Справа № 195/1535/22
У Х В А Л А
Іменем України
"06" березня 2023 р. с-ще Томаківка Дніпропетровської області
Томаківський районний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді - Скрипченка Д.М., за участі секретаря судового засідання - Левкович Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Томаківського районного суду Дніпропетровської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересовані особи: Томаківська селищна рада Нікопольського району Дніпропетровської області Служба у справах дітей; Томаківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Нікопольському районі Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління юстиції; ОСОБА_3 ,
В С Т А Н О В И В:
Заявники у справі, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до Томаківського районного суду Дніпропетровської області із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
Окрім того, заявниками було надано клопотання про призначення судово-генетичної експертизи, посилаючись на те, що для з`ясування всіх обставин справи та встановлення обставин того, чи є заявники у справі біологічними батьками малолітньої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є всі підстави для призначенні генетичної експертизи.
Ухвалою суду від 11.01.2023 року провадження по справі було зупинено у зв`язку з призначенням судово-генетичної експертизи, проведення якої доручено Комунальній Установі Запорізького обласного бюро судово-медичної експертизи Запорізької обласної ради.
28.02.2023 року цивільну справу повернуто до суду без відповідно висновку, оскільки КУ "Запорізьке обласне бюро СМЕ" ЗОР судові медико-генетичні експертизи спірного батьківства, спірного материнства і підміни дітей проводить разом з КЗ "Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи" ДОР, де провідною установою є КУ "Запорізьке обласне бюро СМЕ" ЗОР, на підставі укладеного договору про співпрацю.
Тому, КУ "Запорізьке обласне бюро СМЕ" ЗОР, просить суд, винести нову ухвалу, якою доручити проведення вищезазначеної судової медико-генетичної експертизи спірного батьківства, спірного материнства і підміни дітей КУ "Запорізьке обласне бюро СМЕ" ЗОР (провідна) і КЗ "Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи" ДОР.
Сторони по справі до суду не з"явилися.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши клопотання, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Обставина, яку ОСОБА_1 та ОСОБА_2 прагнуть з`ясувати в результаті проведення судово-генетичної експертизи, має істотне значення для правильного розгляду цивільної справи, її перевірка потребує спеціальних знань в галузі генетики. В матеріалах цивільної справи відсутній висновок експерта щодо біологічного батьківства заявників відносно малолітньої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Відтак, з метою повного та всебічного розгляду цивільної справи необхідно призначити судово-генетичну експертизу.
Статтею 104 ЦПК України визначено що про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
У п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 р. № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» роз`яснено, що питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це, зокрема, висновку експертизи, у тому числі судово-генетичної.
У відповідності до вимог ч.3,4 ст.139 ЦПК України, експерт, спеціаліст чи перекладач отримують винагороду за виконану роботу, пов`язану зі справою, якщо це не входить до їхніх службових обов`язків. Суми, що підлягають виплаті залученому судом експерту, спеціалісту, перекладачу або особі, яка надала доказ на вимогу суду, сплачуються особою, на яку суд поклав такий обов`язок, або судом за рахунок суми коштів, внесених для забезпечення судових витрат.
Враховуючи, що для про встановлення відповідного факту, що має юридичне значення, необхідні спеціальні знання, суд дійшов висновку, що клопотання заявників у справі про призначення судово-генетичної експертизи є обґрунтованим та відповідає вимогам діючого цивільно-процесуального законодавства, у зв`язку з чим вважає необхідним призначити по справі експертизу для підтвердження наявності чи відсутності кровного споріднення між ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та малолітньою дитиною ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Оскільки, для проведення судово-генетичної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.103, 252, 253, 258-261 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Призначити у зазначеній цивільній справі судово-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
1) Чи являється ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічною матір"ю малолітньої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
2) Чи являється ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , біологічним батьком малолітньої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
Доручити проведення судової медико-генетичної експертизи спірного батьківства, спірного материнства і підміни дітей КУ "Запорізьке обласне бюро СМЕ" ЗОР (провідна) і КЗ "Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи" ДОР.
Про день та час проведення судово- генетичної експертизи повідомити сторін по справі та зобов`язати з`явитися до експертів.
Попередити експертів КУ "Запорізьке обласне бюро СМЕ" ЗОР і КЗ "Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи" ДОР про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Провадження по справі зупинити до отримання висновку судово-генетичної експертизи.
Оплату за проведення судової генетичної експертизи у справі покласти на заявників у справі, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_1 , тел. представника ОСОБА_5 : НОМЕР_2 ).
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала суду, в частині зупинення провадження у справі, може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 15 днів з дня проголошення ухвали.
Суддя: Д.М.Скрипченко
Суд | Томаківський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2023 |
Оприлюднено | 08.03.2023 |
Номер документу | 109377788 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Томаківський районний суд Дніпропетровської області
Скрипченко Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні