Справа № 953/1504/23
н/п 1-кс/953/1686/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" березня 2023 р. м.Харків
Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32021220000000058 від 25.05.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 200 КК України,
у с т а н о в и в :
28лютого 2023року старшийслідчий СУГУНП вХарківській області ОСОБА_3 звернувся доКиївського районногосуду м.Харкова зклопотанням,погодженим прокуроромХарківської обласноїпрокуратури ОСОБА_4 ,про наданнятимчасового доступудо речейі документів,які знаходятьсяу володінніАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (колишняназва АТ" ІНФОРМАЦІЯ_2 "),код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ,МФО НОМЕР_2 ,юридична адреса: АДРЕСА_1 ,що стосуютьсябанківського клієнтаТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »,код ЄДРПОУ НОМЕР_3 з відкритимрозрахунковим рахунком№ НОМЕР_4 та банківськогоклієнта ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , з відкритим розрахунковим рахунком № НОМЕР_6 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів за період з 01 січня 2020 року по теперішній час, а саме:
-справ зюридичного оформленнявищевказаних рахунківТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »,код ЄДРПОУ НОМЕР_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , у тому числі договори (угоди) про відкриття та обслуговування банківського рахунку, відкриття та обслуговування карткових рахунків, додатки до цих договорів;
- договорів на встановлення системи «Клієнт-Банк» з додатками до них, виписки з номерами телефонів, ІР-адреси, з яких проходило з`єднання системи «Клієнт-Банк» між підприємством, його працівниками і банком, датами та часом проведення вказаних з`єднань;
- карток із зразками підпису посадових осіб та печатки, руху грошових коштів по вказаним рахункам у друкованому та електронному вигляді з обов`язковим зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суму коштів, повних даних платника та одержувача коштів (в тому числі клієнтів іншого банку), із зазначенням коду, номера рахунків та МФО банківської установи, призначення платежу (куди і за що відправлено кошти та звідки і за що отримано кошти);
- грошових чеків, платіжних доручень, меморіальних ордерів, доручень, заяв на зняття грошових коштів, місць зняття (переведення на корпоративний рахунок), видаткових касових ордерів й інших документів щодо отримання грошових коштів, їх надходження та використання.
Клопотання обґрунтовано тим, що СУ ГУНП в Харківській області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32021220000000058 від 25.05.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 200 КК України, за фактом того, що невстановлені особи у період 2020 року, використовуючи розрахунковий рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ) безпідставно перерахували на розрахунковий рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_5 ), раніше отримані від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_7 ) за фіктивним правочином грошові кошти у загальному розмірі 14 634 612 грн, тим самим вчинили фінансові операції з майном (грошовими коштами) щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у великих розмірах.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи у період 2020 року, використовуючи розрахунковий рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), безпідставно та за відсутності відповідних повноважень на використання засобів доступу до них здійснили підробку платіжних доручень на переказ грошових коштів, внаслідок чого перерахували на розрахунковий рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_5 ) грошові кошти на загальну суму 14 634 612 грн.
Під час подальшого досудового розслідування орган досудового розслідування встановив, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ) має діючий банківський рахунок № НОМЕР_4 , який відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 .
Крім того, орган досудового розслідування встановив, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_5 має діючий банківський рахунок № НОМЕР_6 , який відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 .
Слідчий зазначає, що інформація та документи, які є у розпорядженні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та стосуються банківських клієнтів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні та можуть бути доказами факту і обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, при цьому вказана інформація містить охоронювану законом таємницю, яка знаходиться у володінні банківської установи, довести вказані обставини іншим способом, ніж за допомогою отримання зазначеної інформації від банківської установи, неможливо.
Слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, до матеріалів клопотання долучена заява про розгляд клопотання без його участі, а також просив задовольнити клопотання в повному обсязі.
Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не з`явився, був повідомлений своєчасно і належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Оскільки учасники кримінального провадження у судове засідання не з`явились, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося.
Дослідивши матеріли клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Відповідно до положень ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
За змістом ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.
Як слідує зі змісту клопотання, слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Частиною 1 статті 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» надано визначення банківської таємниці як інформації щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк.
Банківською таємницею, зокрема, є відомості про банківські рахунки клієнтів, у тому числі кореспондентські рахунки банків у Національному банку України (п. 1 ч. 2 ст. 60 вказаного Закону).
Отже, документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, належать до охоронюваної законом таємниці, тобто можуть становити банківську таємницю.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32021220000000058 від 25.05.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 200 КК України, надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню в частині надання тимчасового доступу до речей і документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (колишня назва АТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ") та містять інформацію щодо банківського клієнта ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 з відкритим розрахунковим рахунком № НОМЕР_4 та банківського клієнта ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , з відкритим розрахунковим рахунком № НОМЕР_6 , оскільки зазначена інформація сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, буде використана як докази під час судового розгляду, при цьому іншим способом неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації.
За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого у цій частині обґрунтоване та підлягає задоволенню.
Разом з тим, слідчий суддя вважає необхідним обмежити період, за який слідчий просить надати тимчасовий доступ, оскільки його тривалість жодним чином не обґрунтована у клопотанні, у зв`язку із чим слідчий суддя вважає необхідним надати доступ до документів за період з 01 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.131-132, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в:
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32021220000000058 від 25.05.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 200 КК України задовольнити частково.
Надати старшому слідчому СУ ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (колишня назва АТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 "), код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , що стосуються банківського клієнта ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 з відкритим розрахунковим рахунком № НОМЕР_4 та банківського клієнта ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , з відкритим розрахунковим рахунком № НОМЕР_6 за період з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів у паперовому (електронному) вигляді, а саме:
- справ з юридичного оформлення вищевказаних рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , у тому числі договори (угоди) про відкриття та обслуговування банківського рахунку, відкриття та обслуговування карткових рахунків, додатки до цих договорів;
- договорів на встановлення системи «Клієнт-Банк» з додатками до них, виписки з номерами телефонів, ІР-адреси, з яких проходило з`єднання системи «Клієнт-Банк» між підприємством, його працівниками і банком, датами та часом проведення вказаних з`єднань;
- карток із зразками підпису посадових осіб та печатки, руху грошових коштів по вказаним рахункам у друкованому та електронному вигляді з обов`язковим зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суму коштів, повних даних платника та одержувача коштів (в тому числі клієнтів іншого банку), із зазначенням коду, номера рахунків та МФО банківської установи, призначення платежу (куди і за що відправлено кошти та звідки і за що отримано кошти);
- грошових чеків, платіжних доручень, меморіальних ордерів, доручень, заяв на зняття грошових коштів, місць зняття (переведення на корпоративний рахунок), видаткових касових ордерів й інших документів щодо отримання грошових коштів, їх надходження та використання.
У задоволенні клопотання в іншій частині відмовити.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 109514274 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Демченко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні