Справа № 692/203/23
Провадження № 2/692/85/23
10.03.2023
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2023 року суддя Драбівського районного суду Черкаської області Чепурний О.П., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом керівника Золотоніської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, Драбівської селищної ради до ОСОБА_1 про примусове припинення права власності на земельну ділянку шляхом її конфіскації та скасування державної реєстрації права власності (в порядку ст.ст. 4,56 ЦПК України), -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з цивільним позовом про примусове припинення права власності на земельну ділянку шляхом її конфіскації та скасування державної реєстрації права власності (в порядку ст.ст. 4,56 ЦПК України).
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. ст.175,177ЦПК України вважаю, що її слід залишити без руху з огляду на наступне.
Позивач звернувся до суду з позовними вимогами про примусове припинення права власності на земельну ділянку шляхом її конфіскації та зазначив, що дана вимога є вимогою немайнового характеру.
Верховний суд в Постанові від 02.12.2020 № 905/105/20 дійшов висновку, що позовна вимога прокурора про зобов`язання повернути земельну ділянку у даному випадку має немайновий характер, наступна вимога про виконання, зобов`язання в натурі (повернення належного власника земельної ділянки), об`єктом вимоги є дія зобов`язаної сторони, яка не піддається грошовій (вартісній) оцінці, а дозвіл спору не входить на складну сторінку спору та не змінює власника майна. Тобто критерієм для розмежування майнового спору від немайнового є те, що майновий спір повинен впливати на склад майна сторін, а також, те, що вирішення спору змінює власника спірного майна.
Як вбачаєтьсяз прохальноїчастини позовноїзаяви керівник Золотоніської окружної прокуратури як одну із вимог ставить припинення права власності на земельну ділянку шляхом її конфіскації, що в подальшому має на меті зміну власника земельної ділянки.
Отже, враховуючи викладене, позовна вимога про припинення права власності на земельну ділянку шляхом її конфіскації має майновий характер.
Згідно ч.3 п.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Звертаючись до суду із позовними вимогами про примусове припинення права власності на земельну ділянку шляхом її конфіскації, яка як встановлено судом є майновою, позивач не вказує ціну позову, що має бути визначена відповідно до вимог статті 176 ЦПК України, тобто відповідати вартості майна, щодо якого заявлено вимогу про його конфіскацію в дохід держави, однак позивачем не сплачено судовий збір за позовну вимогу майнового характеру.
Згідно вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ЗУ «Про судовий збір» та ЗУ «Про Державний бюджет України на 2023 рік» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою судовий збір сплачується в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 2684 грн. і не більше 939400 грн. При цьому скасування державної реєстрації права власності є похідною вимогою, яка не потребує окремої оплати судового збору.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позовну заяву слід залишити без руху зі встановленням терміну для усунення недоліків, а саме зазначити ціну позову, яка повинна відповідати вартості спірного майна, та в залежності від ціни позову сплатити судовий збір як за вимогу майнового характеру, надавши суду відповідне підтвердження.
Керуючись ст.ст.175, 185 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву керівника Золотоніської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, Драбівської селищної ради до ОСОБА_1 про примусове припинення права власності на земельну ділянку шляхом її конфіскації та скасування державної реєстрації права власності (в порядку ст.ст. 4,56 ЦПК України) - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
У разі, якщо позивач в установлений строк не усуне недоліки заяви, то заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Драбівський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2023 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 109479021 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо припинення права користування земельною ділянкою, з них |
Цивільне
Драбівський районний суд Черкаської області
ЧЕПУРНИЙ О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні