ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"27" лютого 2023 р.м. Одеса Справа № 916/725/23
Суддя Господарського суду Одеської області Сулімовська М.Б., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" (код ЄДРПОУ 34674102, 65029, м. Одеса, вул. Балківська, буд. 1-Б)
до відповідача: Житлово-будівельного кооперативу "Ленінський-2 "Мир" (код ЄДРПОУ 20995835, 65059, м. Одеса, вул. Краснова, буд.17)
про стягнення 90544,43 грн.
в с т а н о в и в:
Позивач Комунальне підприємство "Теплопостачання міста Одеси" звернувся до Господарського суду Одеської області із позовом до Житлово-будівельного кооперативу "Ленінський- 2 "Мир" про стягнення 90544,43 грн. боргу.
В обґрунтування підстав позову позивач посилається на обставину порушення відповідачем умов укладеного між сторонами договору на постачання теплової енергії від 01.11.2006 №4032 в частині здійснення повної та своєчасної оплати за спожиту теплову енергію у період з січня 2019 року по березень 2019 року.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.
Відповідно п.2 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
В порушення наведеної норми позивачем:
1) не зазначено офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача;
2) зазначено невірну поштову адресу відповідача - 65059, м.Одеса, вул.Краснова, буд.17 кв.16, в той час як відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцем державної реєстрації відповідача є - 65059, м.Одеса, вул.Краснова, буд.17.
Для усунення вказаних недоліків позивачу слід зазначити офіційну електронну адресу та адресу електронної пошти відповідача, а також адресу відповідача відповно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
В силу приписів ч.2 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Зі змісту даної норми можна зробити висновок, що розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються (викладений в позовній заяві чи у вигляді окремого документа), є невід`ємною частиною позовної заяви та теж повинен бути оформлений відповідно до вимог ч.2 ст.162 ГПК України.
Так долучений до матеріалів справи розрахунок заборгованості підписано провідним фахівцем Рибицькою О.П., проте доказів на підтвердження повноважень даної особи на вчинення від імені позивача процесуалних дій не надано.
Для усунення даного недоліку позивачу слід надати до суду докази на підтвердження повноважень провідного фахівця Рибицької О.П. на вчинення від імені позивача процесуальних дій, в тому числі на підписання розрахунку заборгованості.
За приписами п.5 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Частиною 2 статті 164 ГПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У частинах першій та другій статті 91 ГПК України зазначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
До позовної заяви позивач надає рахунки-фактури (за січень 2019 року, лютий 2019 року, березень 2019 року), при цьому, доказів надсилання, а також вручення / невручення вище вказаних рахунків відповідачу до суду надано не було.
Для усунення вказаного недоліку позивачу слід надати докази направлення відповідачу рахунків-фактур (за січень 2019 року, лютий 2019 року, березень 2019 року) та докази їх отримання відповідачем.
Також, позивач, обґрунтовуючи позовні вимоги, наголошує, що відповідач спожив теплову енергію у період з січня 2019 року по березень 2019 року на загальну суму 155131,57 грн. та за спірний період частково сплатив заборгованість в сумі 64587,14 грн., а тому залишок заборгованості становить 90544,43грн., які позивач просить суд стягнути на свою користь у судовому порядку. Разом з цим, будь-яких доказів часткової сплати заборгованості (у сумі 64587,14 грн.) позивач до суду не надав, що унеможливлює здійснення судом перевірки правильності нарахування заборгованості.
Для усунення вказаного недоліку позивачу слід надати докази часткової сплати відповідачем заборгованості за спірний період у сумі 64587,14 грн.
За змістом п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч.1 ст.172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до положень статті 13 Закону України "Про поштовий зв`язок", послуги поштового зв`язку надаються на договірній основі згідно з Правилами надання послуг поштового зв`язку, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, та повинні відповідати встановленим нормам якості.
Відповідно до п. 59 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.
За змістом п. 61 Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Згідно п.2 Правил надання послуг поштового зв`язку, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
Відповідно, якщо копію позовної заяви надіслано поштою, то документом, який підтверджує надсилання, є фіскальний чек поштового відділення, опис вкладення у цінний лист. Крім того, підтвердженням, що відправлення надіслано на адресу одержувача є саме накладна (службовий чек), в якому зазначено номер накладної, інформацію про відправника та одержувача, інформацію про відправлення, а також міститься підтвердження (підпис) відправника з підтвердження, що інформація у даній накладній зазначена правильно.
Однак, на підтвердження направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками позивачем надано лише поштову накладну та опис вкладення у цінний лист, а фіскальний чек поштового відділення в матеріалах справи відсутній. Отже, позивачем не подано до суду належних доказів направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу, а саме - фіскального чеку поштового відділення.
Більш того, з опису вкладення у цінний лист вбачається, що копія позовної заяви та додані до неї документи направлені відповідачу за адресою - 65059, м.Одеса, вул.Краснова, буд.17 кв.16. Водночас, відповідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцем державної реєстраці відповідача є - 65059, м.Одеса, вул.Краснова, буд.17.
Отже, копія позовної заяви та додані до неї документи направлені відповідачу за неналежною адресою.
Для усунення вказаних недоліків позивачу слід надати докази надсилання копії позовної заяви з додатками за адресою місця державної реєстрації відповідача (опис вкладення у цінний лист, поштову накладну та фіскальний чек поштового відділення).
Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2023 рік" установлено у 2023 році прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2684,00 грн.
Отже, за подання даного позову позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 2684,00 грн., однак докази сплати судового збору в матеріалах позовної заяви відсутні.
Для усунення означеного недоліку позивачу слід надати докази сплати судового збору у розмірі 2684,00 грн.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
При цьому, залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
За таких обставин, оскільки позивачем не дотримано вищезазначених вимог, встановлених Господарським процесуальним кодексом України, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення допущених недоліків позовної заяви.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали, шляхом подання відповідних доказів, зазначених в ухвалі.
3. Заяву про усунення недоліків позовної заяви та додані до неї докази направити відповідачу, докази направлення надати до суду (опис вкладення, фіскальний чек, накладну).
4. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою.
5. Копію ухвали направити позивачу.
Суддя М.Б. Сулімовська
Ухвала суду набрала законної сили 27.02.2023, оскарженню не підлягає.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2023 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 109238907 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Сулімовська М.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні