ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 909/172/23
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
01.03.2023 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Валєєвої Т.Е.,
розглянувши матеріали позовної заяви (вх.№2348/23 від 24.02.2023)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Західметалпромсервіс"
(вул. Миколайчука, 22, м. Бурштин, Івано-Франківська область, 77111)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза"
(вул. Антоновича, 172-А, офіс 513, м. Київ, 03150)
про стягнення 291 265,54 грн заборгованості за договором про надання послуг
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Західметалпромсервіс" (далі - ТОВ "Західметалпромсервіс", позивач) звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза" (далі - ТОВ "Костанза", відповідач) про стягнення 291 265,54 грн заборгованості за договором про надання послуг №399 від 16.09.2019, з яких:
- 225 580,76 грн основного боргу;
- 7 082,62 грн суми 3% річних;
- 58 602,16 грн інфляційних втрат.
Крім того, позивач просить стягнути з відповідача 4 368,98 грн судового збору.
Попередній (орієнтовний) розрахунок судових витрат позивача становить 20 000,00 грн.
Пзовні вимоги мотивовано тим, що відповідач в порушення умов укладеного між сторонами договору не виконав взяті на себе зобов`язання щодо оплати вартості наданих послуг своєчасно та у повному обсязі. За порушення строків оплати позивачем нараховано відповідачу суму 3% річних та інфляційні втрати.
Як на правову підставу заявлених вимог позивач посилається на ст. 509, 512, 525, 526, 530, 612, 625, 627, 629, 638, 901, 903 Цивільного кодексу України, ст. 173, 174 Господарського кодексу України.
Перевіривши матеріали позовної заяви, судом встановлено таке.
І. Позовна заява подана з додержанням вимог, викладених у ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України). Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відкриття провадження у даній справі.
ІІ. Згідно з ч. 1, 3 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Як визначено в ч. 5 ст. 12 ГПК України, малозначними справами є:
- справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (до 268 400,00 грн);
- справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (більше 1 342 000,00 грн).
У своїй позовній заяві ТОВ "Західметалпромсервіс" просило суд розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомлення (викликом) сторін.
За змістом ч. 1, 4 ст. 252 ГПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться.
У силу ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи ціну позову, характер спірних правовідносин, підстави та предмет позову, обраний позивачем спосіб захисту, суд дійшов висновку, що клопотання позивача підлягає задоволенню та дану справу можна визнати малозначною й розглядати в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.
Керуючись ст. 12, 162, 164 - 167, 176, 232 - 235, 247, 250 - 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Розгляд справи по суті призначити на 29.03.2023 об 11:30. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 5.
4. Відповідачу:
- відповідно до ст. 165, 251 ГПК України, протягом 15 (п`ятнадцяти днів) з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі: надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву разом з усіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується його заперечення, якщо такі докази не надані позивачем; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів; докази такого надсилання надати суду до початку судового засідання;
- відповідно до ст. 167, 251 ГПК України, протягом 5 (п`яти днів) з дня отримання відповіді на відзив: надіслати (надати) суду заперечення; одночасно надіслати позивачу копію заперечень; докази такого надсилання надати суду;
- у разі наявності заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження подати суду заяву із обґрунтуванням своїх заперечень протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення даної ухвали.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
5. Позивачу:
- відповідно до ст. 166, 251 ГПК України, протягом 5 (п`яти днів) з дня отримання відзиву на позовну заяву: надіслати (надати) суду відповідь на відзив; одночасно надіслати відповідачу копію відповіді на відзив; докази такого надсилання надати суду;
- надати для огляду в судовому засіданні оригінали документів, доданих до позовної заяви.
6. Сторонам зареєструвати офіційну електронну адресу в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС), у зв`язку з воєнним станом в Україні та необхідністю забезпечення ефективного судочинства і процесуальної економії при розгляді справи.
7. Звернути увагу сторін на таке: відповідно до ч. 4 ст. 74 ГПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Докази подаються у порядку і строки, які чітко визначені, зокрема, ст. 80 ГПК України. Відповідно до ч. 8 ст. 80 ГПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати вимогам ст. 169, 170 ГПК України.
Учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів (ст. 196 ГПК України).
8. Учасники справи мають права та обов`язки, визначені ст. 42, 46 ГПК України. Учасникам справи при направленні у судове засідання повноважних представників необхідно враховувати, що останні зобов`язані мати при собі, відповідно до ст. 60 ГПК України, документи, що підтверджують їх повноваження, та документи, які посвідчують особу.
Учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (тобто дистанційно (з дому, офісу, іншого власного приміщення), не прибуваючи до суду) за допомогою власних технічних засобів (комп`ютеру, телефону, що має камеру, тощо), через підсистему (модуль) відеоконференцзв`язку (ВКЗ) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), за допомогою свого Електронного кабінету ЄСІТС - https://cabinet.court.gov.ua/.
Учасники справи можуть подавати до суду та отримувати від суду процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в підсистемах (модулях) Електронний суд, Електронний кабінет ЄСІТС; зареєструвати офіційну електронну адресу за посиланням http://cabinet.court.gov.ua/; та подати через Електронний кабінет ЄСІТС повідомлення про надання доступу до відповідної справи.
Учасники справи перед відправкою процесуальних документів до суду можуть їх надсилати іншим учасникам справи до їх Електронних кабінетів ЄСІТС з отриманням підтвердження (квитанції) про доставку таких документів.
Також процесуальні документи у справі можуть бути надіслані на поштову адресу суду: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018 та/або на офіційну електронну адресу суду: inbox@if.arbitr.gov.ua із обов`язковим застосуванням кваліфікованого електронного підпису (засоби зв`язку: тел. НОМЕР_1 , НОМЕР_2 ).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Т.Е. Валєєва
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2023 |
Оприлюднено | 03.03.2023 |
Номер документу | 109299222 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Валєєва Т. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні