СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 6/759/44/23
ун. № 759/5267/15-ц
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2023 року Святошинський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді П`ятничук І.В.,
за участю секретаря судового засідання Марус А.О.,
представника заявника ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву ОСОБА_2 про заміну сторони виконавчого провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до держави України, в особі Бучанської районної державної адміністрації Київської області, Київської обласної державної адміністрації, ОСОБА_4 , Гореницької сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, Державної казначейської служби України, Державного підприємства «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди та з об`єднаним позовом ОСОБА_3 , до Державного підприємства «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Бучанської районної державної адміністрації Київської області, ОСОБА_4 , Гореницької сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання договору нікчемним і таким, що порушує публічний порядок, конституційні права і свободи людини і громадянина, визнання недійсним акта погодження меж земельної ділянки,
В С Т А Н О В И В:
07.12.2022 року ОСОБА_3 звернулась до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, якою просить замінити боржника у виконавчому листі в цивільній справі № 759/5267/15, а саме Гореницьку сільську раду Києво-Святошинського району Київської області на правонаступника Білогородську сільську раду Бучанського району Київської області.
Заяву обґрунтовує тим, що рішенням Святошинського районного суду м. Києва від 06.09.2022 року, позовні вимоги ОСОБА_3 задоволено частково, стягнуто з Гореницької сільської ради Києво-Святошинського району Київської області на користь ОСОБА_3 моральну шкоду у розмірі 20000,00 грн.; стягнуто з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 моральну шкоду у розмірі 10000,00 грн.
Зазначила, що ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06.10.2022 року по справі № 320/835/21 встановлено, що рішенням Білогородської сільської ради Бучанського району Київської області від 09.12.2020 № 17 «Про початок реорганізації Гореницької сільської ради шляхом приєднання до Білогородської сільської ради» вирішено, зокрема: почати процедуру реорганізації Гореницької сільської ради (ЄДРПОУ 04358514), місцезнаходження: вул. Соборна, 204, с. Гореничі, Києво-Святошинського району Київської області, 08114, шляхом приєднання до Білогородської сільської ради (ЄДРПОУ 04358477), місцезнаходження: вул. Володимирська, 33, с. Білогородка, Києво-Святошинського району Київської області, 08140, яку завершити у строк до 28.02.2021; Білогородська сільська рада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків Гореницької сільської ради.
Посилаючись на положення ст.ст. 431, 442 ЦПК України, просила заяву про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
В судовому засіданні представник ОСОБА_3 - ОСОБА_1 підтримала заяву та просила її задовольнити.
Інші учасники справи в судове засідання не з`явилися, про час і місце судового засідання повідомлялись належним чином, проте їх неявка, відповідно ч. 3 ст. 442 ЦПК України, не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено, рішенням Святошинського районного суду м. Києва від 06.09.2022 року, позовні вимоги ОСОБА_3 було задоволено частково, стягнуто з Гореницької сільської ради Києво-Святошинського району Київської області на користь ОСОБА_3 моральну шкоду у розмірі 20 000,00 грн.; стягнуто з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 моральну шкоду у розмірі 10 000,00 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06.10.2022 року по справі № 320/835/21 встановлено, що рішенням Білогородської сільської ради Бучанського району Київської області від 09.12.2020 № 17 «Про початок реорганізації Гореницької сільської ради шляхом приєднання до Білогородської сільської ради» вирішено, зокрема: почати процедуру реорганізації Гореницької сільської ради (ЄДРПОУ 04358514), місцезнаходження: вул. Соборна, 204, с. Гореничі, Києво-Святошинського району Київської області, шляхом приєднання до Білогородської сільської ради (ЄДРПОУ 04358477), місцезнаходження: вул. Володимирська, 33, с. Білогородка, Києво-Святошинського району Київської області, яку завершити у строк до 28.02.2021; Білогородська сільська рада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків Гореницької сільської ради.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження, але не стадією судового розгляду.
Частиною 5 статті 15 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив. Під правонаступництвом у виконавчому провадженні розуміється заміна однієї із сторін (стягувача або боржника) з переходом прав і обов`язків від право попередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брала участь у виконавчому провадженні. Підставою правонаступництва є, зокрема, відступлення права вимоги, переведення боргу (глава 47 ЦК України).
Верховний Суд в постанові № 643/4902/14-ц від 05.12.2018 року дійшов наступних висновків: «заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу.
Судові рішення, які набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України. Вибуття первісного кредитора і заміна його новим не скасовує обов`язковості виконання рішення суду, при цьом реалізувати право на примусове стягнення присуджених судом сум можливо лише шляхом заміни сторони стягувача у виконавчому провадженні, оскільки новий кредитор без вирішення питання про заміну сторони у зобов`язанні не має права звернутися до органу державної виконавчої служби із заявою про примусове виконання рішення суду».
Відповідно до ч.5 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Отже, підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків вибулої сторони в цих правовідносинах.
Заміна сторони виконавчого провадження її правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу. Без заміни сторони виконавчого провадження правонаступник позбавлений процесуальної можливості ставити питання про відкриття виконавчого провадження та вчиняти інші дії згідно із Законом України «Про виконавче провадження».
Аналогічний правовий висновок викладено у постановах Верховного Суду від 19 лютого 2020 року у справі №2-3897/10 та від 29 березня 2021 року по справі №2-5356/10.
За таких обставин суд прийшов до висновку про задоволення заяви та про заміну сторони виконавчого провадження.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 15 ЗУ «Про виконавче провадження», ст. 442 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_2 про заміну сторони виконавчого провадження - задовольнити.
Замінити боржника щодо виконання рішення Святошинського районного суду м. Києва від 06вересня 2022 року по цивільній справі № 759/5267/15, а саме: Гореницьку сільську раду Києво-Святошинського району Київської області (ідентифікаційний код 04358514, місцезнаходження: вул. Соборна, 204, с. Гореничі, Києво-Святошинського району Київської області, 08114) на правонаступника Білогородську сільську раду Бучанського району Київської області (ідентифікаційний код 04358477, місцезнаходження: вул. Володимирська, 33, с. Білогородка, Києво-Святошинського району Київської області, 08140).
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подано до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не було вручено у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційну скаргу подано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: І.В. П`ятничук
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2023 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 109142188 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
П`ятничук І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні