Справа № 709/178/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2022 року суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Кваша І.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Золотоніської районної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Чорнобаївської районної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Чорнобаївського районного суду Черкаської області з позовом про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди.
Вказана заява не може бути прийнята судом до розгляду, оскільки не відповідає вимогам ст.177 ЦПК України. Так, до заяви не додано документи, що підтверджують сплату судового збору за позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
При подачі позову позивач як на підставу для звільнення від сплати судового збору послалась на п.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Згідно вказаноїнорми позивачізвільняються відсплати судовогозбору підчас розглядусправи вусіх судовихінстанціях у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Тобто, позивач дійсно не має сплачувати судовий збір за заявлені вимоги про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Проте від сплати судового збору за вимогу про стягнення моральної шкоди позивач не звільнена. Вимога про відшкодування моральної шкоди є майновою вимогою, оскільки позивач визначила її у грошовому вимірі, і має оплачуватись судовим збором. Дана позиція висловлена в постановах Верхового суду від 28.11.2018 року у справі №761/11472/15-ц та від 07.02.2022 у справі № 523/412/21.
Відповідно до ст. 4 Закону України«Про судовийзбір»,за поданняфізичною особоюпозовної заявимайновогохарактеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду (ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).
З 01 січня 2023 року Законом України «Про державний бюджет на 2023 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2684 грн.
Таким чином, за заявлену вимогу про стягнення моральної шкоди у розмірі 7000 грн. позивач має сплатити судовий збір в розмірі1073,60 грн.за реквізитами для сплати судового збору до Чорнобаївського районного суду Черкаської області -https://cb.ck.court.gov.ua/sud2322/gromadyanam/31/.
Враховуючи зазначені норми, з метою усунення недоліків позовної заяви і можливості вирішення питання про відкриття провадження у справі, позивачу необхідно сплатити судовий збір у вказаному розмірі та надати підтвердження такої сплати до суду.
Згідно ч.ч. 1-3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвал про залишення заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Позовну заявуОСОБА_1 до Золотоніської районної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Чорнобаївської районної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди залишити безруху та надати позивачу строк 3 (три) дні з дня отримання копії даної ухвали на усунення зазначених недоліків.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Кваша
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2023 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 109243852 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні