Ухвала
від 09.03.2023 по справі 307/1803/18
КАСАЦІЙНИЙ ЦИВІЛЬНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

Ухвала

09 березня 2023 року

м. Київ

справа № 307/1803/18

провадження № 61-6893св22

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Яремка В. В. (суддя-доповідач), Олійник А. С., Ступак О. В.,

учасники справи:

позивач - Карпатський біосферний заповідник,

відповідачі: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Углянська територіальна громада,

треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Головне управління Держгеокадастру в Закарпатській області, державний реєстратор речових прав Тячівської міської ради Довгуник Василь Михайлович, фізична особа-підприємець ОСОБА_3 , Державне підприємство «Закарпатгеоцент»,

розглянув у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження касаційну скаргу Карпатського біосферного заповідника на рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 03 лютого 2020 року у складі судді Чопика В. В. та на постанову Закарпатського апеляційного суду від 24 листопада 2021 року у складі колегії суддів: Собослоя Г. Г., Кондора Р. Ю., Мацунича М. В.,

ВСТАНОВИВ:

У червні 2018 року Карпатський біосферний заповідник звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Великоугольської сільської ради про визнання незаконними набуття у приватну власність та припинення права власності на земельні ділянки, про скасування реєстрації земельних ділянок, визнання протиправними дій сільського голови та часткове скасування рішення сільської ради.

Рішенням Тячівського районного суду Закарпатської області від 03 лютого 2020 року у задоволенні позову відмовлено.

Постановою Закарпатського апеляційного суду від 24 листопада 2021 року апеляційну скаргу Карпатського біосферного заповідника залишено без задоволення, а рішення Тячівського районного суду від 03 лютого 2020 року - без змін.

У липні 2022 року Карпатський біосферний заповідник звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою, в якій, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить скасувати оскаржувані рішення на передати справу на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

Ухвалою Верховного Суду від 28 липня 2022 року відкрито провадження за касаційною скаргою Карпатського біосферного заповідника на підставі, передбаченій пунктом 1 частини другої статті 389 ЦПК України.

Відповідно до частини третьої статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Згідно з частиною п`ятою статті 401 ЦПК України суд касаційної інстанції призначає справу до судового розгляду за відсутності підстав, встановлених частинами третьою, четвертою цієї статті. Справа призначається до судового розгляду, якщо хоча б один суддя із складу суду дійшов такого висновку. Про призначення справи до судового розгляду постановляється ухвала, яка підписується всім складом суду.

З урахуванням наведеного, зважаючи на те, що під час проведення попереднього розгляду справи не встановлено обставин, передбачених частинами третьою, четвертою статті 401 ЦПК України, суд вважає за необхідне призначити справу до судового розгляду.

Відповідно до частини першої статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.

Керуючись статтями 401, 402 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Справу за позовом Карпатського біосферного заповідника до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Углянської територіальної громади, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Головне Управління Держгеокадастру в Закарпатській області, державний реєстратор речових прав Тячівської міської ради Довгуник Василь Михайлович, фізична особа-підприємець ОСОБА_3 , Державне підприємство «Закарпатгеоцент», про припинення права власності на земельні ділянки, скасування записів і реєстрації права власності на земельні ділянки, скасування рішення сільської ради та визнання дій протиправними, за касаційною скаргою Карпатського біосферного заповідника на рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 03 лютого 2020 року та постанову Закарпатського апеляційного суду від 24 листопада 2021 року призначити до судового розгляду колегією у складі п`яти суддів у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у ній матеріалами на 22 березня 2023 року.

Інформацію про дату розгляду справи оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: В. В. Яремко

А. С. Олійник

О. В. Ступак

СудКасаційний цивільний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення09.03.2023
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу109479813
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —307/1803/18

Ухвала від 17.06.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Литвиненко Ірина Вікторівна

Ухвала від 31.05.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротенко Євген Васильович

Постанова від 23.04.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Кожух О. А.

Ухвала від 04.12.2023

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Кожух О. А.

Ухвала від 27.09.2023

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Кожух О. А.

Ухвала від 27.09.2023

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Кожух О. А.

Ухвала від 20.04.2023

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Кожух О. А.

Постанова від 22.03.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Яремко Василь Васильович

Ухвала від 09.03.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Яремко Василь Васильович

Ухвала від 14.04.2022

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Карпенко Світлана Олексіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні