УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2023 року
м. Київ
справа № 448/243/21
провадження № 51-1367 ск 23
Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу засудженого ОСОБА_4 ,
встановив:
Як вбачається із наявної в Єдиному державному реєстрі судових рішень інформації, вироком Мостиського районного суду Львівської області від 28 квітня 2021 року затверджено угоду про визнання винуватості від 27 квітня 2021 року в кримінальному провадженні № 32021140000000012 від 09 лютого 2021 року між прокурором та ОСОБА_4 з участю захисника ОСОБА_5 .
ОСОБА_4 засуджено за ч. 1 ст. 204 КК України до покарання, узгодженого сторонами угоди про визнання винуватості від 27 квітня 2021 року, у виді штрафу в розмірі 5 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 000 грн з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів.
Ухвалою Мостиського районного суду Львівської області від 06 липня 2022 року задоволено подання старшого інспектора Львівського районного відділу №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області про заміну несплаченої суми штрафу на позбавлення волі відносно ОСОБА_4
Замінено засудженому ОСОБА_4 покарання у вигляді штрафу в розмірі 85 000 грн., призначене вироком Мостиського районного суду Львівської області від 28 квітня 2021 року за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, на покарання у виді позбавлення волі строком на 1 рік 8 місяців 15 днів.
Ухвалою Львівського апеляційного суду від 28 жовтня 2022 року апеляційну скаргу засудженого ОСОБА_4 задоволено.
Ухвалу Мостиського районного суду Львівської області від 06 липня 2022 року змінено. Замінено засудженому ОСОБА_4 несплачену суму штрафу за вироком Мостиського районного суду Львівської області від 28 квітня 2021 року в розмірі 77 900 грн. на покарання у виді позбавлення волі строком на один рік шість місяців двадцять два дні.
Від засудженого ОСОБА_4 надійшла касаційна скарга.
Перевіривши відповідність касаційної скарги вимогам ст. 427 КПК України, колегія суддів дійшла висновку, що касаційну скаргу подано без додержання положень зазначеної статті.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 424 КПК України у касаційному порядку можуть бути оскаржені вироки та ухвали про застосування або відмову у застосуванні примусових заходів медичного чи виховного характеру суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції, постановлені щодо зазначених судових рішень суду першої інстанції. Ухвали суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також ухвали суду апеляційної інстанції можуть бути оскаржені в касаційному порядку, якщо вони перешкоджають подальшому кримінальному провадженню, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Заперечення проти інших ухвал можуть бути включені до касаційної скарги на судове рішення, ухвалене за наслідками апеляційного провадження.
При цьому засуджений в касаційній скарзі просить переглянути кримінальне провадження щодо нього, так як він не міг вчинити інкриміноване йому кримінальне правопорушення, однак з її змісту неможливо зрозуміти, які саме судові рішення він оскаржує до суду касаційної інстанції, чи можуть вони згідно ст. 424 КПК України бути предметом перегляду суду касаційної інстанції, а також чи було дотримано строк на касаційне оскарження, передбачений ст. 426 КПК України.
Водночас засуджений долучає до касаційної скарги копії ухвали Мостиського районного суду Львівської області від 08 квітня 2022 року та ухвали Львівського апеляційного суду від 02 серпня 2022 року, які згідно ст. 424 КПК України не можуть бути предметом перегляду суду касаційної інстанції.
Водночас зі змісту касаційної скарги не вбачається, які порушення допустили суди, як ці порушення вплинули на законність і обґрунтованість судових рішень та чому їх слід відносити з огляду на положення статей 370, 412-414 КПК України до безумовних підстав для їх скасування або зміни касаційним судом відповідно до ст. 438 КПК України.
Крім цього, згідно ст. 436 КПК України, суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги має право: залишити судове рішення без зміни, а касаційну скаргу - без задоволення; скасувати судове рішення і призначити новий розгляд у суді першої чи апеляційної інстанції; скасувати судове рішення і закрити кримінальне провадження; змінити судове рішення.
При цьому у поданій касаційній скарзі засуджений просить розібратися в його справі та повернути її на досудове розслідування, що не відповідає повноваженням касаційного суду згідно вимог ст. 436 КПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 427 КПК України, якщо особа не бажає брати участі у касаційному розгляді, вона зазначає про це в касаційній скарзі, проте зі змісту касаційної скарги не вбачається, чи бажає засуджений брати участь у касаційному розгляді.
Вказані порушення перешкоджають вирішенню питання про відкриття касаційного провадження.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 429 КПК України суд касаційної інстанції, встановивши, що касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених статтею 427 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення касаційної скарги без руху.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 429 КПК України залишення касаційної скарги без руху або її повернення не позбавляє права повторного звернення до суду касаційної інстанції в порядку, передбаченому цим Кодексом, у межах строку на касаційне оскарження, шляхом подання виправленої касаційної скарги.
Водночас Суд роз`яснює, що для складання та подання касаційної скарги засуджений може скористатись правовою допомогою. У разі недостатності коштів засуджений може скористатися безоплатною правовою допомогою, звернувшись до відповідного регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, в порядку п. 7 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» № 3460-VI від 02 червня 2011 року.
Враховуючи викладене та керуючись ч. 1 ст. 429 КПК України, Суд
постановив:
Касаційну скаргу засудженого ОСОБА_4 залишити без руху та встановити строк для усунення недоліків - п?ятнадцять днів із дня отримання копії цієї ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали касаційну скаргу буде повернуто особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2023 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 109364542 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні