ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
13.03.2023 р. Справа № 914/711/23
Господарський суд Львівської області у складі судді У.І.Ділай, розглянувши матеріали
За позовною заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «Ферозіт», м.Теребовля, Тернопільська область
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Будкомфорт 2019», с.Горішній, Пустомитівський район, Львівська область
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «ВББ-Комфорт», м.Київ
про: стягнення 301884,97грн за договором поставки товарів №РЕ/ЛВ/214/21 від 19.07.2021
В С Т А Н О В И В:
За приписами частини 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Частиною 3 зазначеної статті встановлено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною другою статті 247 ГПК України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до частини 2 статті 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання.
Приймаючи до уваги характер та специфіку спірних правовідносин, ціну позову, суб`єктний склад сторін та предмет доказування, суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, на підставі частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України.
Такий правовий висновок зазначений в постанові Верховного Суду у складі суддів об`єднаної палати Касаційного господарського суду від 21 червня 2019 року у справі № 910/11701/18.
Крім того, суд враховує значення справи для сторін та повідомляє їх про призначення дати судового засідання з розгляду справи по суті.
Керуючись ст.ст. ч.3 ст. 12, 176, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
3.Розгляд справи призначити в порядку письмового провадження без участі представників сторін.
При цьому, суд звертає увагу сторін на положення ч. 3 ст. 252 ГПК України, відповідно до якої якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк визначення яких відповідно до цього кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі
4.Зобов`язати позивача: скерувати суду для огляду оригінали документів, копії яких долучено до матеріалів позовної заяви.
Встановити позивачу строк 10 днів з отримання відзиву для подання письмової відповіді.
5.Зобов`язати відповідача:
-у випадку наявності заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження надати в строк 15 днів з дня отримання цієї ухвали письмову заяву із відповідними запереченням; забезпечити явку представника в судове засідання.
Встановити відповідачу строк 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання письмового відзиву (заперечення) на позовну заяву із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем та документи, що підтверджують надіслання відзиву, і доданих до нього доказів, позивачу (чи іншим учасникам справи). Відзив (заперечення) на позовну заяву із відповідними доказами про відправку його іншим учасникам мають бути подані в зазначений термін через канцелярію суду. Роз`яснити, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
6.Зобов`язати третю особу: надати письмові пояснення по суті спору.
7.Зобов`язати учасників справи надіслати всім іншим учасникам справи свої письмові пояснення невідкладно після надіслання таких пояснень до суду.
При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію по справі, яка розглядається можна отримати за наступною веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя Ділай У.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2023 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 109523324 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Ділай У.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні