Справа № 695/3328/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2023 року Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
за участі:
прокурора - ОСОБА_3 ,
представника потерпілого - ОСОБА_4 ,
обвинуваченого - ОСОБА_5 ,
захисника - ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області клопотання прокурора по кримінальному провадженню
№ 12017250280000904 про тимчасовий доступ до речей та документів,
в с т а н о в и в:
В провадженні Чорнобаївського районного суду Черкаської області перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Під час розгляду кримінального провадження прокурором заявлено клопотання про тимчасовий доступ до документів (інформації) стосовно ОСОБА_5 , що знаходяться в розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 . В обґрунтування клопотання прокурор посилався на те, що в ході розгляду кримінального провадження необхідно перевірити обставину перебування обвинуваченого ОСОБА_5 з 04.05.2010 по 27.10.2017 на посаді обліковця заправки ПММ СТОВ " Надія ". А відтак, просив надати йому, слідчим Золотоніського РВП ГУ НП в Черкаській області та іншим особам, яким прокурором в порядку ст. 40 КПК України буде надане відповідне доручення на проведення слідчих дій, тимчасовий доступ до відомостей з реєстру застрахованих осіб стосовно ОСОБА_5 за період з 04.05.2010 по 27.10.2017.
В судовому засіданні прокурор просив клопотання задовольнити на підставах, викладених в ньому.
Представник потерпілого в судовому засіданні підтримав клопотання. Зазначив, що зважаючи на постійні зміни обвинуваченим своїх показів важко зрозуміти які обставини він визнає, а які ні. Тому інформація щодо якої прокурор просить надати тимчасовий доступ є важливою для даного кримінального провадження.
Обвинувачений та його захисник щодо вирішення заявленого прокурором клопотання покладались на розсуд суду.
Заслухавши думки учасників процесу, дослідивши матеріали судового провадження, суд дійшов до наступного висновку.
Глава 15 КПК України передбачає можливість тимчасового доступу до речей та документів. За частиною 1 статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно частин 1, 2, 6 статті 22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Пункт 4 частини 2 статті 315 КПК України визначає, що з метою підготовки до судового розгляду суд розглядає клопотання учасників судового провадження про: здійснення судового виклику певних осіб до суду для допиту; витребування певних речей чи документів; здійснення судового розгляду в закритому судовому засіданні; вчиняє інші дії, необхідні для підготовки до судового розгляду.
З матеріалів провадження вбачається, що під час проведення підготовчого судового засідання стороною обвинувачення заявлялися клопотання, які судом вирішені до початку розгляду справи по суті.
Разом з тим, ні під час підготовчого судового засідання, ні до початку судового розгляду прокурор не заявляв клопотання про тимчасовий доступ до документів щодо ОСОБА_5 , які знаходяться у розпорядженні Головного управління ПФУ в Черкаській області . Не було прокурором навіть зазначено про намір подавати таке клопотання. При цьому, прокурор в обґрунтування заявленого на даний час клопотання не зазначає причин, чому такий доступ не було здійснено під час досудового розслідування.
Процедура судового розгляду чітко визначена процесуальним законодавством (параграф 3 глави 28 КПК України). Відповідно кожна процесуальна дія виконується в певній черговості, що забезпечує дотримання строків розгляду кримінального провадження.
Так, відповідно до ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Проведення судового провадження у розумні строки забезпечує суд. Критеріями для визначення розумності строків кримінального провадження є: 1) складність кримінального провадження, яка визначається з урахуванням кількості підозрюваних, обвинувачуваних та кримінальних правопорушень, щодо яких здійснюється провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування тощо; 2) поведінка учасників кримінального провадження; 3) спосіб здійснення слідчим, прокурором і судом своїх повноважень.
Враховуючи зазначене, суд констатує, що прокурором подане клопотання з порушенням процесуальних строків подання такого виду клопотань, і відсутні поважні причини пропуску строків.
Обставини, на підтвердження яких прокурор бажає отримати доступ до документів Головного управління ПФУ в Черкаській області - факт перебування ОСОБА_5 у трудових відносинах зі СТОВ " Надія ", отримання заробітної плати та посада на якій обвинувачений працював, мали встановлюватися стороною обвинувачення ще під час досудового розслідування, оскільки вказані обставини наведені у формулюванні обвинувачення.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 56, 57, 159, 160, 315, 369-372, 392 КПК України суд,-
у х в а л и в:
В задоволенні клопотання прокурора по кримінальному провадженню
№ 12017250280000904 про тимчасовий доступ до речей та документів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2023 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 109437820 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Кваша І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні