Справа № 446/248/23
Провадження № 2-о/451/20/23
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
17 лютого 2023 року місто Радехів
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Патинок О.П., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Служба у справах дітей Львівської районної державної адміністрації про усиновлення дитини,-
встановив:
15.02.2023 до Радехівського районного суду Львівської області відповідно до розпорядження голови Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області про передачу справи з одного суду до іншого надійшла цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Служба у справах дітей Львівської районної державної адміністрації про усиновлення дитини.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.02.2023 вищезазначену справу передано до розгляду судді Патинок О.П.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.
Так, заява про усиновлення дитини подається до суду у порядку, передбаченому главою 5 розділу ІV ЦПК України та повинна відповідати як загальним вимогам, передбаченим у ст. ст. 175, 177 ЦПК України, так і спеціальним, які передбачені ст. 311 ЦПК України.
При вирішенні питання щодо відкриття провадження у справі встановлено, що заява не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177, 311-312 ЦПК України з наступних підстав.
Згідно вимог ч. 1ст. 311 ЦПК України заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім`я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров`я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір`ю або батьком дитини.
Згідно п.2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Заявником до участі в справі, в якості заінтересованої особи, не залучено матір дитини - ОСОБА_2 , тоді як рішення у справі впливатиме на її права та обов`язки щодо дитини. Крім того, згідно ч. 6 ст. 217 СК України, до набрання чинності рішенням суду про усиновлення дитини, вона може відкликати свою згоду на усиновлення.
Відповідно до ст. 312 ч. 3 ЦПК України, зазначається що до висновку органу опіки та піклування мають бути додані: 1) акт обстеження умов життя заявника, складений за місцем його проживання; 2) свідоцтво про народження дитини; 3) медичний висновок про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток; 4) у випадках, встановлених законом, згода батьків, опікуна, піклувальника дитини, закладу охорони здоров`я або навчального закладу, а також самої дитини на усиновлення.
Проте, до заяви про усиновлення не доданий медичний висновок про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток.
У відповідності до ст. 218 СК України, у заяві не зазначено даних про згоду дитини на її усиновлення, а в разі якщо вона не досягла такого віку та рівня розвитку, що не може її висловити, не зазначено про це.
У відповідності до п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: - перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Проте, до заяви додані копії документів без жодного посилання щодо наявності у заявника оригіналів письмових доказів.
Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
До заяви долучена копія довідки № 482 від 09.12.2022 про склад сім`ї заявника на яку останній покликається в заяві, однак в такій не вказана адреса за якою проживає його сім`я у вказаному у довідці складі.
Згідно ч. ч.1, 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Зокрема, відмітку про засвідчення копії документа складають із слів "Згідно з оригіналом", назви посади (якщо заява подається юридичною особою), особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Разом з тим, копії письмових доказів, доданих до заяви, засвідчені без зазначення дати адвокатом Черниш І. без долучення до заяви відповідних повноважень на це даним адвокатом, а не заявником ОСОБА_1 , крім того деякі копії документів є нечитабельними.
Крім того, заявником як додаток до заяви вказуються оригінали документів, а саме висновок про стан здоров`я ОСОБА_1 , висновок про стан здоров`я ОСОБА_3 , витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності», витяг з реєстру територіальної громади, заява матері про згоду на усиновлення, довідка про склад сім`ї заявника, висновок Львівської районної військової адміністрації, акт обстеження житлово-побутових умов проживання, довідка про доходи, ухвала Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області від 14.07.2022, проте такі не долучені до заяви, лише копії за винятком висновку про стан здоров`я ОСОБА_3 , який не долучений до заяви ( Акт комісії працівників Радехівського районного суду Львівської області від 15.02.2023).
Слід зазначити, що зазначені в ухвалі судді недоліки не є надмірним формалізмом чи обмеженням доступу до правосуддя, оскільки являє собою прояв забезпечення реалізації балансу принципу верховенства права та принципів цивільного судочинства щодо рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, юридичної визначеності та диспозитивності.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікована Україною Законом № 475/97-ВР від 17.07.1997 року, гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Суд при цьому враховує, що Європейський суд у своїй практиці широко тлумачить дане питання, основним у якому є доступ до суду в тому розумінні, що особі має бути забезпечена можливість звернутись до суду для вирішення певного питання, і що з боку держави не повинні чинитись правові чи практичні перешкоди для здійснення цього права.
У той же час, Європейський суду своїх рішеннях неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у ст. 6 Конвенції, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання.
Відповідно до статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175,177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене суддя вважає, що заяву слід залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 175, 185, 260, 294 ЦПК України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Служба у справах дітей Львівської районної державної адміністрації про усиновлення дитини - залишити без руху.
Надати заявнику строк п`ять днів з дня вручення копії ухвали про залишення заяви без руху для усунення недоліків.
Роз`яснити заявнику, що в разі якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Копію ухвали надіслати заявнику.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://rh.lv.court.gov.ua/sud1317/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяО. Патинок
Суд | Радехівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2023 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 109037657 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Радехівський районний суд Львівської області
Патинок О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні