Справа № 127/21966/22
Провадження № 22-ц/801/556/2023
Категорія: 80
Головуючий у суді 1-ї інстанції Ан О. В.
Доповідач :Копаничук С. Г.
УХВАЛА
14 лютого 2023 рокуСправа № 127/21966/22м. Вінниця
Вінницький апеляційнийсуд вскладі судді Копаничук С.Г., вирішуючи питання щодо відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 14.11.2022 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до кредитної спілки «Злагода» про стягнення заборгованості по заробітній платі, -
В С Т А Н О В И В:
08.02.2023 року до Вінницького апеляційного суду надійшла вищевказана цивільна справа з апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 14.11.2022 року. В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить поновити йому строк на апеляційне оскарження ухвали суду, посилаючись на те, що з 17.10.2022 року він був офіційно зарахований до списків особового складу військової частини № НОМЕР_1 , про оскаржувану ухвалу суд його не повідомляв, а з її змістом він ознайомився з Єдиного державного реєстру судових рішень, перебуваючи у короткочасній відпустці з 25.01.2023 року.
Дослідивши матеріали справи, апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що клопотання про поновлення строку задоволенню не підлягає.
Згідно з статтею 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повної ухвали суду.
Відповідно до частини першої статті 127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Отже, тільки наявність об`єктивних перешкод для своєчасної реалізації прав щодо оскарження судового рішення в апеляційному порядку у строк, встановлений процесуальним законом, може бути підставою для висновку про пропуск такого строку з поважних причин.
Безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що набрало законної сили, є порушенням вимог статті 6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод та принципу остаточності судового рішення.
Вирішення питання щодо поновлення строку на оскарження перебуває в межах дискреційних повноважень національних судів, однак такі повноваження не є необмеженими. Від судів вимагається вказувати підстави. Однією із таких підстав може бути, наприклад, неповідомлення сторін органами влади про прийняті рішення у їхній справі. Проте навіть тоді можливість поновлення не буде необмеженою, оскільки сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів,щоб дізнатисьпростанвідомого їм судового провадження (рішення Європейського суду з прав людини від 26 квітня 2007 року у справі «Олександр Шевченко проти України»).
У кожній справі національні суди мають перевіряти, чи підстави для поновлення строків для оскарження виправдовують втручання у принцип res judicata (принцип юридичної визначеності), коли національне законодавство не обмежує дискреційні повноваження судів ні у часі, ні в підставах для поновлення строків (рішення Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України»).
Відповідно до п. 2 ч. 6 ст. 272 ЦПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи.
З матеріалів справи вбачається, що копію оскаржуваної ухвали суду було направлено судом на офіційну електронну адресу ОСОБА_1 14.11.2022 року і доставлено до його електронної скриньки 14.11.2022 року (а.с. 33).
Таким чином, доводи апелянта про те, що суд не повідомляв його про оскаржувану ухвалу, чим фактично позбавив його права на апеляційне оскарження, спростовуються матеріалами справи.
Приписами частин 3, 4 статті 357ЦПК України визначено, що апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутись до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.
Суд поновлює або продовжує процесуальний строк, якщо визнає поважною причину пропуску даного строку, поважність причини повинен доводити скаржник.
Причини пропуску строку є поважними, якщо обставини які зумовили такі причини є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що оскаржує судове рішення, та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
Оскільки копію оскаржуваної ухвали суду було вручено ОСОБА_1 14.11.2022 року, строк на апеляційне оскарження закінчився 29.11.2022 року.
За такихобставин,враховуючи щоапелянтом неподано вмотивованоїзаяви пропоновлення строкуна апеляційнеоскарження ухвалиВінницького міського судуВінницької областівід 14.11.2022,не наведеноповажних причинпропуску такого строку,які бмогли свідчитипро наявністьнепереборних обставин,за якихзаявник неподав апеляційнускаргу впередбачений закономстрок таякі бвиправдали пропускстроку, апеляційнийсуд вважає,що апеляційнускаргу ОСОБА_1 слід залишити без руху для зазначення апелянтом інших поважних причин для поновлення строку на апеляційне оскарження та надати строк для усунення недоліків апеляційної скарги протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Керуючись ст. ст. 272, 185, 356, 357 ЦПК України,-
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 14.11.2022 року, - залишити без руху та надати строк для усунення недоліків апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
В іншому випадку скарга буде вважатись неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.Г. Копаничук
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2023 |
Оприлюднено | 03.04.2024 |
Номер документу | 108958312 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Копаничук С. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні