У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.02.2023 Справа №607/17591/22
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Позняк В.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу, -
в с т а н о в и в :
Боржник ОСОБА_1 подав до суду заяву про скасування судового наказу, виданого 22 грудня 2022 року Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області у справі № 607/17591/22 про стягнення солідарно із ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 на користь Приватного підприємства «Карпати-2010» заборгованості з утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 3940,07 грн. та судового збору в розмірі 248,10 грн.
Заява обґрунтована тим, що між заявником та ПП «Карпати-2010» не було укладено жодного договору щодо надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території. Окрім того, вказує, що заборгованість, яку нараховано стягувачем, була розрахована неправильно, а розрахунок, який додано до заяви про видачу судового наказу, не є належним доказом по справі, оскільки в ньому не зазначено за які саме послуги нараховані ці суми. Зазначає, що реальних послуг по утриманню будинку та прибудинкової території, в якому він проживає, стягувачем не надавалось, у зв`язку з чим він вимушений був за власні кошти зробити ремонт даху п`ятиповерхового будинку, який перебуває на обслуговуванні стягувача. На його прохання зарахувати витрати на ремонт даху в рахунок погашення заборгованості за утримання будинку стягувачем було відмовлено. З огляду на це, вважає, що обставини, зазначені у заяві стягувача щодо суми його заборгованості за надані послуги перед ПП «Карпати-2010» може бути з`ясовано тільки в рамках позовного провадження.
Ознайомившись зі змістом заяви про скасування судового наказу та доданих до неї документів, доходжу такого висновку.
Вимоги щодо форми та змісту заяви про скасування судового наказу, а також документів, що до неї додаються, визначені ч. 2-5 ст. 170 ЦПК України.
Так, згідно з ч. 5 ст. 170 ЦПК України до заяви про скасування судового наказу додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
При цьому ч. 1ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду заяви про скасування судового наказу встановлена ставка судового збору у розмірі 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 134,20 грн.
Відтак при поданні цієї заяви заявнику необхідно було сплатити судовий збір за вимогу про скасування судового наказу у сумі 134,20 грн.
Однак, заявник оригінал документа про сплату судового збору у сумі 134,20 грн до заяви не долучив. Про наявність підстав для звільнення від сплати судового збору заявник не зазначив та доказів на підтвердження таких обставин не надав.
Відповідно до ч. 6 ст. 170 ЦПК України у разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду.
За таких обставин, суддя приходить до висновку, що подана ОСОБА_1 заява про скасування судового наказу, виданого 22 грудня 2022 року Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області, є неналежно оформленою та не відповідає вимогам ст. 170 ЦПК України, а відтак заяву з доданими до неї документами слід повернути заявнику без розгляду.
При цьому повернення заяви про скасування судового наказу не перешкоджає повторному зверненню із вказаною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись ст. 170, 171, 258-261, 353, 354 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу,виданого 22 грудня 2022 року Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області у справі № 607/17591/22, повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий суддяВ. М. Позняк
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2023 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 109184924 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Позняк В. М.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Кунець Н. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні