Ухвала
від 20.02.2023 по справі 127/4165/23
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/4165/23

Провадження № 2/127/483/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2023 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Бессараб Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Вінницької міської ради, Оратівської селищної ради Вінницького району Вінницької області, за участю третьої особи приватного нотаріуса Вінницького міського нотаріального округу Вінницької області Посвятенка Юрія Дмитровича про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування, -

В С Т А Н О В И В:

До Вінницького міського суду Вінницької області звернулася ОСОБА_1 із вказаною вище позовною заявою.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Однак дана позовна заява не відповідає вказаним вимогам закону з таких підстав.

Згідно доданих до позовної заяви документів вбачається, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Штутгарт, був громадянином Німеччини.

За діючими нормами міжнародного приватного права Німеччини, а саме ст. 21 Регламенту (ЕС) Європейського парламенту Ради від 4 квітня 2012 року, № 650/2012 «Про юрисдикцію, право, яке застосовується, визнання та виконання рішень, про прийняття та виконання автентичних документів в питаннях спадкування» до спадкових відносин застосовується право держави, в якому спадкодавець мав постійне проживання в момент своєї смерті.

Міжнародне приватне право ФРН (ст. 25 Вступного Закону до Цивільного кодексу ФРН (Einfuerungsgesetz zum BGB) та ст.ст. 21-23 Регламенту) надають особі можливість обрати право, яке буде застосовуватись у випадку його смерті, вказавши про це в заповіті.

Згідно із ст. 70 Закону України «Про міжнародне приватне право», з урахуванням положень статей 71, 72 цього Закону спадкові відносини регулюються правом держави, у якій спадкодавець мав останнє місце проживання, якщо спадкодавцем не обрано в заповіті право держави, громадянином якої він був.

Відповідно до ст. 71 Закону України «Про міжнародне приватне право», спадкування нерухомого майна регулюється правом держави, на території якої знаходиться це майно, а майна, яке підлягає державній реєстрації в Україні, - правом України.

З огляду на вказане, необхідним є підтвердження документально обставин щодо постійного місця проживання в Німеччині ОСОБА_2 на день його смерті - ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також того, чи складав за життя у Німеччині ОСОБА_2 заповіт.

Крім того, необхідним є залучення до участі в справі спадкоємця першої черги за законом, зокрема, дружини померлого - ОСОБА_3 , а також, можливо, його інших дітей (спадкоємців першої черги за законом), а тому позивачу необхідно повідомити суду адресу місця проживання ОСОБА_3 або адресу, за якою проживав до дня смерті ОСОБА_4 у Німеччині.

Разом з тим, звертаю увагу на те, що зазначення у позовній заяві інформації про відсутність заповіту на території Німеччини за інформацією дільничного суду Штутгарт-Бад Каннштадт не підтверджено відповідними письмовими доказами.

Позовна заява не містить належного обгрунтування із посиланням на відповідні норми права щодо зазначення відповідачами по справі Вінницької міської ради та Оратівської селищної ради Вінницького району Вінницької області, оскільки відомо про наявність спадкоємця першої черги за законом ОСОБА_2 , а саме його дружини.

Позовна заява не містить посилання на докази, що квартира за адресою: АДРЕСА_1 ; житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_2 ; земельна ділянка з кадастровим номером 0523185000:01:001:0095, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 ; земельна ділянку з кадастровим номером 0523185000:01:001:0096, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 не перебуває під арештом або забороною, в іпотеці та інше станом на день звернення до суду із вказаним позовом.

Відповідно до частини 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, дану заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175-177, 185 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Вінницької міської ради, Оратівської селищної ради Вінницького району Вінницької області, за участю третьої особи приватного нотаріуса Вінницького міського нотаріального округу Вінницької області Посвятенка Юрія Дмитровича про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків шість днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, про що повідомити позивача.

В разі невиконання вказаних недоліків, дана позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення20.02.2023
Оприлюднено22.02.2023
Номер документу109098154
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —127/4165/23

Ухвала від 27.04.2023

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бессараб Н. М.

Ухвала від 03.03.2023

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бессараб Н. М.

Ухвала від 20.02.2023

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бессараб Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні