Справа № 931/196/23
Провадження № 2/931/77/23
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02 березня 2023 року смт. Локачі
Суддя Локачинського районного суду Волинської області Безп`ятко О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя,
в с т а н о в и л а:
16.02.2023 року позивач надіслала до суду позовну заяву до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя.
Перевіривши позовну заяву, суддя дійшла наступного висновку.
Відповідно до п.3 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
При цьому у пункті 9 частини першої статті 176 ЦПК України, ціна позову у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності визначається дійсною вартістю нерухомого майна.
Відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
Вимоги до змісту звіту про оцінку майна, порядку його оформлення та рецензування встановлюються положеннями (національними стандартами) оцінки майна. Зміст звіту про оцінку майна повинен містити розділи, що розкривають зміст проведених процедур та використаної нормативно-правової бази з оцінки майна.
Оскільки, у позовній заяві не зазначено ціни позову, в матеріалах справи відсутня оцінка майна, що є предметом спору, тому, позивачу шляхом уточнення позовної заяви, необхідно зазначити ціну позову та на підтвердження дійсної вартості спірного майна надати звіт про його оцінку (реальну вартість майна) станом на день подачі позову або вказати причину неможливості встановлення точної ціни позову.
Крім того, частиною 4 статті 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із підп. 3 п.1 ч.2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви про поділ майна при розірванні шлюбу справляється судовий збір в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
До позовної заяви позивачем не додано документа, що підтверджує сплату судового збору, натомість долучено клопотання, у якому просить звільнити її від сплати судового збору, мотивуючи тим, що є пенсіонером та інвалідом ІІІ групи, доходи у неї відсутні, приживає виключно на одну пенсію, її майновий стан не дозволяє сплатити повністю чи частково судовий збір.
Частиною 3 ст. 136 ЦПК України та ст. 8 Закону України «Про судовий збір» установлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою звільнити особу від сплати судового збору.
Проте,не визначенау позовнійзаяві цінапозову позбавляєсуд можливостівстановити розмірсудового збору,від сплатиякого позивачпросить її звільнити, а також, унеможливлює розподіл судових витрат між сторонами при подальшому вирішенні спору.
Таким чином, у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору належить відмовити.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення наведених недоліків.
Керуючись ст.ст. 10, 136, 157-177, 185, 260, 353 ЦПК України, ЗУ "Про судовий збір", суддя
п о с т а н о в и л а :
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 проподіл майнаподружжя залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, а саме для сплати судового збору десять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху. У випадку неусунення недоліків позовної заяви у зазначений в ухвалі строк, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Локачинського районного суду О.І. Безп`ятко
Суд | Локачинський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2023 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 109322721 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Локачинський районний суд Волинської області
Безп'ятко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні