ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
02.03.2023 справа № 914/3366/22
Господарський суд Львівської області у складі судді Синчука М.М., розглянувши матеріали позовної заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКЗЕКТ-ТРАНС», Одеська область, м. Чорноморськ,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕРТОГРАД ІНЖИРІНГ», м. Львів,
про стягнення заборгованості
Без виклику представників сторін.
Встановив:
На розгляд господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКЗЕКТ-ТРАНС» до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕРТОГРАД ІНЖИРІНГ» про стягнення заборгованості.
Ухвалою суду від 02.01.2023 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
На адресу Господарського суду Львівської області 13.02.2023 надійшла заява від відповідача (Вх.№3596/23) про продовження процесуального строку для подання відзиву.
На адресу Господарського суду Львівської області 14.02.2023 надійшов відзив на позовну заяву (Вх.№ 3861/23).
Статтею 248 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до п.п. 1,2 статті 2 ГПК України визначено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно з ч.5 ст. 13 ГПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до положень ч.1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (спрощеного або загального).
Водночас, за змістом ст. 250 ГПК України суд, призначивши справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, наділений правом, у разі відповідної необхідності, постановити ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч.6 ст. 250 ГПК України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
За таких обставин, враховуючи предмет та підстави позову у даній справі, ознайомившись з доводами відповідача, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, суд вважає за необхідне перейти до розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з метою забезпечення дотримання принципу пропорційності та змагальності сторін, на підставі ч. 6 ст. 250 ГПК України, суд вважає за доцільне здійснити перехід від спрощеного позовного провадження до загального позовного провадження з призначенням підготовчого судового засідання.
Таким чином, для забезпечення учасникам процесу можливості реалізувати свої права та законні інтереси, дотримуючись принципу верховенства права, змагальності та рівності учасників процесу перед законом і судом, суд дійшов висновку здійснити розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст. ст. 181, 182, 234, ч. 6 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Перейти від спрощеного позовного провадження до розгляду справи №914/3366/22 за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження.
2.Підготовче засідання у справі призначити на 03.04.23 о 10:10 год. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду (м. Львів, вул. Личаківська, 128).
3.При направленні в судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників, з врахуванням п. 3 ч. 1 ст. 131-1 та ст. 131-2 Конституції України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суд звертається до учасників судового процесу з проханням надсилати всі процесуальні документи на електронну адресу суду: inbox@lv.arbitr.gov.ua. В назві файлу просимо зазначати номер справи, прізвище та ініціали судді. Крім того, інформацію щодо стану розгляду справи можна отримати в такий спосіб: (032)255-03-64 канцелярія; (032)255-04-12 інформаційна довідка щодо руху справ; http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/ - сайт.
Суд звертає увагу сторін, що взяти участь в засіданні можливо в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (у системі EasyCon - https://easycon.com.ua/), про що потрібно подати відповідне клопотання (див. статтю 197 Господарського процесуального кодексу України та Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196).
Суддя Синчук М.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2023 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 109344109 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Синчук М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні