Ухвала
від 09.02.2023 по справі 750/1213/22
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

09 лютого 2023 року м. Чернігів

Унікальний номер справи № 750/1213/22

Головуючий у першій інстанції Логвіна Т. В.

Апеляційне провадження № 22-ц/4823/250/23

Чернігівський апеляційний суд у складі:

головуючого - судді Скрипки А.А.

суддів: Євстафіїва О.К., Шарапової О.Л.

секретар: Поклад Д.В.

учасники справи:

позивач: ОСОБА_1

відповідачі: Чернігівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Чернігівської міської ради Чернігівської області, Управління освіти Чернігівської міської ради,

розглянувши цивільну справу за апеляційною скаргою Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Чернігівської міської ради Чернігівської області на рішення Деснянського районного суду м. Чернігова у складі судді Логвіної Т.В. від 11 листопада 2022 року, місце ухвалення рішення м.Чернігів, у справі за позовом ОСОБА_1 до Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Чернігівської міської ради Чернігівської області, Управління освіти Чернігівської міської ради про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

В С Т А Н О В И В:

У лютому 2022 року ОСОБА_1 звернулась з даним позовом до Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Чернігівської міської ради Чернігівської області, Управління освіти Чернігівської міської ради про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, в якому просила: визнати незаконним та скасувати наказ Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Чернігівської міської ради № 106-к від 05.11.2021 року про відсторонення ОСОБА_1 від роботи; стягнути з Управління освіти Чернігівської міської ради середній заробіток за час незаконного відсторонення від роботи на підставі наказу №106-к від 05.11.2021 року. В обґрунтування вимог заявленого позову ОСОБА_1 зазначала, що працює на посаді вихователя групи продовженого дня у Чернігівській загальноосвітній школі I-III ступенів №3 Чернігівської міської ради Чернігівської області. 05.11.2021 року адміністрацією школи було видано наказ №106-к про відсторонення позивача від виконання роботи за посадою вихователь групи продовженого дня з 08.11.2021 року, до усунення причин, що його зумовили, без збереження заробітної плати. Підставою для видачі оспорюваного наказу став наказ МОЗ №2153 від 04.10.2021 року Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним щепленням та Постанова КМУ від 09.12.2020 року №1236 Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів із метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Позивач вказувала, що в Законі України Про захист населення від інфекційних хвороб щеплення від COVID-19 не значиться як обов`язкове, отже, відсторонення працівника від роботи через відсутність вказаного щеплення є незаконним. Дпне відсторонення від роботи позивач вважає таким, що суперечить статті 46 Кодексу законів про працю України, статті 12 Закону України Про захист населення від інфекційних хвороб, є порушенням її права на працю, гарантованого Конституцією України.

Рішенням Деснянського районного суду м.Чернігова від 11.11.2022 року позов ОСОБА_1 задоволено. Визнано незаконним та скасовано наказ директора Чернігівської загальноосвітньої школи I-III ступенів №3 Чернігівської міської ради Чернігівської області від 05.11.2021 року №106-к про відсторонення ОСОБА_1 від роботи без збереження заробітної плати з 08.11.2021 року. Стягнуто з Управління освіти Чернігівської міської ради на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час незаконного відсторонення від роботи на підставі наказу від 05.11.2021 року №106-к , за період з 08.11.2022 року по 28.02.2022 року включно в сумі 25 729 грн. 08 коп., виплату якого провести після утримання податків та інших обов`язкових платежів на користь держави. Стягнуто з Управління освіти Чернігівської міської ради на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 1 984 грн. 80 коп.

В апеляційній скарзі Чернігівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Чернігівської міської ради Чернігівської області просить скасувати рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 11.11.2022 року, та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 , відмовити. Апелянт також просить стягнути із позивача судові витрати зі сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

У відзиві на апеляційну скаргу Управління освіти Чернігівської міської ради просить задовольнити вимоги апеляційної скарги Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Чернігівської міської ради.

В судове засідання апеляційного суду сторони даного спору, належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду даної справи, не з`явились.

Відповідачі: Чернігівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Чернігівської міської ради Чернігівської області, Управління освіти Чернігівської міської ради надали заяви про розгляд справи у відсутності їх представників.

Позивач ОСОБА_1 надіслала на електронну адресу апеляційного суду заяву про відкладення розгляду справи, яка, відповідно до акту апеляційного суду від 07.02.2023 року (а.с.179), не скріплена електронним цифровим підписом. Подана позивачем ОСОБА_1 заява про відкладення розгляду справи, задоволенню не підлягає, оскільки позивачем не надано суду належних та достатніх доказів, у розумінні статей: 77,80 ЦПК України, на підтвердження поважності своєї неявки в судове засідання.

Відповідно до приписів ч.2 статті 372 ЦПК України, неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.

Вислухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, апеляційний суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у даній справі, виходячи із наступного.

Як вбачається з інформації, що міститься у Єдиному державному реєстрі судових рішень, у місцевих загальних судах та апеляційних судах перебуває значна кількість справ, пов`язаних із визнанням незаконним наказу про відсторонення від роботи з підстав відсутності щеплення від респіраторної хвороби СОVID-19, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за період відсторонення від роботи. Існує низка рішень судів першої та апеляційної інстанцій в аналогічних справах, які містять прямо протилежні висновки при застосуванні одних і тих же норм права; наявний неоднаковий підхід до застосування норм статті 46 КЗпП України, пункту 5 частини першої статті 7 Закону України Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення та статті 12 Закону України Про захист населення від інфекційних хвороб при перегляді справ про відсторонення працівників від роботи з підстав їх відмови або ухилення від обов`язкових профілактичних щеплень проти гострої респіраторної хвороби СОVID-19. При цьому, відсутні висновки Верховного Суду щодо питання застосування норм права у подібних правовідносинах.

Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 03.08.2022 року передано на розгляд Великої Палати Верховного Суду справу №130/3548/21 за позовом ОСОБА_2 до Акціонерного товариства Українська залізниця про скасування наказу, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати, за касаційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Вінницького апеляційного суду від 04.05.2022 року.

Ухвала обґрунтована тим, що справа містить виключну правову проблему, і така передача необхідна для забезпечення розвитку права та формування єдиної правозастосовчої практики.

Предметом позову у справі, яка на даний час знаходиться на розгляді Чернігівського апеляційного суду, та справи №130/3548/21, яка передана на розгляд Великої Палати Верховного Суду, є в тому числі, і визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення заробітної плати за час відсторонення від роботи, з підстав відсутності щеплення проти COVID-19. Позивачі вважають відповідні накази незаконними, такими, що підлягають скасуванню, оскільки вони суперечать вимогам статей: 19, 22, 28 Конституції України, статті 46 КЗпП України, прийняті із порушенням статті 12 Закону України Про захист населення від інфекційних хвороб.

Враховуючи зазначене, вбачається, що оскаржуване судове рішення у даній справі та оскаржуване рішення у справі №130/3548/21, яка передана на розгляд Великої Палати Верховного Суду, постановлені у подібних правовідносинах.

Пунктом 10 частини 1 статті 252 ЦПК встановлено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (у іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду.

Відповідно до п.14 ч.1 статті 253 ЦПК України, провадження у справі у випадку, встановленому п.10 ч.1 статті 252 цього Кодексу, зупиняється до закінчення перегляду в касаційному порядку.

Таким чином, наявні підстави для зупинення провадження у даній справі до закінчення перегляду Великою Палатою Верховного Суду справи №130/3548/21.

Керуючись: п.10 ч.1 статті 252; п.14 ч.1 статті 253; статтями: 260, 261, 368; ч.2,ч.3 статті 381, 389, 390 ЦПК України, апеляційний суд,

У Х В А Л И В:

Зупинити апеляційне провадження у справі №750/1213/22 за апеляційною скаргою Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Чернігівської міської ради Чернігівської області на рішення Деснянського районного суду м.Чернігова у складі судді Логвіної Т.В. від 11 листопада 2022 року, місце ухвалення рішення м.Чернігів, у справі за позовом ОСОБА_1 до Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Чернігівської міської ради Чернігівської області, Управління освіти Чернігівської міської ради про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, до закінчення перегляду в касаційному порядку Великою Палатою Верховного Суду справи №130/3548/21.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Головуючий: Судді:

СудЧернігівський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення09.02.2023
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу108903362
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —750/1213/22

Ухвала від 08.01.2024

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Логвіна Т. В.

Постанова від 20.12.2023

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Скрипка А. А.

Постанова від 20.12.2023

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Скрипка А. А.

Ухвала від 17.03.2023

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Скрипка А. А.

Ухвала від 09.02.2023

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Скрипка А. А.

Ухвала від 02.12.2022

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Скрипка А. А.

Ухвала від 02.12.2022

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Скрипка А. А.

Рішення від 11.11.2022

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Логвіна Т. В.

Ухвала від 24.05.2022

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Логвіна Т. В.

Ухвала від 14.02.2022

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Логвіна Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні