ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
06.03.2023Справа № 910/3268/23
Суддя Гумега О.В., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОЛФІ-УКРАЇНА"
до Товариство з обмеженою відповідальністю "ДОКТОР ОРАНЖ"
про стягнення 57 495,01 грн
УСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ДОЛФІ-УКРАЇНА" (далі - позивач, ТОВ "ДОЛФІ-УКРАЇНА") звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОКТОР ОРАНЖ" (далі - відповідач, ТОВ "ДОКТОР ОРАНЖ") про стянення 57495,01 грн суми боргу за Договором поставки № 50/К від 23.03.202 (далі - Договір).
Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Дослідивши матеріали позовної заяви ТОВ "ДОЛФІ-УКРАЇНА" № б/н від 23.02.2023 (вх. № 3268/23 від 02.03.2023), суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти сторін та інших учасників справи.
Проте, позивачем не дотримано вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України. Так, позовна заява не містить номерів засобів зв`язку та адреси електронної пошти відповідача, при цьому зазначено "тел. засоби зв`язку невідомі". Проте, таке зазначення не відповідає дійсності, оскільки у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відомості якого є загальнодоступними, міститься інформація про засоби зв`язку юридичної особи відповідача. Суд також звертає увагу, що у "реквізитах сторін" укладеного між сторонами Договору поставки № 50/К від 23.03.2021 зазначено електронну адресу юридичної особи відповідача.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Позивачем не дотримано вимог п. 5 ч. 3 ст. 162, ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України з огляду на таке.
У абз. 2 стор. 2 позовної заяви позивач зазначив, що "на виконання умов Договору та відповідно до видаткових накладних Позивач поставив Відповідачу Товар на загальну суму 171 840.27 грн", однак при цьому не зазначено жодних доказів (первинних правопідтверджуючих документів), які мають підтверджувати такі твердження позивача.
У абз. 4 стор. 2 позовної заяви позивач також зазначив, що "Відповідач частково розрахувався з Позивачем за Товар на загальну суму 114 345.26 грн", проте і тут не зазначено жодних доказів, які мають підтверджувати такі твердження позивача. Як вбачається з переліку додатків до позовної заяви, не додані такі докази здійснення відповідачем часткових розрахунків за поставлений товар і до позовної заяви.
З огляду на наведене, позовна заява не містить повного викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Позивачем не дотримано вимог п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у позовній заяві відсутній перелік документів, що додаються до заяви згідно додатків №1.
Так, згідно додатку №5 до позовної заяви зазначено: "Копії Видаткових накладних на 48 арк.". Проте при цьому не конкретизовано, які саме "Видаткові накладні" додаються до позовної заяви, не вказано їх номер, дату, суму, що позбавляє суд можливості дослідити обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги про стягнення 57 495,01 грн боргу за Договором.
Таким чином, позивачем не дотримано вимог п. 2, 5, 8 ч. 3 ст. 162, ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, а відтак позовна заява підлягає залишенню без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має:
- зазначити номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти юридичної особи відповідача;
- зазначити докази (первинні правопідтверджуючі документи), які підтверджують поставку позивачем товару відповідачу на суму, вказану у позовній заяві;
- зазначити та надати докази на підтвердження здійснення відповідачем часткових розрахунків на суму, вказану у позовній заяві.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 232, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- зазначити номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти юридичної особи відповідача;
- зазначити докази (первинні правопідтверджуючі документи), які підтверджують поставку позивачем товару відповідачу на суму, вказану у позовній заяві;
- зазначити та надати докази на підтвердження здійснення відповідачем часткових розрахунків на суму, вказану у позовній заяві.
3. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення даної ухвали.
4. Зобов`язати позивача подати до суду разом із заявою про усунення недоліків позовної заяви докази направлення копії цієї заяви і доданих до неї документів відповідачу.
5. Звернути увагу позивача, що виконання ним вимог ухвали суду у строк, встановлений судом, доводиться саме позивачем.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 06.03.2023 та оскарженню не підлягає.
Суддя Оксана ГУМЕГА
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2023 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 109362442 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гумега О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні