Ухвала
від 07.03.2023 по справі 606/405/23
ТЕРЕБОВЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

606/405/23

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

07 березня 2023 року м. Теребовля

Суддя Теребовлянського районного суду Тернопільської області Ромазан Л.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся 6 березня 2023 року до суду з позовною заявою адміністративної юрисдикції, в якій просить скасувати постанову серії БАД № 216014 від 23 лютого 2023 року, про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі.

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.161 КАС України.

Відповідно до ч. 3ст.161 КАС Українидо позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ст.1, ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір»судовий збір - збір, щосправляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до ч.5ст.4 Закону України «Про судовий збір»у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 5 Закону України «Про судовий збір»передбачені пільги щодо сплати судового збору, в переліку яких відсутні позивачі у справах про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення. Вказана позовна заява також відсутня в переліку заяв, передбачених ч.2ст.3 Закону України «Про судовий збір», за подання яких судовий збір не справляється.

Частиною четвертоюстатті 288 КУпАПпередбачено, що особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.

Аналізуючи вказані норми права, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18 березня 2020 року у справі № 543/775/17 виклала такий правовий висновок.

За системного, цільового та граматичного тлумачення до наведеного законодавчого регулювання відносин, пов`язаних зі сплатою судового збору, Велика Палата Верховного Суду в контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей287,288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовуватистатті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ч.1ст.9 Закону України «Про судовий збір»судовий збір сплачується за місцем розгляду справи.

Отже, судовий збір за подання цього позову, який складає 536,80 (2684 грн х 0,2), який необхідно сплатити на рахунок (отримувач УК у Теребовл.р-ні/Тереб.р-н/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 37625079, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку UA868999980313151206000019468, код класифікації доходів бюджету 22030101, найменування коду класифікації доходу бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), та надати суду оригінал документу про його сплату.

Відповідно до ч. 5, 6 ст. 13 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" (у редакції, чинній з 15.12.2017) висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду (далі - ВС), є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах ВС, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Подібні формулювання містяться і в оновленому КАСУ, тобто законодавець не приділив належної уваги можливості застосування правових висновків ВСУ в нинішній судовій практиці.

Крім цього, якщо раніше суди мали право відступати від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів, то тепер таких повноважень суди взагалі не мають.

Згідно з ч.13ст.171 КАС Українисуддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях160,161цьогоКодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Оскільки судом встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ч.3ст.161 КАС України, ч.1ст.9 Закону України «Про судовий збір», її необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Керуючись ст.160, 161, 169 КАС України,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі - залишити без руху, надавши позивачу строк на усунення недоліків п`ять днів з дня отримання копії ухвали.

Повідомити позивача ОСОБА_1 , про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви, долучити документ просплату судовогозбору увстановлених порядкуі розміріу п`ятиденний строк з дня вручення цієї ухвали.

У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути її позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Суддя:

СудТеребовлянський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення07.03.2023
Оприлюднено10.03.2023
Номер документу109427538
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху

Судовий реєстр по справі —606/405/23

Ухвала від 27.04.2023

Адміністративне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Ромазан Л. С.

Ухвала від 27.04.2023

Адміністративне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Ромазан Л. С.

Ухвала від 06.04.2023

Адміністративне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Ромазан Л. С.

Ухвала від 13.03.2023

Адміністративне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Ромазан Л. С.

Ухвала від 07.03.2023

Адміністративне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Ромазан Л. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні