Рішення
від 21.02.2023 по справі 440/1436/19
БУСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Єдиний унікальний номер №440/1436/19

Провадження № 2-о/943/1/2023

21 лютого 2023 року м.Буськ, Львівська область

Буський районний суд Львівської області в складі:

головуючої-судді Шендрікової Г.О.,

за участю секретаря судового засідання Бузун О.О.

без участі сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою заступника керівника Радехівської місцевої прокуратури Львівської області Левицького Романа Андрійовича, який діє в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати функції у спірних правовідносинах, заітересована особа Кізлівська сільська рада Буського району Львівської області про визнання спадщини ОСОБА_1 відумерлою,

встановив :

Заявник звернувся до суду з вищеназваною заявою в якій просив визнати спадщину ОСОБА_1 відумерлою та передачу її у власність територіальної громади Кізлівської сільської ради Буського району Львівської області, з посиланням на те, що ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживала в с. Кізлів на території Кізлівської сільської ради Буського району Львівської області. У зв`язку з його смертю відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка площею 2,1620 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Кізлівської сільської ради Буського району Львівської області. З моменту смерті ОСОБА_1 і до даного часу ніхто за охороною спадкового майна та за оформленням спадщини не звертався, спадкоємців будь-якої із черг за законом не виявлено, заповіт від її імені не посвідчувався.

Ухвалою судді Буського районного суду Львівської області від 24.01.2023 року замінено заінтересовану особу у справі з Кізлівська сільська рада Буського району Львівської області на Буську територіальну громаду.

Начальник Буського відділу Золочівської окружної прокуратури Коченаш В.Т. в судове засідання не з`явився, проте подав до суду заяву, в якій просить справу розглядати у його відсутності, вимоги заяви підтримав та просив такі задовольнити.

Буська територіальна громада явку свого повноважного представника в судове засідання не забезпечила, належно та вчасно була повідомлена про день, час, місце розгляду справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з таких підстав.

Як вбачається із інформації, наданої Буським РВ ДРАЦС від 21.06.2019 гр. ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується актовим записом про смерть № 4 від 27 березня 2000 року .

Згідно інформації Кізлівської сільської ради ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 та є власником земельної частки (паю), площею 2,1620 га, на території с. Кізлів Буської територіальної громади (Кізлівської сільської ради Буського району). На даний час вказана земельна ділянка ніким не успадкована.

Крім цього, з вищевказаної інформації Кізлівської сільської ради та запису по господарській книзі сільської ради, ОСОБА_1 до дня смерті, проживав одиноко в с. Кізлів Буського району на території Кізлівської сільської ради.

З моменту смерті ОСОБА_1 і до даного часу ніхто за охороною спадкового майна та за оформленням спадщини не звертався, нерухомого майна за померлим не рахується, спадкоємців будь-якої черг за законом не виявлено.

На даний час вказана земельна ділянка ніким не успадкована.

Відповідно до інформації відділу у Буському районі ГУ Держгеокадастру у Львівської області від 21.06.2019 вбачається, що згідно земельно-облікових записів ОСОБА_1 видавався Державний акт про право власності на землю серія ІІ-ЛВ № 037850 від 16.03.2000 року. Земельна ділянка розташована на території Буської територіальної громади (Кізлівської сільської ради Буського району) площею 2,1620 га.

З інформації відділу у Буському районі ГУ Держгеокадастру у Львівській області області 21.06.2019 року вбачається, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 2,1620 га становить 46 465 грн.

Згідно інформації Львівського державного нотаріального архіву від 27.06.2019 р. № 1522/01-30 вбачається, що після смерті ОСОБА_1 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , спадкова справа не заводилась.

Згідно із ст. 338 ЦПК України, суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.

Статтею 548 ЦК УРСР (1963 року), чинною на момент відкриття спадщини після смерті ОСОБА_1 , було передбачено, що для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.

Згідно зі статтею 549 цього Кодексу, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: 1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; 2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

Згідно зі статтею 529 ЦК УРСР, при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти (у тому числі усиновлені), дружина і батьки (усиновителі) померлого. До числа спадкоємців першої черги належить також дитина померлого, яка народилася після його смерті. Онуки і правнуки спадкодавця є спадкоємцями за законом, якщо на час відкриття спадщини немає в живих того з їх батьків, хто був би спадкоємцем; вони успадковують порівну в тій частці, яка належала б при спадкоємстві за законом їх померлому родителю.

Згідно зі статтею 530 ЦК УРСР, при відсутності спадкоємців першої черги або при неприйнятті ними спадщини, а також в разі, коли всі спадкоємці першої черги не закликаються до спадкування, успадковують в рівних частках: брати і сестри померлого, а також дід та баба померлого як з боку батька, так і з боку матері (друга черга).

Встановлено, що спадкова справа після смерті ОСОБА_1 не заводилась.

Згідно положень ч.1ст.1221 ЦК України, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Відповідно до ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Згідно ч. 1ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Згідно із змістом ст. 1277 ЦК України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Згідно ч. 1ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність.

Тобто, спадкове майно, яке залишилось без визначеного законом правонаступника (спадкоємця), повинно перейти у власність до певного суб`єкта цивільних правовідносин, і в конкретних обставинах справи, за допомогою правового механізму визнання спадщини відумерлою, суд забезпечує перехід такого права до органу місцевого самоврядування.

Суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.

Враховуючи вищенаведене, зокрема те, що після смерті ОСОБА_1 спадкоємці як за заповітом так і за законом відсутні, спадщина ніким не прийнята, з часу відкриття спадщини минуло більше року, тому таку спадщину слід визнати відумерлою та передати у власність Буської територіальної громади.

Керуючись ст.247, 337,338 ЦПК України, ст.1221,1269,1277,1272, ЦК України,

у х в а л и в:

заяву заступника керівника Радехівської місцевої прокуратури Львівської області Левицького Романа Андрійовича, який діє в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати функції у спірних правовідносинах, заітересована особа Буська територіальна громада про визнання спадщини відумерлою - задовольнити.

Визнати відумерлою спадщину після смерті ОСОБА_1 , що складається із земельної ділянки площею 2,1620 га, на території Буської територіальної громади (с. Кізлів Кізлівської сільської ради Буського району), Державний акт про право власності на земельну ділянку серії ІІ-ЛВ № 037850 від 16.03.2000 р. та передати у власність Буської територіальної громади.

Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного тексту судового рішення

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги на рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 21.02.2023 року.

Учасники справи:

Заявник: Радехівська місцева прокуратура Львівської області в інтересах держави.

Заінтересована особа: Буська територіальна громада, площа 900-річчя м. Буська, 1 м. Буськ Золочівський район Львівська область 80500.

Суддя: Г. О. Шендрікова

СудБуський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення21.02.2023
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу109192396
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою

Судовий реєстр по справі —440/1436/19

Рішення від 21.02.2023

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Шендрікова Г. О.

Ухвала від 24.01.2023

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Шендрікова Г. О.

Ухвала від 02.12.2022

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Шендрікова Г. О.

Ухвала від 23.03.2020

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Шендрікова Г. О.

Ухвала від 27.01.2020

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Шендрікова Г. О.

Ухвала від 23.01.2020

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Шендрікова Г. О.

Рішення від 11.06.2019

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.В. Гіглава

Рішення від 11.06.2019

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.В. Гіглава

Ухвала від 02.05.2019

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.В. Гіглава

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні