Ухвала
від 13.02.2023 по справі 401/2607/22
СВІТЛОВОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 401/2607/22;

2/401/200/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 лютого 2023 р. Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі головуючого судді Гармаш Т.І., при секретарі Липко О.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Магазин "Beelife" про зобов`язання прийняти продукцію та відшкодування моральної шкоди,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до Магазин "Beelife" про зобов`язання прийняти продукцію та відшкодування моральної шкоди.

Ухвалою від 01 листопада 2023 року відкрито провадження у справі.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975 року. Тому, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований Цивільним процесуальним кодексом України. Подання позовної заяви має відбуватись з дотриманням певних умов.

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно до ст. 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач, позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.

У відповідності до частини першої статті 50 ЦК України право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю.

За приписами частини першої статті 28 ЦК України фізична особа набуває прав та обов`язків і здійснює їх під своїм ім`ям. Ім`я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.

Відповідно до приписів ч. 1 ст. 51 ЦК України до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин.

Згідно до приписів ч. 1 ст. 90 ЦК України встановлено, що юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму та назву.

Згідно пункту пункту 2 частини 3 статті 175 ЦПК України в позовній заяві має бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Так із змісту позовної заяви позивача було зазначено в якості відповідача по справі Магазин «Beelife», яке не відображає відомостей щодо повного найменування сторони відповідача через не зазначення повного найменування юридичної особи (товариство, установа, приватне підприємство тощо) або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи підприємця, що в свою чергу не надає можливість суду встановити процесуальну правосуб`єктність та дієздатність сторони по справі, а також неможливість встановити самого відповідача.

Крім того, в порушення приписів п. п. 2, 3, 6 ст. 175 ЦПК України, позивачем у позовній заяві не було зазначено в позовній заяві ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи підприємця), а також відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача; відомостей щодо вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися.

За приписами ч. 6 ст. 185 ЦПК України у суду відсутні законні підстави для встановлення відомостей стосовно фізичних осіб, які є суб`єктами підприємницької діяльності, та юридичних осіб, а також враховуючи те, що відсутнє повне найменування відповідача юридичної особи чи фізичної особи-підприємця суд не має можливості конкретизувати відповідача по справі

Враховуючи викладене, позивачу необхідно уточнити позовну заяву з зазначенням повного найменування юридичної особи чи фізичної особи підприємця, зазначенням конкретизуючих даних цієї особи, а саме ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України або реєстраційного номеру облікової картки платника податків фізичної особи підприємця та відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, а також зазначити відомості щодо вжиття заходів досудового врегулювання спору якщо такі проводилися.

Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 259-261 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Магазин "Beelife" про зобов`язання прийняти продукцію та відшкодування моральної шкоди, залишити без руху та надати строк для виправлення недоліків, протягом 5 днів з дня отримання цієї ухвали.

Запропонувати позивачу усунути недоліки, а саме: зазначити повне найменування юридичної особи чи фізичної особи підприємця, зазначенням конкретизуючих даних цієї особи, а саме ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України або реєстраційного номеру облікової картки платника податків фізичної особи підприємця та відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, а також зазначити відомості щодо вжиття заходів досудового врегулювання спору якщо такі проводилися.

В разі невиконання вимог даної ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Суддя Світловодського міськрайонного суду

Кіровоградської області Т. І. Гармаш

СудСвітловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення13.02.2023
Оприлюднено15.02.2023
Номер документу108950386
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —401/2607/22

Рішення від 11.09.2024

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Андріянова С. М.

Ухвала від 13.05.2024

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Андріянова С. М.

Ухвала від 11.01.2024

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Андріянова С. М.

Ухвала від 30.11.2023

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Андріянова С. М.

Ухвала від 31.05.2023

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Гармаш Т. І.

Ухвала від 09.03.2023

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Гармаш Т. І.

Ухвала від 13.02.2023

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Гармаш Т. І.

Ухвала від 16.01.2023

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Гармаш Т. І.

Ухвала від 01.11.2022

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Гармаш Т. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні