Справа № 2-1923/11
Провадження № 2/2027/2053/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.01.2012 року Московський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого Скотаря А.Ю.,
при секретарі Ладига-Кошова Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові в приміщенні суду справу за позовною заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та поділ спільно нажитого майна, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому зазначив, що 17.02.1996 у Бабаївській селищній ради Харківського району Харківської області, у відділі РАЦС Харківського районного управління юстиції Харківської області згідно актовому запису № 02 зареєстрував шлюб з відповідачкою, від якого має доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Життя з відповідачкою не склалось через постійні сварки і непорозуміння, намагання зберегти сім`ю не дали позитивних результатів і надалі збереження шлюбу вважає неможливим і просить розірвати шлюб. Спір щодо проживання дитини, її утримання і виховання відсутній
За час спільного проживання ними придбане певне майно, яке позивач просить поділити між ним та відповідачкою таким чином, щоб за ним було визнано право власності на автомобіль «Volkswagen Golf Plus» легковий комбі-В, номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_1 , колір сірий, житловий будинок АДРЕСА_1 та нежитлові приміщення літ «А-9» по АДРЕСА_2 , а за відповідачкою право власності на кімнати № НОМЕР_2 і АДРЕСА_3 .
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в заявленому обсязі та дав пояснення відповідно до обставин, викладених в позові.
Відповідачка проти позову та запропонованому позивачем порядку поділу спільного з останнім майна не заперечувала, про що надала письму заяву.
Суд, вивчивши матеріали справи, вислухавши сторони, встановив наступні обставини і відповідні їм правовідносини.
Відповідно до свідоцтва про одруження шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 зареєстрований 17.02.1996 відділом РАЦС Харківського районного управління юстиції Харківської області. До теперішнього часу шлюб між подружжям не розірвано (а.с. 3).
Від шлюбу сторони мають доньку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 4).
Судом встановлено, що шлюбні відносини між сторонами фактично припинені, спільне господарство не ведеться, вони мешкають окремо. Позивач не бажає зберігати шлюбні стосунки і примирення між сторонами неможливе.
Сторонами не заперечується і підтверджується відповідними правовстановлюючими документами той факт, що все майно, на поділі якого наполягають сторони, належить їм на праві приватної власності та придбано ними під час шлюбу, а саме: договорами купівлі-продажу від 07.12.1999 на кімнати АДРЕСА_4 і АДРЕСА_3 з відповідною нотаріальною відміткою про реєстрацію права власності; свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу; витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, витягу з державного реєстру правочинів (а.с. 12-16).
Частина 3 ст. 61 СК України передбачає якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім`ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 69 СК України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. Дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою.
Згідно ч. 1 ст. 70 СК України у разі поділу майна, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Окрім того, в п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 11 від 21.12.2007 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» вказано, що до складу майна, що підлягає поділу включається загальне майно подружжя, наявне у нього на час розгляду справи, та те, що знаходиться у третіх осіб.
Отже, аналізуючи норми закону та докази, надані сторонами, суд приходить до висновку, що позов може бути задоволений в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 368, 372 ЦК України, ст. 61, 65, 69-70, 110, 112 СК України, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву задовольнити повністю.
Шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 , зареєстрований відділом РАЦС Харківського районного управління юстиції Харківської області згідно актовому запису № 02 розірвати.
Прізвище відповідачки після розірвання шлюбу залишити « ОСОБА_5 ».
Поділити між сторонами спільне нажите під час шлюбу майно та визнати за ОСОБА_1 право власності на:
-автомобіль «Volkswagen Golf Plus» легковий комбі-В, номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_1 , колір сірий;
-житловий будинок з надвірними будівлям АДРЕСА_1 ;
-нежитлові підвальні приміщення № 0-49, 0-50 житлового будинку літ «А-9», загальною площею 31,3 кв.м. по АДРЕСА_2 .
Визнати за ОСОБА_2 , право власності на:
-кімнати АДРЕСА_5 .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі протягом 10 днів з моменту проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя А.Ю. Скотар
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2012 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 109189755 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Скотар А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні