Справа № 548/903/22
Провадження №2-во/548/5/23
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ
13.02.2023 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Коновод О.В.
за участю секретаря судового засідання - Листопад В.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хорол заяву представника позивача - адвоката Павелка Руслана Сергійовича в інтересах ОСОБА_1 про виправлення в рішенні Хорольського районного суду Полтавської області від 19.10.2022 року по справі № 548/903/22 за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області,за участю третьої особи ФГ " Дорошенко" про встановлення факту належності нерухомого майна спадкодавцю та визнання право власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Хорольського районого суду Полтавської області перебувала дана цивільна справа.
Представник позивача - адвокат Павелко Руслан Сергійович в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про виправлення в рішенні Хорольського районного суду Полтавської області від 19.10.2022 року по справі № 548/903/22 за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області,за участю третьої особи ФГ " Дорошенко" про встановлення факту належності нерухомого майна спадкодавцю та визнання право власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом мотивуючи її тим, що в провадженні Хорольського районного суду Полтавської області перебувала цивільна справа №548/903/22 за позовною заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області, за участю третьої особи ФГ " Дорошенко" про встановлення факту належності нерухомого майна спадкодавцю та визнання право власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом.
Заочним Рішенням Хорольського районного суду Полтавської області від 19.10.2022 року, яке набрало законної сили:22.11.2022 року: Позов ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області,за участю третьої особи ФГ " Дорошенко", про встановлення факту належності нерухомого майна спадкодавцю та визнання право власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом, - задоволено повністю.
Встановлено факт належності, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , земельної ділянки площею 2,29 гектара, що надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Клепачівської сільської ради з кадастровим номером: 5324887000:00:009:0109, сформованої із земельної ділянки № НОМЕР_1 , на підставі розпорядження голови Хорольської райдержадміністрації від 4 жовтня 2004 року за №351.
Визнано за ОСОБА_1 , право власності на 1/2 частку земельної ділянки площею 2,29 гектара, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області (колишньої Клепачівської сільської ради ) з кадастровим номером: 5324887000:00:009:0109, що належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , в порядку спадкування за законом.
Визнано за ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 право власності на 1/2 частку земельної ділянки площею 2,29 гектара, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області ( колишньої Клепачівської сільської ради ) з кадастровим номером: 5324887000:00:009:0109, що належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , в порядку спадкування за законом.
Проте в тексті Заочного Рішення маються описки, а саме: ім`я Позивачки - ОСОБА_1 , помилково записано, як " ОСОБА_4 ".
Зазначені описки унеможливлюють належне виконання судового рішення.
У судове засідання сторони не викликалися.
Описка це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Це помилки зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить і написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів тощо.
Ст. 269 ЦПК України передбачено, що за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року № 14 "Про судове рішення у цивільній справі", вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
За таких обставин, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про допущення описки у рішенні суду, яка на підставі частини 1статті 269 ЦПК України підлягає виправленню.
На підставі наведеного, керуючисьст. 269 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву представника позивача - адвоката Павелка Руслана Сергійовича в інтересах ОСОБА_1 про виправлення в рішенні Хорольського районного суду Полтавської області від 19.10.2022 року по справі № 548/903/22 за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області,за участю третьої особи ФГ " Дорошенко" про встановлення факту належності нерухомого майна спадкодавцю та визнання право власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом,- задовольнити.
Виправити допущені у Заочному Рішенні Хорольського районного суду Полтавської області від 19.10.2022 року у справі № 548/903/22, описки та вважати вірним: ім`я позивачки - ОСОБА_1 - " ОСОБА_5 ",замість помилково зазначеного " ОСОБА_4 ".
В іншій чатині рішення залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду через Хорольський районний суд Полтавської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її проголошення.
Повний текст ухвали суду складено 13.02.2023 року.
Суддя: О.В. Коновод
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2023 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 109096623 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Хорольський районний суд Полтавської області
Коновод О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні