ЄУН № 336/2383/22
пр. № 1-кс/336/208/2023
УХВАЛА
Іменем України
02 березня 2023 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 , захисників адвокатів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області по кримінальному провадженню № 42021082080000020 від 27.05.2021 року про арешт майна, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні слідчих перебуває кримінальне провадження № 42021082080000020 від 27.05.2021 року, за яким ОСОБА_4 підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 191 ч. 5 КК України, ст. 28 ч. 3 ст. 366 ч. 1 КК України, скоєних за обставин, зазначених в повідомленні про підозру.
Слідчий за погодженням прокурора звернувся до суду з клопотанням про арешт майна підозрюваної, а саме земельної ділянки та двох автомобілів.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, вказуючи, що санкція ст. 191 ч. 5 КК України передбачає додаткове покарання у виді конфіскації майна, а крім того, потерпілим у справі буде заявлено в майбутньому цивільний позов, тож в даному випадку арешт майна необхідний для забезпечення відшкодування збитків, а також і для забезпечення можливості виконання конфіскації майна.
Захисники та підозрювана заперечували проти задоволення клопотання, вказуючи на відсутність обґрунтованої підозри у скоєнні кримінальних правопорушень, відсутність правових підстав для стягнення збитків безпосередньо з особи, а не з підприємства, а також зазначали, що автомобіль потрібен підозрюваній у побутовому житті, а також для забезпечення потреб її дитини.
При вирішенні клопотання слідчий суддя виходить з наступного.
При вирішенні клопотання слідчий суддя виходить з наступного.
Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Посилання прокурора на те, що в майбутньому буде заявлено позов, слідчий суддя до уваги не приймає, адже наразі цивільний позов у кримінальному провадженні ніким не заявлено, тож відсутні і підстави для вжиття арешту майна для забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення.
Водночас, санкція статті 191 ч. 5 КК України в якості додаткового покарання передбачає можливість застосування конфіскації майна, тож в цьому випадку, на переконання суду, є підстави для застосування арешту з метою забезпечення можливості фактичного виконання такого виду покарання.
Водночас, до клопотання слідчим надано лише документи на підтвердження наявності у підозрюваної права власності на земельну ділянку.
Невідомі роздруківки, які не містять ані підпису, ані печатки, ані відомостей, звідки та ким вони отримані, не є підтвердженням права власності підозрюваної на автомобілі.
Враховуючи викладене, слідчий суддя вбачає підстави для задоволення заявленого клопотання частково.
Керуючись ст. 177, 178, 183, 193, 194, 196, 197 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області по кримінальному провадженню № 42021082080000020 від 27.05.2021 року про арешт майна задовольнити частково.
Накласти арешт на земельну ділянку площею 0,155 га, кадастровий номер 2323987800:06:001:0052, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , належну на праві власності ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , заборонивши розпоряджатись зазначеним майном.
В іншій частині у задоволенні клопотання відмовити.
Відповідно до положень ст. 175 КПК України виконання ухвали суду покласти на слідчого та прокурора у вказаному кримінальному провадженні.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з дня її оголошення до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвали слідчого судді подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Повний текст ухвали буде проголошено 07.03.2023 року о 12.00 годині
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2023 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 109398202 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Дацюк О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні