Постанова
від 23.02.2023 по справі 495/8918/22
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 495/8918/22

№ провадження 1-кс/495/388/2023

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2023 року м. Білгород - Дністровський

Слідчий суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 ,

за участю прокурора - ОСОБА_3 ,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Білгород-Дністровському клопотання прокурора Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, -

В С Т А Н О В И В:

До Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області 23.02.2023 року надійшло клопотання прокурора Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, яке було подано в рамках кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021162240000058 від 08.11.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України.

Виклад обставин, зазначених у клопотанні.

В провадженні СВ Білгород-Дністровського РВП ГУ НП України в Одеській області перебувають матеріали досудового розслідування внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021162240000058 від 08.11.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України, а саме за фактом забруднення атмосферного повітря.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовими особами товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » упродовж тривалого часу, з порушенням спеціальних правил, зі стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин забруднюють атмосферне повітря на території м. Білгород-Дністровський.

Крім того, встановлено, що на території ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » зі стаціонарного джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферу, а саме - з металевої димової труби (що відведена від котлоагрегатів) здійснюється безперервний потужний викид чорного густого диму, що має дуже їдкий задушливий сморід. Вказане свідчить про надвисокі концентрації забруднюючих речовин в газопиловому потоці (диму) що викидається з металевої димової труби. Цей дим розповсюджується навкруги по всьому місту Білгород-Дністровський, та особливо стелиться з попелом та сажею в районі житлової та громадської забудови по вул. Ізмаїльська, вул. Лесі Українки, вул. Портовій, вул. Маршала Бірюзова, вул. Кишинівська. Що свідчить про забруднення атмосферного повітря через викиди забруднюючих речовин зі стаціонарного джерела рибозаводу ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

З метою проведення подальшої судової інженерно екологічної експертизи, яка проводиться відповідно до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря затвердженої наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України № 277 від 28.04.2020 та серед іншого, визначає шкоду, завдану довкіллю згідно з документацією, що підтверджує обсяг виробництва на підприємстві, а саме фактичний час роботи парових котлів. Вказана документація підтверджує фактичний час роботи парових котлів, обсяг виробництва продукції, час роботи димової труби тощо.

З метою забезпечення швидкого, повного, та неупередженого досудового розслідування, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Без зазначених документів неможливо буде надати об`єктивну оцінку діям посадових осіб зазначеного підприємства та встановити істину у кримінальному провадженні, а також підтвердити розмір шкоди, завданої довкіллю. Крім цього, дана документація необхідна для призначення в подальшому судових експертиз з метою встановлення нанесених збитків.

Беручи доуваги вищевикладенета враховуючи,що вматеріалах кримінальногопровадження вбачаєтьсянаявність достатніхпідстав вважати,що зазначенідокументи,можуть бутивикористані якдокази,мають суттєвезначення дляпроведення подальшогооб`єктивного,призначення тапроведення судових експертиз прокурор просив клопотання задовольнити.

Позиції сторін.

Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбаченихчастиною другоюцієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

В судове засідання прокурор з`явився, просив дане клопотання задовольнити.

Відповідно до ч.2ст.163 КПК України, розгляд даного клопотання проводиться без виклику представника особи, у володінні якої знаходяться документи, щодо яких надано клопотання про тимчасовий доступ. Стороною, що звернулась до суду у клопотанні зазначалось про реальність загрози зміни або знищення вказаних речей та документів суб`єктом, у якого вони перебувають.

Мотивація суду.

З матеріалів клопотання вбачається, що досудове розслідування здійснюється у кримінальному провадженні №42021162240000058 від 08.11.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України, тобто розтрата, відчуження, приховування, підміна, пошкодження, знищення майна або інші незаконні дії з майном, на яке накладено арешт, із заставленим майном або майном, яке описано, чи порушення обмеження (обтяження) права користуватися таким майном, здійснене особою, якій це майно ввірено, а також здійснення представником банку або іншої фінансової установи банківських операцій з коштами, на які накладено арешт.

Частиною першою ст. 132 КПК України, визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

У відповідності до п.19 ч.1 ст.3 КПК України, сторонами кримінального провадження є - з боку обвинувачення: слідчий, керівник органу досудового розслідування, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом; з боку захисту: підозрюваний, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники. Отже слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання надано належним заявником.

Згідно з ч.1ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст.161 КПК України.

Відповідно до ч.2ст.160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ зазначаються:1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Слідчий суддя, перевіривши матеріали клопотання та надані до нього додатки встановив, що воно подано з додержанням вимог ч.2 ст.160 КПК України.

Слідчим суддею, в ході розгляду клопотання пор надання тимчасового доступу дослідженні надані прокурором документи:

- повідомлення про кримінальне правопорушення в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 вихідний за №25/1.0/ПО від 08.11.2022;

- протокол додаткового допиту свідка ОСОБА_4 від 14.11.2022 з якого вбачається, що перебуваючи на посаді головного спеціаліста державного інспектора Південно-Західного округу в ІНФОРМАЦІЯ_4 (далі Інспекція) у зв`язку з надходженням на адресу Інспекції великої кількості скарг на ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 » про забруднення атмосферного повітря 25.10.2022р., 27.10.2022р., 03.11.2022р. відповідно до рейдових наказів для огляду ситуації за фактам, викладеним в скаргах, щодо рибозаводу ТОВАРИСТВА 3 ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ " ІНФОРМАЦІЯ_5 »" (ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 »"), за адресою: АДРЕСА_1 ним були здійснені огляди заводу, та проведенні заміри, однак на виконання п.3.11 Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків необхідно здійснити проведення відповідних вимірювань для встановлення концентрації забруднюючих речовин декілька разів;

-протокол оглядувід 09.11.2022,здійснений напідставі ухвали слідчого судді від 09.11.2022 в рамках кримінального провадження №42022162240000058.

Як вбачається з пункту 3.11. Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, затвердженої Наказом Міністерстваенергетики тазахисту довкілляУкраїни 28 квітня 2020 року № 277 час роботи джерела в режимі наднормативного викиду визначається з дати початку вчинення порушення до моменту його усунення з урахуванням фактично відпрацьованого часу. Інформацію про фактичний відпрацьований час в режимі наднормативного викиду (в годинах) надає суб`єкт господарювання по кожному джерелу викиду (утворення). У разі не надання суб`єктом господарювання інформації протягом 15 календарних днів з моменту отримання письмового запиту (припису) фактичний час роботи джерела викиду вважати 24 годинним на добу.

В ході досудового розслідування у кримінальному провадженні встановлено, що в матеріалах кримінального провадження вважається за необхідне надати тимчасовий доступ до: документів, які перебувають у ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до документації, що підтверджує фактичний час роботи парових котлів, обсяг виробництва продукції, час роботи димової труби тощо (паспорти котлів, паспорти теплообмінного обладнання, журнали стерилізації тощо), а також іншої документації, якою підтверджуються необхідні вищевказані показники у період часу з 09.11.2022 по теперішній час.

Зазначені документи перебувають у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Дослідивши надані до матеріалів клопотання документи, слідчий суддя приходить до висновку, що інформація, яка міститься в документах, щодо яких надано клопотання має значення для кримінального провадження, та може бути використана як докази в кримінальному провадженні.

Згідно зі ст.159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, полягає у наданні слідчому особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Слідчий суддязазначає,що зметою повного,всебічного,об`єктивного розслідуванняматеріалів кримінальногопровадження,вбачається наявністьдостатніх підставдля наданнятимчасового доступудо документів.В ході досудового розслідування з метою перевірки відомостей вбачається необхідність у наданні тимчасового доступу для підтвердження, чи спростування факту кримінального правопорушення.

Разом з тим, в ході розгляду клопотання слідчий суддя приходить до висновку про необхідність надання тимчасового доступу до інформації у період часу з 09.11.2022 року по теперішній час слідчий суддя зазначає, що зазначене суперечить нормі, встановленій у п.5 ч.1 ст.164 КПК Українив частині необхідності встановлення конкретного переліку документів, в тому числі і у часовому просторі.

Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, що надання тимчасового доступу обумовлене необхідністю проведення перевірки відомостей в рамках кримінального провадження. Відомості, які містяться в зазначеній вище інформації, можливо використати як доказ, оскільки вони містять фактичні данні, на підставі яких орган досудового розслідування встановить наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, у зв`язку з чим клопотання підлягає частковому задоволенню.

Керуючисьст.ст. 160, 163-164 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, яке було подано в рамках кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021162240000058 від 08.11.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України задовольнити частково.

Надати слідчому СВ Білгород-Дністровського РВП ГУ НП в Одеській області ОСОБА_5 , прокурорам Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , які входять до групи прокурорів та здійснюють процесуальне

керівництво у кримінальному провадженні № 42021162240000058 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 »,розташованого заадресою: АДРЕСА_1 з можливістю вилучення якісно виготовлених та належним чином завірених їх копій, а саме:

- документації, що підтверджує фактичний час роботи парових котлів, обсяг виробництва продукції, час роботи димової труби тощо (паспорти котлів, паспорти теплообмінного обладнання, журнали стерилізації тощо), а також іншої документації, якою підтверджуються необхідні вищевказані показники за період часу з 09.11.2022 по 23.02.2023.

Ухвала діє строком до 23.04.2023 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчийсуддя ОСОБА_1

СудБілгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення23.02.2023
Оприлюднено15.03.2023
Номер документу109516986
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —495/8918/22

Постанова від 23.02.2023

Кримінальне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Заверюха В. О.

Постанова від 23.02.2023

Кримінальне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Заверюха В. О.

Постанова від 09.11.2022

Кримінальне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Заверюха В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні