Ухвала
від 01.03.2023 по справі 607/2886/23
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.03.2023 Справа №607/2886/23

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі судді Братасюка В.М. розглянувши заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про забезпечення заяви,-

в с т а н о в и в :

16.02.2023року ОСОБА_1 , ОСОБА_2 подано до суду заяву про усиновлення малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

01.03.2023року на адресу суду надійшла заява про забезпечення заяви про усиновлення шляхом передачі дитини у родину майбутніх усиновлювачів до ухвалення рішення суду шляхом зобов`язання Управління сім`ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради та Комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний центр реабілітації та розвитку дитини» Тернопільської обласної ради передати малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у родину ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 ) та ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ; місце проживання: АДРЕСА_1 ), як майбутніх усиновлювачів до ухвалення рішення суду у справі № 607/2886/23.

Заяву обґрунтовано тим, що малолітній ОСОБА_3 , народився 7 місячним з масою тіла 1690,0 грам та зростом 37 см, з діагнозом перинатально гіпоксично-ішемічна енцефалопатія (перинатальне ураження центральної нервової системи), на даний час дитина потребує кращого догляду (поліпшене харчування, проходження реабілітації, зміцнення імунної системи), щоби, якнайшвидше почав сам ходити, говорити і надалі мав повноцінне життя та міг зростати щасливою і люблячою дитиною, дитина має затримку стато-кінетичного розвитку, що потребує негайного і постійного лікування та контролю, постійні заняття з професійними медиками, лікувальні масажі критично необхідні дитині. Застосування обраного способу забезпечення розгляду заяви про усиновлення - а саме передача малолітньої ОСОБА_3 , 2021 р.н., до ухвалення судом рішення за заявленими вимогами у родину майбутніх усиновлювачів відповідає інтересам, в першу чергу, дитини, а також майбутніх батьків, оскільки останні зможуть налагодити більш тісний контакт з дитиною, забезпечити хлопчику належний догляд та комфорт.

Вирішуючи питання забезпечення суд виходить з наступного.

Згідно ч.1 та 2 ст.149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Види забезпечення позову визначені положеннями статті 150 ЦПК України та до них належать: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов`язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1 - 9 цієї частини.

Чинним цивільно-процесуальним законодавством передбачена можливість забезпечення лише позову, однак забезпечення заяв, поданих в порядку окремого провадження, котре є безспірним, і у якому взагалі виключається можливість невиконання чи утруднення виконання рішення суду, адже рішення в окремому провадження саме по собі вже підтверджує наявність/відсутність факту, що має юридичне значення чи призводить до створення умов здійснення особистих немайнових/майнових прав або підтверджує наявність/відсутність неоспорюваних прав - ЦПК України не передбачено.

Так, обраний заявниками спосіб забезпечення заяви не відповідає суті та меті, запроваджених главою 10 ЦПК України, заходів процесуального примусу, котрі можуть здійснюватися судами першої інстанції, та є недопустимим, оскільки по своїй суті призведе до прийняття рішення щодо долі малолітньої дитини до вирішення заяви про усиновлення.

Таким чином, суд, вивчивши матеріали справи, приходить до переконання, що подана ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заява про забезпечення до задоволення не підлягає

Керуючись ст.ст. 149-153 ЦПК України ,-

у х в а л и в :

В задоволенні заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про забезпечення заяви - відмовити.

Ухвала набирає законної сили через п`ятнадцять днів з дня проголошення, якщо не була подана апеляційна скарга. У разі подання апеляційної скарги, ухвала набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, до Тернопільського апеляційного суду шляхом подачі через суд першої інстанції, у 15-денний строк з дня проголошення, апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії.

СуддяВ. М. Братасюк

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення01.03.2023
Оприлюднено06.03.2023
Номер документу109310025
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —607/2886/23

Рішення від 26.04.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Братасюк В. М.

Рішення від 27.03.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Братасюк В. М.

Ухвала від 27.03.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Братасюк В. М.

Рішення від 27.03.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Братасюк В. М.

Рішення від 27.03.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Братасюк В. М.

Ухвала від 01.03.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Братасюк В. М.

Ухвала від 17.02.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Братасюк В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні