Ухвала
від 12.02.2023 по справі 914/3057/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

12.02.2023 справа № 914/3057/22

Господарський суд Львівської області у складі судді Синчука М.М., розглянувши матеріали позовної заяви: Пустомитівської міської ради Львівського району Львівської області, місто Пустомити,

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційний Центр «Львів», Львівська область, Львівський район, село Нагоряни,

про: стягнення 290 117, 71 грн.

Встановив:

На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Пустомитівської міської ради Львівського району Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційний Центр «Львів» про стягнення 290 117, 71 грн.

Ухвалою суду від 12.12.2022 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Згідно з відомостей АТ «Укрпошта» «трекінг поштових відправлень», поштове відправлення з ухвалою суду від 12.12.2022 про відкриття провадження у справі, що надсилалось на адресу відповідача згідно витягу ЄДРПОУ (81131, вул. Тарнавського, 1, с. Нагоряни, Пустомитівський район, Львівська область; ідентифікатор поштового відправлення 7901414735838) станом на 12.02.2023 має статус: «Повернення за зворотною адресою: Адресат відсутній за вказаною адресою», інша інформації про стан відправлення 7901414735838 на сайті АТ «Укрпошта» відсутня, поштова кореспонденція до суду не поверталась.

Статтею 248 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до п.п. 1,2 статті 2 ГПК України визначено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Згідно з ч.5 ст. 13 ГПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до положень ч.1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (спрощеного або загального).

Водночас, за змістом ст. 250 ГПК України суд, призначивши справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, наділений правом, у разі відповідної необхідності, постановити ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до ч.6 ст. 250 ГПК України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Враховуючи відсутність доказів отримання відповідачем повідомлення про розгляд справи № 914/3057/22 за позовом позов Пустомитівської міської ради Львівського району Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційний Центр «Львів» про стягнення 290 117, 71 грн, з метою забезпечення дотримання принципу пропорційності та змагальності сторін, на підставі ч. 6 ст. 250 ГПК України, суд вважає за доцільне здійснити перехід від спрощеного позовного провадження до загального позовного провадження з призначенням підготовчого судового засідання.

Суд повідомляє, що відповідно до ч. 1 статті 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Згідно до ч. 4 статті 197 ГПК України, під час дії воєнного стану, учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Таким чином, для забезпечення учасникам процесу можливості реалізувати свої права та законні інтереси, дотримуючись принципу верховенства права, змагальності та рівності учасників процесу перед законом і судом, суд дійшов висновку здійснити розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Керуючись ст. ст. 181, 182, 234, ч. 6 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Перейти від спрощеного позовного провадження до розгляду справи №914/3057/22 за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження.

2.Підготовче засідання у справі призначити 27.02.23 о 10:40 год. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду (м. Львів, вул. Личаківська, 128).

3.При направленні в судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників, з врахуванням п. 3 ч. 1 ст. 131-1 та ст. 131-2 Конституції України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суд звертається до учасників судового процесу з проханням надсилати всі процесуальні документи на електронну адресу суду: inbox@lv.arbitr.gov.ua. В назві файлу просимо зазначати номер справи, прізвище та ініціали судді. Крім того, інформацію щодо стану розгляду справи можна отримати в такий спосіб: (032)255-03-64 канцелярія; (032)255-04-12 інформаційна довідка щодо руху справ; http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/ - сайт.

Суд звертає увагу сторін, що взяти участь в засіданні можливо в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (у системі EasyCon - https://easycon.com.ua/), про що потрібно подати відповідне клопотання (див. статтю 197 Господарського процесуального кодексу України та Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196).

Суддя Синчук М.М.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення12.02.2023
Оприлюднено23.02.2023
Номер документу109128566
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин

Судовий реєстр по справі —914/3057/22

Рішення від 27.03.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Синчук М.М.

Ухвала від 27.02.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Синчук М.М.

Ухвала від 12.02.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Синчук М.М.

Ухвала від 12.12.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Синчук М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні