ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14.03.2023м. СумиСправа № 920/243/23
Суддя Господарського суду Сумської області Вдовенко Дар`я Володимирівна, розглянувши позовні матеріали
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ),
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Ефективні рішення Суми» (вул. Реміснича, буд. 35-2, м. Суми, 40004),
про визнання припиненими трудових відносин, виключення відомостей з реєстру
УСТАНОВИВ:
Позивач подав позовну заяву (вх. № 888 від 10.03.2023), в якій просить суд: 1) визнати трудові відносини ОСОБА_1 з Товариством з обмеженою відповідальністю «Ефективні рішення Суми» припиненими у зв`язку зі звільненням ОСОБА_1 з посади директора за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України; 2) виключити з Єдиного державного реєстру дані про фізичну особу - ОСОБА_1 , як керівника ТОВ «Ефективні рішення Суми».
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.03.2023, справу призначено до розгляду судді Вдовенко Д.В.
Згідно з ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі ст. 7 Закону України "Про державний бюджет на 2023 рік", прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року становить 2684 гривні.
За приписами ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір, що становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання позовної заяви, згідно з квитанцією від 03.02.2023 № 9295-5545-7104-5713, позивач сплатив судовий збір в сумі 2684 грн. 00 коп.
Водночас, відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивач подав позовну заяву, що містить дві вимоги немайнового характеру, тому за подання позовної заяви підлягає сплаті судовий збір в сумі 5368 грн 00 коп. Недоплата судового збору становить 2684 грн 00 коп.
Згідно з ч. 1 ст. 162 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач не подав доказів на підтвердження відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу.
Відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 270 від 05.03.2009 підтвердженням надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), а підтвердженням переліку відправлених документів є опис вкладення встановленої форми.
Отже, належними доказами надсилання копії позовної заяви та доданих до неї документів учасникам справи є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) та опис вкладення.
Згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Суд встановив, що до позовної заяви позивачем не додано доказу, що підтверджує обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та на який міститься посилання у позовній заяві, зокрема Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Ефективні рішення Суми».
За приписами ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За вказаних обставин, суд залишає позовну заяву без руху, позивачу надається строк для усунення недоліків позовної заяви.
Керуючись ст. 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків позовної заяви:
- подання доказів сплати судового збору в сумі 2684 грн 00 коп.;
- подання доказів направлення позовної заяви і доданих до неї документів Товариству з обмеженою відповідальністю «Ефективні рішення Суми»;
- подання засвідченої належним чином копії Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Ефективні рішення Суми».
3. Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана суддею 14.03.2023.
Суддя Д. В. Вдовенко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2023 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 109523773 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Вдовенко Дар'я Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні