Ухвала
від 23.02.2023 по справі 361/6697/22
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

23.02.2023

УКРАЇНА

БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇОБЛАСТІ

справа № 361/6697/22

провадження № 2-з/361/19/23

УХВАЛА

23 лютого 2023 року м. Бровари

Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Петришин Н.М. розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,-

в с т а н о в и в :

У грудні 2022 року до Броварського міськрайонного суду Київської області надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «КИЇВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ ЛІЦЕЙ «СТАДІ ЕКЕДЕМІ АЙ СКУЛ», фізичної особи-підриємця ОСОБА_3 , фізичної особи-підриємця ОСОБА_4 про розірвання договорів та стягнення грошових коштів.

У лютому 2023 року ОСОБА_1 подала заяву, в якій просить забезпечити вищевказаний позов шляхом накладення арешту, а саме: на грошові кошти ФОП ОСОБА_3 , та на грошові кошти ФОП ОСОБА_4 .

В обґрунтування заяви ОСОБА_1 посилається на те, що позивачу відмовлено у поверненні сплачених грошових коштів, не зважаючи на те, що були істотно порушено договори про надання навчальних послуг, укладених між позивачкою та відповідачами. Заявник зазначає, що є значна вірогідність того, що відповідачі з метою уникнення виконання рішення суду у цій та інших аналогічних справах щодо інших споживачів, виведуть всі активи й у відповідачів буде відсутнє майно, за рахунок якого можна ці рішення виконати.

09 грудня 2022 року заява про забезпечення задоволена ухвалою Броварського міськрайонного суду Київської області, проте вказана ухвала частково не виконана через відсутність всієї суми грошових коштів на рахунку відповідача ОСОБА_3 та повністю не виконана щодо накладення арешту на грошові кошти ОСОБА_4 . Заявник просить забезпечити позов, шляхом накладення арешту на всі банківські рахунки відповідачів у межах суми стягнення.

Дослідивши заяву про забезпечення позову та додані до неї документи, приходжу до висновку про задоволення заяви про забезпечення позову виходячи із наступного.

Відповідно до вимог ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цьогоКодексу заходівзабезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Інститут забезпечення позову являє собою сукупність встановлених законом заходів, що вживаються судом за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, якщо у них існують побоювання, що виконання ухваленого у справі рішення виявиться у майбутньому утрудненим чи неможливим.

Отже, умовою застосування заходів забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що невжиття таких заходів може утруднити або унеможливити виконання рішення по суті позовних вимог.

Забезпечення позову є тимчасовим обмеженням і його значення полягає в тому, що ним захищаються законні інтереси позивача на той випадок, коли невжиття заходів забезпечення позову може потягти за собою неможливість виконання судового рішення.

Крім цього, інститут забезпечення позову захищає в рівній мірі інтереси як позивача, так і відповідача.

Відповідно до роз`яснень, викладених у Постанові Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді справ про забезпечення позову» № 9 від 22 лютого 2006 року, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утрудненнявиконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу

відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб, чи учасників процесу. Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника). Зазначені обмеження встановлює суд в ухвалі, вони діють до заміни судом виду забезпечення позову або скасування заходів забезпечення позову.

Згідно із п.1 ч.1ст. 150 ЦПК Українипозов може забезпечуватися накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.

Згідно із ч. 3 ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Відповідно до вимог ч.1 та ч. 6 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.

Із позовної заяви вбачається, що позивачем пред`явлено вимоги до Товариства з обмеженою відповідальністю «КИЇВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ ЛІЦЕЙ «СТАДІ ЕКЕДЕМІ АЙ СКУЛ», фізичної особи-підриємця ОСОБА_3 , фізичної особи-підриємця ОСОБА_4 про розірвання договорів та стягнення грошових коштів.

Із вищевикладеноговидно,що міжсторонами дійсновиник спірта існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.

З урахуваннямвсіх обставин,при вжиттізаходів забезпеченняпозову судвиходячи ізрозміру заявленихпозовних вимог,бере доуваги те,що данийвид забезпеченняпозову непозбавляє прававласності відповідачана належнейому майно,а лишепо своїйсуті є тимчасовимобмеженням управі розпорядженнятаким майном,у тойже часзабезпечить позивачуреальне таефективне виконаннясудового рішення,якщо вонобуде прийнятена користьостаннього,у томучислі задляпопередження потенційнихтруднощів у подальшомувиконанні такогорішення.За такихобставин,суд вважаєза необхідненакласти арештина грошовікошти,що належать відповідачам.

На підставівикладеного,керуючись ст.ст.149 153,260,261,354ЦПК України,суддя,-

у х в а л и в :

Заяву про забезпечення позову задовольнити.

Накласти арешт на:

- грошові кошти ФОП ОСОБА_3 , що містяться на всіх її банківських рахунках на загальну суму 409304, 50 гривень;

- грошові кошти ФОП ОСОБА_4 , що містяться на всіх її банківських рахунках на загальну суму 468803, 66 гривень.

Копію ухвали направити заявнику, особам, яких стосуються заходи забезпечення позову.

Ухвала про забезпечення позову виконується негайно.

Строк пред`явлення до виконання ухвали суду про забезпечення позову три роки.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.

Ухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Дані простягувача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 .

Дані простягувача ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_1 .

Дані проборжника ТОВ «КИЇВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ ЛІЦЕЙ «СТАДІ ЕКЕДЕМІ АЙ СКУЛ», код ЄДРПОУ 44546881, адреса: 01103, м. Київ, вул. Драгомирова Михайла, буд. 18, приміщення 10.

Дані проборжника ФОП ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_2 .

Дані проборжника ФОП ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_4 , адреса: АДРЕСА_3 .

Суддя Н.М. Петришин

СудБроварський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення23.02.2023
Оприлюднено28.02.2023
Номер документу109211863
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —361/6697/22

Ухвала від 10.04.2023

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Петришин Н. М.

Ухвала від 20.03.2023

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Петришин Н. М.

Ухвала від 16.03.2023

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Петришин Н. М.

Ухвала від 23.02.2023

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Петришин Н. М.

Ухвала від 18.01.2023

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Петришин Н. М.

Ухвала від 12.12.2022

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Петришин Н. М.

Ухвала від 09.12.2022

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Петришин Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні