Ухвала
від 22.02.2023 по справі 910/2489/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaУХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

22.02.2023Справа № 910/2489/23

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ФОРМ СЕРВІСЕС» (03179, м. Київ, Брест-Литовське шосе, буд. 8-А; ідентифікаційний код: 33601363)

До Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКБУД ПЛЮС» (02140, м. Київ, вул. Руденко Лариси, буд 6-А; ідентифікаційний код: 33145365)

Про стягнення 674 588, 53 грн

Суддя Бондаренко-Легких Г.П.

Без виклику представників сторін.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ФОРМ СЕРВІСЕС» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКБУД ПЛЮС» про стягнення 674 588, 53 грн.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що 15.11.2021 між сторонами укладено договір оренди №73, за час дії якого заявником виставлено ТОВ «ОКБУД ПЛЮС» акти виконаних робіт та рахунки на оплату в загальній сумі - 946 134, 81 грн.

Проте, ТОВ «ОКБУД ПЛЮС» лише частково здійснило оплату наданих послу у загальному розмірі - 268 046, 28 грн. У зв`язку з чим у ТОВ «ОКБУД ПЛЮС» перед заявником утворилася заборгованість у розмірі 674 588, 53 грн.

У зв`язку з викладеним заявник просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКБУД ПЛЮС» 674 588, 53 грн.

Також заявник просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКБУД ПЛЮС» понесені судові витрати.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно з частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

(1) Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити найменування суду першої інстанції, до якого подається заява.

В преамбулі позовної заяви заявник зазначив найменування суду до якого він звернувся - Господарський суд м. Києва.

Проте, відповідно до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань найменуванням суду, яких находиться за адресою місто Київ, вулиця Богдана Хмельницького, будинок 44-В є Господарський суд міста Києва.

Отже, суд дійшов висновку, що заявником не дотримано вимог пункту 1 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.

(2) Пунктом 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України внормовано, що окрім всього іншого позовна заява повинна містити відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Заявник в преамбулі позовної заяви не зазначив відомі йому номери засобів зв`язку, електронні адреси, електронні пошти ТОВ «ОКБУД ПЛЮС», а у випадку якщо йому не відомі зазначені дані, заявник не вказав цього.

Отже, суд дійшов висновку, що заявником не дотримано вимог пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.

(3) Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

В позові позивач зазначає, що за час дії договору оренди ним були виставлені акти виконаних робіт та рахунки на оплату за відшкодування за втрачене, пошкоджене обладнання та послуги з чистки обладнання на суму 946 134, 81 грн. Однак, з розрахунку сум, що стягується вбачається, що до суми 946 134, 81 грн входить і вартість оренди.

Отже, наданий позивачем розрахунок не є обгрунтованим та позивачу слід конкретизувати обрахунок сум, що стягується із зазначенням правових підстав їх стягнення (пункти Договору) та визначенням настання строку оплати щодо кожної суми заборгованості у відповідності до умов Договору.

(4) Відповідно до пункту 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

В силу частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В позовній заяви, заявник зазначає, що ним не одноразова надавалися відповідачу акти за спірний період для підписання їх та направлення заявнику, так заявник зазначає, що 09.11.2022 направив ТОВ «ОКБУД ПЛЮС» супровідний лист № 49 з проханням підписати та повернути примірники актів, проте даний лист ТОВ «ОКБУД ПЛЮС» залишив без відповіді.

Проте, заявник не надає копії даного листа, докази його направлення ТОВ «ОКБУД ПЛЮС» та докази отримання/не отримання/повернення даного листа.

Окрім цього, в позовній заяви заявник вказує, що між ним та ТОВ «ОКБУД ПЛЮС» було укладено договір оренди №73 15 листопада 2022 року, проте з доданої до позовної заяви копії договору оренди №73 вбачається, що укладений він був 15.11.2021.

Отже, суд дійшов висновку, що заявником не дотримано вимог пункту 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.

(5) Згідно пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

В переліку додатків до позовної заяви, заявник зазначає, що надає:

- «копію акту прийому -передачі обладнання з оренди від 08.09.2022 року на 1 арк. в 1 прим.», але по факту надає два акта від 08.09.2022;

- «копію акту прийому-передачі обладнання з оренди від 14.01.2022 року на 1 арк. в 1 прим.», але по факту надає акт від 14.11.2022.

Окрім цього, заявник долучив до додатків рахунок-фактури № СФ-0000603 від 30.11.2021, проте не зазначив його в переліку додатків до позовної заяви.

Отже, суд дійшов висновку, що заявником не дотримано вимог п. пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.

(6) Згідно з пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, а саме абзацом 27 пункту 2 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.

За змістом пункту 61 Правил надання поштового зв`язку, затверджених Постановою №270 від 05.03.2009 Кабінету Міністрів України, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі є бланк опису вкладення з номером поштового відправлення, завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фіскальним чеком/квитанцією про відправлення. За таких обставин, належним доказом надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу є оригінал опису вкладення відправленої поштової кореспонденції, в якому перелічені всі документи, які надсилаються одержувачу та який засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення, а також розрахунковий документ поштової установи, а саме оригінал поштової квитанції (чеку).

Відповідно, якщо копію позовної заяви надіслано поштою, то документом, який підтверджує надсилання, є фіскальний чек поштового відділення, опис вкладення у цінний лист. Крім того, підтвердженням, що відправлення надіслано на адресу одержувача є саме накладна (службовий чек), в якому зазначено номер накладної, інформацію про відправника та одержувача, інформацію про відправлення, а також міститься підтвердження (підпис) відправника з підтвердженням, що інформація у даній накладній зазначена правильно.

Отже, на підтвердження направлення учасникам справи позовної заяви з додатками до позову обов`язково мають додаватися оригінали: опису вкладення (із зазначенням номеру поштової накладної), квитанції (фіскальний чек) поштового відділення, що підтверджують факт оплати відправником та надання відділенням зв`язку послуг з пересилання листів з описом вкладення, службовий чек (накладна).

Всупереч встановлених вимог на опису вкладення на ім`я Товариство з обмеженою відповідальністю «ОКБУД ПЛЮС» відсутнє зазначення номеру поштової накладної.

Окрім цього, в поштовій накладні 0213200011825 в графі одержувач не вказана адреса одержувача.

Отже, суд дійшов висновку, що заявником не дотримано вимог пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України.

З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статті 174 Госопдарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

На підставі викладеного та керуючись статтями 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ФОРМ СЕРВІСЕС» без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення цієї ухвали.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

(1) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням правильного найменування суду у відповідності до даних, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

(2) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням відомих засобів номерів зв`язку, електронних адрес, електронної пошти ТОВ «ОКБУД ПЛЮС» (у випадку, якщо вони відомі) або зазначення, що вони заявнику не відомі;

(3) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із обгрунтованим розрахунком сум, що стягується;

(4) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням до неї листа № 49 від 09.11.2022 з доказами його відправлення та отримання/не отримання/повернення та обґрунтуванням тверджень заявника викладених в позовній заяві, що договір №73 між сторонами був укладений 15.11.2022, а по факту заявник надає договір №73 від 15.11.2021;

(5) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням актуального переліку додатків до позовної заяви та додаванням всіх доказів, якими заявник обґрунтовує свої вимоги;

(6) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням до неї доказів направлення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів (опис вкладення з номером поштової накладної, накладну на відправку (службовий чек) та фіскальний чек (квитанцію)).

4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

5. Ухвала набирає законної сили в день підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Г.П. Бондаренко - Легких

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.02.2023
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу109174705
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —910/2489/23

Ухвала від 21.03.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 22.02.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні