Справа № 524/154/23
Провадження №1-кп/524/275/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.02.2023 Автозаводський районний суд м. Кременчука у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
з участю прокурора ОСОБА_3
захисника адвоката ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5
представника потерпілого ОСОБА_6
розглянувши увідкритому судовомузасіданні підчас розглядукримінального провадження№12022170530000225по обвинуваченню ОСОБА_5 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 15 ч.4 ст. 185, ч.4 ст.185, ч.2 ст. 289, ч.1 ст. 357, ч.3 ст. 357 КК України, клопотання обвинуваченого про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду перебуває кримінальне провадження за фактом вчинення ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 15 ч.4 ст. 185, ч.4 ст.185, ч.2 ст. 289, ч.1 ст. 357, ч.3 ст. 357 КК України.
У судовому засіданні обвинувачений заявив клопотання про зміну раніше застосованого та продовженого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на більш м`який, а саме домашній арешт. В обґрунтування клопотання зазначив, що перебуваючи під вартою не може отримати належне медичне обстеження та лікування. Зазначив, що він хворіє на ряд захворювань. На звернення щодо проведення належного медичного обстеження та лікування отримував відмову від медичної частини.
Прокурор та представник потерпілого заперечували проти заявленого клопотання.
Захисник ОСОБА_4 просив суд зобов`язати установу, де перебуває під вартою обвинувачений провести його медичне обстеження.
Заслухавши клопотання обвинуваченого, думки прокурора, захисника, представника потерпілого, суд приходить до наступних висновків.
Статтями 200, 201КПК України регламентовано порядок розгляду клопотань про зміну запобіжного заходу.
Зокрема, у відповідності до ст.201 КПК України, клопотання про зміну запобіжного заходу має право подати до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції, якого здійснюється досудове розслідування - підозрюваний, обвинувачений, до якого застосовано запобіжний захід, його захисник.
Копія клопотання та матеріалів, якими воно обґрунтовується, надається прокурору не пізніше ніж за три години до початку розгляду клопотання.
До клопотання мають бути додані: 1) копії матеріалів, якими підозрюваний, обвинувачений обґрунтовує доводи клопотання; 2) перелік свідків, яких підозрюваний, обвинувачений вважає за необхідне допитати під час розгляду клопотання, із зазначенням відомостей, які вони можуть надати, та обґрунтуванням зазначення цих відомостей для вирішення питання; 3) підтвердження того, що прокурору надіслана копія клопотання та копії матеріалів, що обґрунтовують клопотання.
Суд зазначає, що до клопотання не додано жодного переліченого вище документа.
Частиною 4 ст. 201 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд має право залишити без розгляду клопотання про зміну запобіжного заходу, подане раніше тридцяти днів з дня постановлення попередньої ухвали про застосування, зміну або відмову у зміні запобіжного заходу, якщо у ньому не зазначені нові обставини, які не розглядалися слідчим суддею, судом.
Ухвалою Автозаводського районного суду м. Кременчука від 11.01.2023 року обвинуваченому ОСОБА_5 було продовжено дію запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 10.03.2023 року. Вказана ухвала оскаржена не була та набрала законної сили.
Заявляючи клопотання про зміну запобіжного заходу на домашній арешт обвинувачений не зазначає обставин, які виникли після прийняття або існували під час прийняття попереднього рішення про обрання чи зміну запобіжного заходу, які не розглядались судом, та які є підставою для зміни запобіжного заходу.
У відповідності до ч. 5 ст.201КПК України слідчий суддя, суд має право залишити без розгляду клопотання про зміну запобіжного заходу, подане раніше тридцяти днів з дня постановлення попередньої ухвали про застосування, зміну або відмову у зміні запобіжного заходу, якщо у ньому не зазначені нові обставини, які не розглядались слідчим суддею.
Враховуючи, що обвинувачений заявив клопотання про зміну запобіжного заходу раніше тридцяти днів з дня постановлення попередньої ухвали суду про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а також в обґрунтування клопотання не навів нових даних, які б свідчили про необхідність зміни запобіжного заходу обвинуваченому, суд вважає за необхідне вказане клопотання залишити без розгляду.
Залишення клопотання без розгляду не позбавляє підозрюваного, обвинуваченого, до якого застосовано запобіжний захід, його захисника права повторно подати клопотання про зміну запобіжного заходу з дотриманням положень, передбачених ст. 201 КПК України.
Разом із цим, відповідно до практики Європейського суду з прав людини,стаття 3Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод покладає на державу обовязок захищати фізичне здоров`я осіб, позбавлених волі.
Держава має забезпечити належний захист здоров`я ув`язнених, зокрема шляхом надання необхідної медичної допомоги (п.72 рішення від 18.12.2008 року по справі «Ухань проти України», заява №30628/02).
Положеннями ст. 11 Закону України «Про попереднє увязнення» та ст.ст. 6, 39, 72 Основ законодавства України про охорону здоровя, передбачено, що особи, узяті під варту, мають право на надання їм медичної допомоги.
Відповідно до п.2.3 «Порядку взаємодії закладів охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України із закладами охорони здоров`я з питань надання медичної допомоги особам, узятим під варту», затвердженогонаказом Міністерства юстиції України, МОЗ України №239/5/104 від 10.02.2012 року, медичне обстеження осіб, узятих під варту, здійснюється у разі їх звернення зі скаргою на стан здоровя за ініціативою лікаря медичної частини СІЗО або адміністрації СІЗО. У випадках, коли лікарі медичної частини СІЗО не можуть самостійно встановити діагноз, начальник медичної частини СІЗО подає запит до керівництва СІЗО щодо направлення хворого на лікування до обраного закладу охорони здоровя з орієнтовного переліку або залучення відповідного лікаря-фахівця закладу охорони здоров`я.
Враховуючи вищевикладене, з метою недопущення порушення прав обвинуваченого ОСОБА_5 на отримання необхідної та достатньої медичної допомоги суд вважає необхідним зобов`язати уповноважених осіб Державної установи «Полтавськоїустанови виконання покарань (№23)» забезпечити проведення повного медичного обстеження ОСОБА_5 для встановлення наявних у нього захворювань, а також надання обвинуваченому необхідної медичної допомоги.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177,183,199,201,331 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_5 про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт залишити без розгляду.
Зобов`язати державну установу «Полтавська установа виконання покарань (№ 23)», де утримується під вартою обвинувачений ОСОБА_5 , провести медичне обстеження обвинуваченого ОСОБА_5 для встановлення наявних у нього захворювань та в разі наявності медичних показань надати відповідну медичну допомогу.
Копію ухвали направити для виконання начальнику державної установи «Полтавська установа виконання покарань (№ 23)», де утримується під вартою обвинувачений ОСОБА_5 .
Про результати виконання ухвали повідомити Автозаводський районний суд м. Кременчука.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_7
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2023 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 108920752 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Гусач О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні