Рішення
від 07.03.2023 по справі 927/1128/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 березня 2023 року м. Чернігівсправа № 927/1128/22

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Шморгуна В. В., розглянувши заяву представника позивача адвоката Малеванчук І.В. про ухвалення додаткового рішення

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Міроіл,

код ЄДРПОУ 39867863, проспект Перемоги, 131, прим. 3, м. Київ, 03179

Адреса для листування: а/с 82, м. Київ, 03142, Адвокатське бюро Малеванчук та партнери

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю Кліар Енерджі,

код ЄДРПОУ 39907675, вул. Костюка Г., 22, м. Корюківка, Корюківський район, Чернігівська область, 15300

Предмет спору: про стягнення 247 960,00 грн,

ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:

не викликались

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Міроіл звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Кліар Енерджі про стягнення 247960,00 грн.

Ухвалою суду від 19.12.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Рішенням господарського суду від 17.02.2032322 позов задоволено повністю. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю Кліар Енерджі на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий Дім Міроіл 247 960,00 грн заборгованості та 3719,40 грн витрат зі сплати судового збору.

Рішення суду від 17.02.2022 було направлено позивачу засобами поштового зв`язку 21.02.2023 та отримано останнім 01.03.2023, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 1400055897443.

27.02.2023 від представника позивача надійшла заява про винесення додаткового рішення щодо стягнення витрат на правничу допомогу адвоката, яка направлена суду 23.02.2023 згідно поштової накладної.

У поданій заяві представник позивача просить суд стягнути з відповідача на користь позивача 6000,00 грн витрат на правничу допомогу. До заяви представник позивача надав копію договору про надання правничої допомоги № 02/08 від 02.08.2022, копію додаткової угоди № 1 від 02.08.2022, копію акту прийому-передачі наданих послуг № 18/11/22 від 18.11.2022, копію рахунку № 18/11 від 18.11.2022, копію платіжної інструкції № 4293 від 14.12.2022 про сплату 6000,00 грн.

Також у заяві представник позивача повідомив, що дізнався про прийняте рішення суду з Єдиного державного реєстру судових рішень 23.02.2023, судове рішення у справі № 927/1128/22 оприлюднено 20.02.2023.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

Оскільки розгляд даної справи здійснювався судом у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, розгляд заяви представника позивача про стягнення витрат на правову допомогу відповідно до ч. 3 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України здійснюється в тому самому порядку.

Згідно із с. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема витрати на професійну правничу допомогу.

Частиною 1 ст. 124 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Згідно з ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

З огляду на викладене, відшкодування судових витрат здійснюється у разі наявності відповідної заяви сторони, яку вона зробила до закінчення судових дебатів, якщо справа розглядається з повідомленням учасників справи з проведенням дебатів, а відповідні докази надані цією стороною або до закінчення судових дебатів або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Згідно зі ст. 19 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" видами адвокатської діяльності є:

1) надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави;

2) складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру;

3) захист прав, свобод і законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, виправданого, особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішується питання про їх застосування у кримінальному провадженні, особи, стосовно якої розглядається питання про видачу іноземній державі (екстрадицію), а також особи, яка притягається до адміністративної відповідальності під час розгляду справи про адміністративне правопорушення;

4) надання правової допомоги свідку у кримінальному провадженні;

5) представництво інтересів потерпілого під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, прав і обов`язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні;

6) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами;

7) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб, держави, органів державної влади, органів місцевого самоврядування в іноземних, міжнародних судових органах, якщо інше не встановлено законодавством іноземних держав, статутними документами міжнародних судових органів та інших міжнародних організацій або міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України;

8) надання правової допомоги під час виконання та відбування кримінальних покарань;

9) захист прав, свобод і законних інтересів викривача у зв`язку з повідомленням ним інформації про корупційне або пов`язане з корупцією правопорушення.

Згідно зі ст. 16 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

Однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (п. 12 ч. 3 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України).

Метою впровадження цього принципу є забезпечення особі можливості ефективно захистити свої права в суді, ефективно захиститись у разі подання до неї необґрунтованого позову, а також стимулювання сторін до досудового вирішення спору.

Практична реалізація згаданого принципу в частині відшкодування витрат на професійну правничу допомогу відбувається в такі етапи: 1) попереднє визначення суми судових витрат на професійну правничу допомогу (ст. 124 Господарського процесуального кодексу України); 2) визначення розміру судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу між сторонами (ст. 126 Господарського процесуального кодексу України): - подання (1) заяви (клопотання) про відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу разом з (2) детальним описом робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, і здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги, та (3) доказами, що підтверджують здійснення робіт (наданих послуг) і розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи; - зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу; 3) розподіл судових витрат (ст. 129 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

За змістом ч. 4 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини 4 цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами (ч. 5, 6 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України).

Отже, у розумінні положень ч. 5 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу, можливе виключно на підставі клопотання іншої сторони у разі, на її думку, недотримання вимог стосовно співмірності витрат із складністю відповідної роботи, її обсягом та часом, витраченим ним на виконання робіт. Суд, ураховуючи принципи диспозитивності та змагальності, не має права вирішувати питання про зменшення суми судових витрат на професійну правову допомогу, що підлягають розподілу, з власної ініціативи.

Відповідно до ч. 5 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України під час вирішення питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, у тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.

При цьому, на предмет відповідності зазначеним критеріям суд має оцінювати поведінку/дії/бездіяльність обох сторін при вирішенні питання про розподіл судових витрат.

Випадки, за яких суд може відступити від загального правила розподілу судових витрат, унормованого ч. 4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, визначені також положеннями частин 6, 7, 9 статті 129 цього Кодексу.

Таким чином, зважаючи на наведені положення законодавства, у разі недотримання вимог ч. 4 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України суду надано право зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами, лише за клопотанням іншої сторони.

При цьому обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, що підлягають розподілу між сторонами (ч. 5, 6 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України).

За змістом п. 1 ч. 2 ст. 126, ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України розмір витрат на оплату професійної правничої допомоги адвоката встановлюється і розподіляється судом згідно з умовами договору про надання правничої допомоги при наданні відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, як уже сплаченої, так і тієї, що лише підлягає сплаті (буде сплачена) відповідною стороною або третьою особою.

Отже, витрати на надану професійну правничу допомогу у разі підтвердження обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості підлягають розподілу за результатами розгляду справи незалежно від того, чи їх уже фактично сплачено стороною/третьою особою чи тільки має бути сплачено (п. 1 ч. 2 ст. 126 цього Кодексу).

Аналогічна правова позиція викладена у постанові об`єднаної палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 03.10.2019 у справі № 922/445/19.

Визначаючи суму відшкодування, суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, зважаючи на конкретні обставини справи та фінансовий стан обох сторін. Ті самі критерії застосовує ЄСПЛ, присуджуючи судові витрати на підставі статті 41 Конвенції. Зокрема, згідно з його практикою заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (рішення у справі "East/WestAllianceLimited" проти України").

У рішенні ЄСПЛ "Лавентс проти Латвії" від 28.11.2002 зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.

Позивачем у позовній заяві наведено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат у розмірі 21 000,00 грн та відповідно до ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України заявив про надання доказів на підтвердження таких витрат після ухвалення рішення суду.

23.02.2022, тобто у встановлений ч. 8 ст. 129 ГПК України строк, представник позивача направив до суду заяву про стягнення витрат на професійну правничу допомогу з відповідними доказами.

Як докази витрат на професійну правничу допомогу позивач надав: копію № 02/08 про надання правничої правової допомоги від 02.08.2022, укладеного з Адвокатським бюро «Малеванчук та Партнери» (далі Договір); копію додаткової угоди № 1 від 02.08.2022 до Договору про надання правничої (правової) допомоги від 02.08.2022; копію рахунку фактури № 18/11 від 18.11.2022; копію акту № 18/11/22 від 18.11.2022 прийому передачі наданих правничих послуг від 18.11.2022; копію платіжної інструкції № 4293 від 14.12.2022 про сплату 6000,00 грн з призначенням платежу «рахунок № 18/11 оплата послуг згідно Договору № 02/08 про надання правничої (правової) допомоги від 02.08.2022»; копія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю № 1103 від 03.03.2014 на ім`я Малеванчук І.В.; копія посвідчення адвоката Малеванчука І.В.; копія довіреності б/н від 02.08.2022, виданої ТОВ «ТД «Міроіл» адвокату Малевачуку І.В. на представництво інтересів.

Згідно з п. 1.1 Договору адвокатське бюро бере на себе зобов`язання надавати клієнту правничу (правову) допомогу шляхом представництва, захисту, здійснення інших видів правничої (правової) допомоги та дій, що мають юридичне значення, згідно законодавства про види адвокатської діяльності, а клієнт зобовязується оплатити Адвокатському бюро вартість правничої (правової) допомоги.

Відповідно до п. 3.2 Договору вартість правничої (правової) допомоги погоджується за взаємною домовленістю сторін. порядок обчислення вартості правничої (правової) допомоги, підстави для її зміни, порядок його сплати, а також порядок оплати фактичних витрат Адвокатського бюро за виконання доручень клієнта визначаються додатковою угодою до даного Договору, яка є невід`ємною частиною та набуває чинності з дня її підписання. За домовленістю сторін, оплата правничої (правової) допомоги може здійснюватися також у вигляді авансу.

Пунктом 3.6 Договору сторони передбачили, підписують акт приймання-передачі наданих послуг правничої (правової) допомоги протягом трьох днів з дня надання такої допомоги, визначеної додатковою угодою.

Згідно п. 1. Додаткової угоди № 1 до Договору вартість правничої (правової) допомоги, яка полягає в представництві інтересів клієнта щодо стягнення в судовому порядку заборгованості з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кліар Енерджі» (надалі Боржник) з оплати поставленого товару, а саме « Оливи Mobil Pegasus 605 ULTRA 40/208L» згідно видаткової накладної № 1329 від 19.11.2021 на суму 297 960,00 грн (з ПДВ), сторонами визначена в таких розмірах:

1.1.Збір, вивчення первинних бухгалтерських документів, що стосуються господарського спору 1000,00 грн.

1.2.Підготовка позовної заяви про стягнення заборгованості з боржника та додатків до неї - 5000,00 грн.

1.3.Підготовка відповіді на відзив на позовну заяву клієнта 3000,00 грн.

1.4.Представництво інтересів клієнта в судових засіданнях Господарського суду Чернігівської області при розгляді судової справи в режимі відеоконференції 4000,00 грн (одне судове засідання незалежно від того чи відбулося таке засідання з причин, що не залежать від АБ «Малеванчук та Партнери»).

1.5.Представництво інтересів клієнта безпосередньо в приміщенні судового засідання Господарського суду Чернігівської області при розгляді судової справи 5500,00 грн (одне судове засідання незалежно від того чи відбулося таке засідання з причин, що не залежать від АБ «Малеванчук та Партнери»).

Пунктом 3 Додаткової угоди № 1 до Договору сторони визначили, що грошові кошти, передбачені частиною 1 та 2 умов Угоди сплачуються клієнтом протягом трьох робочих днів з дня отримання від Адвокатського бюро рахунку-фактури на оплату відповідних послуг.

18.11.2022 між сторонами підписано акт № 18/11/22 прийому-передачі наданих правничих послуг, згідно якого адвокатом надано позивачу наступну правову допомогу загальною вартістю 6000,00 грн:

1. Виконавець надав правничі послуги клієнту, які полягають в здійсненні правового аналізу первинних бухгалтерських документів, що стосуються господарського спору про стягнення в судовому порядку заборгованості з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кліар Енерджі» (надалі Боржник) з оплати поставленого товару, а саме « Оливи Mobil Pegasus 605 ULTRA 40/208L» згідно видаткової накладної № 1329 від 19.11.2021 на суму 297 960,00 грн (з ПДВ).

Згідно п. 1.1 Додаткової угоди № 1 від 02.08.2022 клієнт сплачує виконавцю кошти в розмірі 1000,00 грн.

2.Виконавець надав правничі послуги клієнту, які полягають у підготовці та направленні відповідачу та до Господарського суду Чернігівської області позовної заяви про стягнення заборгованості у розмірі 247 960,00 грн з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кліар Енерджі» з оплати поставленого товару, а саме « Оливи Mobil Pegasus 605 ULTRA 40/208L» згідно видаткової накладної № 1329 від 19.11.2021 на суму 297960,00 грн (з ПДВ).

Згідно п. 1.2 Додаткової угоди № 1 від 02.08.2022 клієнт сплачує виконавцю кошти в розмірі 5000,00 грн.

На підтвердження оплати наданих адвокатом послуг у розмірі 6000,00 грн позивачем додано до матеріалів справи копію платіжної інструкції № 4293 від 14.12.2022 про сплату 6000,00 грн з призначенням платежу «рахунок № 18/11 оплата послуг згідно Договору № 02/08 про надання правничої (правової) допомоги від 02.08.2022»

Відповідач заперечив щодо розміру судових витрат на професійну правничу допомогу позивача, посилаючись на те, що позивачем не було подано документів із детальним описом робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги, а також зважаючи на включення до витрат на правничу допомогу участь адвоката у судових засіданнях в рамках розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

З огляду на умови договору про надання правової допомоги та додаткової угоди до нього, враховуючи складання і підписання адвокатом всіх процесуальних документів від імені і в інтересах позивача, на співмірність витрат на оплату послуг адвоката відповідно до наданих адвокатом послуг із складністю справи, зважаючи на визначені практикою ЄСПЛ критерії реальності (встановлення їхньої дійсності), необхідності та розумності їхнього розміру, заявлений позивачем розмір витрат на професійну правничу допомогу не є завищеним, а тому не підлягає зменшенню.

Крім того, позивачем у акті прийому передачі наданих правничих послуг наведено детальний опис робіт (наданих послуг) виконаних адвокатом при наданні правничої допомоги, та до витрат на правничу допомогу не включено вартість участі адвоката в судових засіданнях, оскільки розгляд справи здійснювався за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику сторін).

Таким чином, розмір витрат позивача на професійну правничу допомогу адвоката, який підтверджений належними доказами, становить 6000,00 грн.

Згідно з ч. 4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: у разі задоволення позову - на відповідача.

Оскільки позов задоволено повністю, розмір витрат позивача на професійну правничу допомогу, який підлягає відшкодуванню відповідачем, становить 6000,00 грн.

Керуючись ст. 13, 14, 42, 73-80, 86, 126, 129, 233, 236-238, 240, 241, 244, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім Міроіл» про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кліар Енерджі» (код ЄДРПОУ 39907675, вул. Костюка Г., 22, м. Корюківка, Корюківський район, Чернігівська область, 15300) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім Міроіл» (код ЄДРПОУ 39867863, проспект Перемоги, 131, прим. 3, м. Київ, 03179) 6000,00 грн витрат на професійну правничу допомогу адвоката.

Наказ видати після набрання додатковим рішенням законної сили.

Додаткове рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Північного апеляційного господарського суду у строки, визначені ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.

СуддяВ. В. Шморгун

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення07.03.2023
Оприлюднено09.03.2023
Номер документу109395079
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —927/1128/22

Судовий наказ від 09.06.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 22.05.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Андрієнко В.В.

Судовий наказ від 28.03.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 22.03.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Андрієнко В.В.

Ухвала від 13.03.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Андрієнко В.В.

Рішення від 07.03.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Рішення від 17.02.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 19.12.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні