приміщенні суду.

Ухвалою суду від 23 січня 2023 року призначено підсумкове засідання суду по справі на 11 год. 00 хв. 08 лютого 2023 року.

Представники товариства з обмеженою відповідальністю Рівайвел Кепітал, товариства з обмеженою відповідальністю Лезниківський кар`єр, товариства з обмеженою відповідальністю Червоногранітний кар`єр, товариства з обмеженою відповідальністю ЄПК Україна, Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, товариства з обмеженою відповідальністю ПРОМТРАНСДЕТАЛЬ та боржника в судове засідання не з`явилися.

Вищевказані учасники судового процесу про дату, час і місце проведення судового засідання були належним чином повідомлені, що підтверджується реєстром поштових відправлень господарського суду Черкаської області.

Згідно абзацу 3 ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства (далі Кодекс) неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час і місце такого засідання, не перешкоджає провадженню у справі.

Судом було також враховано, що ухвалою місцевого господарського суду від 08 лютого 2023 року за наслідками розгляду заяви арбітражного керуючого про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами ухвалу Господарського суду Черкаської області від 07 липня 2022 року зі справи №925/1248/21 в частині задоволення заяви та визнання кредиторських вимог товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Лабораторія Фінансів до боржника на суму 4 540 грн. 00 коп. судового збору (перша черга погашення); 7 022 000 грн. 00 коп. боргу (четверта черга погашення) скасовано.

У цій частині судом прийнято нове рішення, яким відмовлено у визнанні товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Лабораторія Фінансів конкурсним кредитором у справі про банкрутство акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод.

Розпорядник майна в судовому засіданні просив суд визнати боржника банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру.

Присутні в судовому засіданні представники кредиторів: акціонерного товариства Міжнародний резервний банк та Головного управління ДПС у Черкаській області клопотання розпорядника майна підтримали.

Представник товариства з обмеженою відповідальністю Смілянський електромеханічний завод у судовому засіданні усно зазначав, що визнання боржника банкрутом є передчасним, оскільки розпорядником майна інвентаризацію майна було проведено неналежним чином, зокрема, не було враховано всю наявну дебіторську заборгованість боржника, а також не враховано наявність грошових коштів на рахунках в банківських установах.

Водночас, письмових заперечень від боржника та кредиторів щодо відкриття ліквідаційної процедури до суду не надходило.

Ухвалою суду від 03 лютого 2023 року заяву представника боржника про участь у справі №925/1248/21 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису було задоволено.

Забезпечено проведення підсумкового судового засідання у справі №925/1248/21, призначеного на 11 год. 00 хв. 08 лютого 2023 року для представника боржника Беніцької Валентини Іванівни в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням його власних технічних засобів, а також було роз`яснено Беніцькій Валентині Іванівні, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Однак представник боржника не прийняв участі в судовому засіданні 08 лютого 2023 року в режимі відеоконференції.

Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.

В судовому засіданні, яке відбулося 08 лютого 2023 року згідно ч. 1 ст. 240 ГПК України було оголошено вступну та резолютивну частини постанови зі справи №925/1248/21.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши учасників у справі про банкрутство, суд встановив наступне:

У підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень, зокрема, постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (ч. 3 ст. 49 Кодексу).

Згідно абз. 3 ст. 1 Кодексу банкрутство це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.

Частиною 4 ст. 205 ГК України визначено, що у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.

У частині 1 ст. 209 ГК України встановлено, що у разі нездатності суб`єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов`язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб`єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.

Нормами ст. 58 Кодексу передбачено, що у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Таким чином, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неоплатність, тобто недостатність майна для задоволення вимог кредиторів, у зв`язку з чим з`ясувати його актив і пасив та співставити дані обох величин.

Крім того, визнаючи боржника банкрутом, суд повинен встановити його неплатоспроможність шляхом здійснення аналізу повноти проведених розпорядником майна заходів, що передбачені у процедурі розпорядження майном та дослідити надані розпорядником майна належні та допустимі докази на підтвердження повноти проведення процедури розпорядження майном.

Звіт розпорядника майна про фінансово-майновий стан божника має містити відомості про актив боржника, такий звіт має бути предметом розгляду зборів кредиторів, на підставі якого кредитори приймають рішення про введення наступної судової процедури, у подальшому відомості про фінансово-майновий стан боржника (актив) має бути предметом розгляду у судовому засіданні у справі про банкрутство.

Якщо встановлення пасиву боржника відбувається у попередньому засіданні суду, то остаточна правова оцінка активу і пасиву боржника та можливість відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом надається у підсумковому засіданні суду з огляду на знаходження справи у процедурі розпорядження майном боржника.

Аналіз положень ст. 49 Кодексу дає підстави дійти висновку про те, що здійснюючи судовий розгляд у підсумковому засіданні у справі про банкрутство, суд приймає рішення про введення наступної судової процедури щодо боржника, які визначені положеннями ч. 1 ст. 6 Кодексу із застосуванням судового розсуду.

Судовий розсуд - це передбачене законодавством право суду, яке реалізується за правилами передбаченими Кодексом України з процедур банкрутства, ГПК України та іншими нормативно-правовими актами, що надає йому можливість під час прийняття судового рішення (вчинення процесуальної дії) обрати з декількох варіантів рішення, встановлених законом, чи визначених на його основі судом (повністю або частково за змістом та/чи обсягом), такий, що є найбільш оптимальним в правових і фактичних умовах розгляду та вирішення справи, з метою забезпечення верховенства права, справедливості та ефективного поновлення порушених прав та інтересів учасників судового процесу.

Отже, завдання підсумкового засідання суду полягає в з`ясуванні ознак неплатоспроможності для визначення наступної судової процедури, виходячи з клопотання зборів кредиторів, однак остаточна їх оцінка надається судом.

З наданого суду звіту вбачається, що розпорядником майна з метою проведення аналізу фінансово-господарського стану боржника було здійснено ряд заходів, а саме: отриманий Витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Інформацію з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, також направлені листи-запити до ГУ Держпраці у Черкаській області, ГУ статистики у Черкаській області, Державної інспекції архітектури та містобудування України, Державного космічного агентства України, Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, Державної служби морського та річкового транспорту України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформації, ПАТ Укрзалізниця, ГУ регіональної статистики м. Києва, РСЦ ГСЦ МВС в Черкаській області, ДП Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин, Черкаського обласного центру зайнятості, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, ГУ ДПС у м. Києві, Фонду державного майна України, Управління виконавчої дирекції ФСС України у Черкаській області, Черкаської митниці ДФС.

Листом від 27 жовтня 2021 року №23-07/1101-21 ГУ регіональної статистики м. Києва було повідомлено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань значиться інформація про філії (інші відокремлені підрозділи) акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод, а саме база відпочинку Сокрино.

Листом від 28 жовтня 2021 року №32-23-0.2-6111/2-21 Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області повідомило, що за боржником обліковуються земельні ділянки станом на 01 січня 2013 року, а саме:

- земельна ділянка, кадастровий номер 7110500000:07:001:0028, площа 0,0253 га, для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, місцезнаходження: Черкаська область, м. Сміла, вул. Коробейника,5 на праві оренди, дата реєстрації речового права: 30 січня 2008 року, строк дії речового права:26 лютого 2018 року;

- земельна ділянка, кадастровий номер 7110500000:07:001:0029, площа 19,5062 га, для розміщення та експлуатації основних підсобних і допоміжних будівель та споруд переробної, машинобудівної та іншої промисловості, місцезнаходження: Черкаська область, м. Сміла, вул. Коробейника,1 на праві постійного користування (рішення ВК Смілянської міської ради від 18 травня 2000 року №325, серія та номер державного акта ІІ-ЧР №002940;

- земельна ділянка, кадастровий номер 7124986000:01:002:0032, площа 0,3694 га, під існуючу базу відпочинку, місцезнаходження: в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради, на праві оренди, дата реєстрації речового права: 11 грудня 2001 року, строк дії речового права: 10 років;

- земельна ділянка, кадастровий номер 7124986000:01:002:0031, площа 0,0060 га, під існуючу базу відпочинку, місцезнаходження: в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради, на праві оренди, дата реєстрації речового права: 11 грудня 2001 року, строк дії речового права: 10 років.

Листом від 28 жовтня 2021 року РСЦ ГСЦ МВС в Черкаській області повідомило розпорядника майна, що відповідно до бази даних НАІС станом на 28 жовтня 2021 року на транспортні засоби боржника накладено арешт згідно постанови приватного виконавця Чупис Т.П. (ВП 66644735). Надано інформацію про зареєстровані транспортні засоби за боржником в кількості 30 одиниць. Крім того було повідомлено, що 15 червня 2018 року було перереєстровано автомобіль з акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод на нового власника.

Листом від 26 жовтня 2021 року №14-Т/365-21 Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області повідомило розпорядника майна, що відповідно до Єдиного реєстру машин, станом на 26 жовтня 2020 року за боржником зареєстрована сільськогосподарська техніка в кількості 9 одиниць. Також було повідомлено, що у 2006 та 2010 роках сільськогосподарську техніку в кількості 3 одиниці було знято з обліку.

Листом від 10 листопада 2021 року №2.27-1/20/9.19/2041 Черкаська митниця повідомила, що станом на 09 листопада 2021 року на Єдиному казначейському рахунку Держмитслужби для сплати авансових платежів юридичними особами за боржником обліковуються кошти в сумі 1 000 грн. 00 коп.

Листом від 18 листопада 2021 року №50-1205-4133 Регіональне відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях повідомило розпорядника майна, що в Реєстрі об`єктів державної власності обліковується державне майно, яке в процесі приватизації не увійшло до статутного капіталу ВАТ Смілянський електромеханічний завод імені Т.Г.Шевченка та знаходиться на балансі акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод. Зазначене майно знаходиться в управлінні Фонду державного майна України в особі Управління забезпечення реалізації повноважень у Черкаській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях, яке є правонаступником Регіонального відділення Фонду державного майна України по Черкаській області.

Листом від 27 жовтня 2021 року №9381/10-27/9531 Управління Держпраці у Черкаській області повідомило розпорядника майна, що згідно журналу відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних засобів, за боржником в Управлінні зареєстровані засоби в кількості 10 одиниць.

Листом від 26 листопада 2021 року №22964/6/23-00-13-0409 ГУ ДПС у Черкаській області повідомило розпорядника майна, що боржник станом на 23 листопада 2021 року має податковий борг в розмірі 1 818 524 грн. 40 коп. та заборгованість по ЄСВ в сумі 175 488 грн. 74 коп. по податках і зборах складає 252 266 грн. 84 коп.

За результатами перегляду та аналізу Автоматизованої системи виконавчого провадження, розпорядником майна встановлено, що в АСВП наявна інформація про завершені та відкриті виконавчі провадження, де стягувачем/боржником є акціонерне товариство Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод.

Задля зупинення виконавчих проваджень, де боржником є акціонерне товариство Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод та отримання інформації, які виконавчі дії вчинялись державними/приватними виконавцями органами примусового виконання в межах виконавчих проваджень, які активи були виявлені, реалізовані під час проведення виконавчих дій у межах виконавчих проваджень, 23 листопада 2021 року розпорядником майна направлено заяви про надання інформації та зупинення виконавчих проваджень до приватних та державних виконавців.

Листом від 02 грудня 2021 року №37333 приватний виконавець Чупис Т.П. повідомила розпорядника майна, що постановою від 01 грудня 2021 року зупинено вчинення виконавчих дій по виконавчому провадженню №66670420.

Відповідно до витягів з Державного реєстру обтяжень рухомого майна від 22 жовтня 2021 року на рухоме майно акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод накладені обтяження у формах податкової застави, арешту та застави.

Відповідно до інформаційної довідки №280740263 від 22 жовтня 2021 року з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод наявна інформація, щодо нерухомого майна, яке значиться чи значилося у власності банкрута та на які накладено обтяження.

На підставі наказу №1 про проведення інвентаризації матеріальних цінностей акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод розпорядником майна було проведено інвентаризацію активів та зобов`язань боржника.

За результатами проведеної інвентаризації цінностей акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод та протоколу комісії від 19 липня 2022 року, балансова вартість необоротних активів боржника, загальною кількістю 15 737 одиниць складає 129 054 242 грн. 00 коп.; дебіторська заборгованість боржника складає 253 266 грн. 84 коп.; кредиторська заборгованість боржника складає 378 193 782 грн. 21 коп.

Відповідно до протоколу інвентаризаційної комісії від 27 липня 2022 року, балансова вартість фінансових інвестицій складає 323 525 грн. 00 коп.

Для проведення аналізу фінансового стану боржника, розпорядником майна було також залучено ФОП Юрківа А.В. (код КВЕД:69.20 Діяльність у сфері бухгалтерського обліку і аудиту: консультування з питань оподаткування (основний).

Згідно аналізу дебіторської заборгованості вказаної у звіті ФОП Юрківа А.В. дебіторська заборгованість станом на 01 січня 2019 року складає 64 684 тис. грн., станом на 01 січня 2021 року - 26 599 тис. грн.

За наслідком проведеного аналізу фінансового-господарського стану акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод встановлено, що:

- наявні ознаки дій з доведення до банкрутства акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод;

- фінансовий стан акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод протягом 2018-2020 років характеризувався ознаками надкритичної неплатоспроможності;

- відсутні ознаки дій з приховування банкрутства акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод;

- відсутні ознаки фіктивного банкрутства акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод.

Результати діяльності акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод вказують на відсутність резервів підвищення ефективності функціонування підприємства та відновлення його платоспроможності, задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе шляхом застосування ліквідаційної процедури.

30 січня 2023 року від розпорядника майна надійшло доповнення до клопотання про визнання боржника банкрутом, в якому розпорядник майна вказав, що ним було прийнято наказ №2 від 24 січня 2023 року про проведення інвентаризації.

Згідно акту інвентаризації розрахунків з дебіторами і кредиторами від 24 січня 2023 року сума дебіторської заборгованості складає 253 266 грн. 84 коп., сума кредиторської заборгованості - 425 641 181 грн. 44 коп. (а.с. 55-56 т.22).

Щодо розбіжностей у сумі дебіторської заборгованості боржника розпорядник майна пояснив суду, що під час проведення інвентаризації враховувалася лише та заборгованість, яка була підтверджена первинними бухгалтерськими документами.

Доводи розпорядника майна, ні боржником, ні товариством з обмеженою відповідальністю Смілянський електромеханічний завод не було спростовано під час розгляду справи в суді належними та допустимими доказами.

Також боржником не було надано суду доказів, що підтверджують наявність грошових коштів на банківських рахунках, та як наслідок не було спростовано доводи розпорядника майна та ініціюючого кредитора (банку) про їх відсутність у боржника.

Акт про результати інвентаризації грошових коштів знаходиться в матеріалах справи (а.с.113-114 т. 20).

Матеріалами справи підтверджується, що за результатами розгляду кредиторських вимог (ухвала суду від 22 жовтня 2021 року, ухвала суду зі змінами від 07 липня 2022 року) судом було визнано всього кредиторських вимог на загальну суму 416 185 295 грн. 54 коп. (без врахування вимог ТОВ Фінансова компанія Лабораторія Фінансів, які було переглянуто судом 08 лютого 2023 року за нововиявленими обставинами).

Також наявна заборгованість перед Антимонопольним комітетом України на суму 9 449 683 грн. 40 коп. згідно ухвали суду від 21 червня 2022 року.

Крім того, судом враховано наступні обставини.

Процедура розпорядження майном триває з 22 жовтня 2021 року.

При цьому, встановлений ч.2 ст. 44 Кодексу граничний строк введення процедури розпорядження майном закінчився.

Протягом усього часу введення процедури розпорядження майном господарська діяльність боржником фактично не здійснюється.

Ініціюючий кредитор в судовому засіданні вказав, що з моменту відкриття провадження у справі про банкрутство останній несе додаткові витрати та вже витратив близько 6 млн. грн. для збереження та охорони заставного майна.

Законом України Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 № 728-ІХ від 18 червня 2020 року внесено зміни до Кодексу України з процедур банкрутства, які стосуються запровадження тимчасових механізмів на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби.

Абзацом 5 пункту 1-2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що тимчасово, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, продовжуються строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність), звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та/або другого повторного аукціону, виконання плану санації чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, зі змінами та доповненнями, зокрема, від 23 грудня 2022 року №1423, установлено продовжити дію карантину до 30 квітня 2023 року.

Кодексом України з процедур банкрутства визначено, що до компетенції зборів кредиторів відноситься прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків (ч. 2 ст. 49). Також, до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедури розпорядження майном боржника (п. 6 ч. 8 ст. 48).

Проте, кредитори, чи безпосередньо боржник не зверталися до суду з відповідним клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном.

Також не надходило жодних пропозицій від кредиторів, потенційних інвесторів чи від боржника щодо відновлення платоспроможності підприємства.

Пасив підприємства (навіть з урахуванням документально не підтвердженої дебіторської заборгованості на суму 26 599 тис. грн.) майже у три рази перевищує його актив.

Керівником підприємства не вчиняються дії з повернення дебіторської заборгованості, а також інші заходи для відновлення платоспроможності боржника.

Наданий суду аналіз фінансового-господарського стану акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод належними та допустимими доказами боржником не спростовано.

Отже, суд встановив наявність ознак, які свідчать про стійку фінансову неплатоспроможність боржника, а саме наявність значної кредиторської заборгованості, нездійснення боржником господарської діяльності, тобто встановлено факт неоплатності боржника, який здійснено на підставі аналізу активів і пасивів підприємства, як передбачено у ст. 205 ГК України.

Строк розпорядження майном боржника закінчився, а відповідних документально підтверджених пропозицій щодо санації підприємства до розпорядника майна, кредиторів чи суду не надходило.

Водночас, боржником не надано суду жодних доказів, що підтверджують можливість відновлення платоспроможності акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод, або погашення кредиторської заборгованості без застосування судом ліквідаційної процедури.

Згідно з приписами ст. 59 Кодексу з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо;

строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав;

у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом;

скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника;

накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.

Згідно п. 4 ч. 5 ст. 48 Кодексу до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство.

До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень, зокрема, подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (ч. 2 ст. 49 Кодексу).

Збори кредиторів на засіданні, що відбулося 27 липня 2022 року вирішили звернутися до Господарського суду Черкаської області з клопотанням про припинення процедури розпорядження майном боржника та введення щодо акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод ліквідаційної процедури.

Отже, суд дійшов висновку, що боржник не може відновити свою платоспроможність та задовольнити вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

На підставі вищенаведеного, суд вважає за необхідне визнати акціонерне товариство Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.

Вирішуючи питання щодо призначення ліквідатора банкрута судом враховано наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 Кодексу у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

Згідно з ч. 3 ст. 28 Кодексу розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі: які є заінтересованими особами у цій справі.

Відповідно до ч. 1 цієї статті ліквідатор призначається судом за клопотанням комітету кредиторів.

Збори кредиторів на засіданні, яке відбулося 27 липня 2022 року було прийнято рішення про призначення ліквідатором акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод арбітражного керуючого Демчана Олександра Івановича.

06 січня 2023 року від арбітражного керуючого Демчана Олександра Івановича надійшла заява про участь у справі про банкрутство акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод.

Інших заяв від арбітражних керуючих до суду не надходило.

Дослідивши заяву разом з додатками, суд встановив, що кандидатура ліквідатора не належать до переліку арбітражних керуючих, які не можуть бути призначені розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією, визначеного частиною 3 ст. 28 Кодексу.

Враховуючи рішення зборів кредиторів, суд вважає за можливе призначити ліквідатором акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод арбітражного керуючого Демчана Олександра Івановича.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 28, 58, 59, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Припинити процедуру розпорядження майном боржника по справі № 925/1248/21 та повноваження розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Демчана Олександра Івановича.

2.Визнати банкрутом акціонерне товариство Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод (Черкаська область, м. Сміла, вул. Коробейника, буд. 1, ідентифікаційний код 30147563), з наслідками, передбаченими ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства.

3.Відкрити ліквідаційну процедуру у справі №925/1248/21 строком на 12 місяців.

4.Ліквідатором банкрута - акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод призначити арбітражного керуючого Демчана Олександра Івановича (вул. Першотравнева, 23-Б, оф. 54, м. Вишневе, Києво-Святошинський район, Київська область, 08133, свідоцтво №1732 від 11 листопада 2015 року)

5.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

6.Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про визнання банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури акціонерного товариства Науково-виробниче підприємство Смілянський електромеханічний завод відповідно до ч. 3 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства.

7.Зобов`язати ліквідатора виконати дії, передбачені розділом ІV книги третьої Кодексу України з процедур банкрутства, та подати на затвердження до Господарського суду Черкаської області звіт та ліквідаційний баланс після завершення всіх розрахунків з кредиторами.

8.Копію постанови надіслати акціонерному товариству Міжнародний резервний банк, Головному управлінню ДПС у Черкаській області, товариству з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Лабораторія Фінансів, товариству з обмеженою відповідальністю Рівайвел Кепітал, товариству з обмеженою відповідальністю Лезниківський кар`єр, товариству з обмеженою відповідальністю Червоногранітний кар`єр, товариству з обмеженою відповідальністю ЄПК Україна, Головному управлінню Пенсійного фонду України в Черкаській області, товариству з обмеженою відповідальністю ПРОМТРАНСДЕТАЛЬ, товариству з обмеженою відповідальністю Смілянський електромеханічний завод, боржнику; ліквідатору Демчану Олександру Івановичу, відділу державної виконавчої служби у місті Смілі Черкаського району Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), приватному виконавцю виконавчого округу Черкаської області Чупис Т.П., приватному виконавцю виконавчого округу Черкаської області Плесюку О.С., державному реєстратору.

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття у відповідності до ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду в порядку та строки визначені ст.ст. 255-257 ГПК України.

Повний текст постанови складено 10 лютого 2023 року.

Суддя А.В. Васянович

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення08.02.2023
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу108902853
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —925/1248/21

Ухвала від 21.11.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 26.09.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 02.09.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 18.06.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 22.05.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 25.04.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 23.04.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 21.03.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 21.03.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні