Справа № 365/142/23
Номер провадження: 2/365/109/23
У Х В А Л А
15 березня 2023 року смт Згурівка
Суддя Згурівського районного суду Київської області ХИЖНИЙ Р.В.
вивчивши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Згурівської селищної ради, третя особа Згурівська районна державна нотаріальна контора про визнання права власності на будинок у порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
13.03.2023 року до Згурівського районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Згурівської селищної ради, третя особа Згурівська районна державна нотаріальна контора про визнання права власності на будинок у порядку спадкування.
Автоматизованою системою документообігу під час реєстрації зазначеного позову було визначено суддю Хижного Р.В. для цього судового провадження.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, суддя вважає за необхідне заявити самовідвід.
Так, в провадженні судді Хижного Р.В. перебувала цивільна справа № 365/498/21 за позовом ОСОБА_3 до Згурівської селищної ради Броварського району Київської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В ході розгляду справи представником відповідача ОСОБА_1 - адвокатом Ветох Д.С. було подано заяву про відвід судді Хижного Р.В., з посиланням на неможливість об`єктивного та незацікавленого розгляду даної справи суддею.
Ухвалою Згурівського районного суду Київської області від 10 листопада 2023 року суддю Хижного Р.В. було відведено від розгляду справи.
Отже, в межах цивільної справи № 365/498/21, сторонами в якій були ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та яка стосувалась спадкових правовідносин, було задоволено відвід судді. Сторонами у цивільній справі № 365/142/23 є ті самі особи - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та позовні вимоги витікають з тих самих правовідносин спадкування, а тому суддя вважає за заявити собі самовідвід.
Згідно з ч.1, 2, 9 ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.
Відповідно до п. 3, 5 ст. 36 ЦПК України суддя неможе розглядатисправу іпідлягає відводу(самовідводу),якщо: він прямочи побічнозаінтересований урезультаті розгляду справи; є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Відповідно до ст. 2 Закону України від 02.06.2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно положення ст. 15 Кодексу суддівської етики неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді. Суддя має право заявити самовідвід у випадках, передбачених процесуальним законодавством, у разі наявності упередженості щодо одного з учасників процесу, а також у випадку, якщо судді з його власних джерел стали відомі докази чи факти, які можуть вплинути на результат розгляду справи. Суддя не повинен зловживати правом на самовідвід. Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи у разі неможливості ухвалення ним об`єктивного рішення у справі.
Згідно п. 2.5 Бангалорських принципів поведінки судді, схвалених резолюцією № 2006/23 Економічної та Соціальної ради ООН від 27 липня 2006 року, суддя повинен взяти самовідвід від участі в будь-якому процесі, коли для нього неможливе винесення неупередженого рішення у справі або коли сторонньому спостерігачеві може видатись, що суддя не здатен винести неупередженого рішення.
Пунктом 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободгарантовано, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Бочан проти України» від 03.05.2007 р. та у справі «Білуха проти України» від 09.11.2006 р.)
Підставою для самовідводу судді від розгляду даної справи є намір усунути подальші сумніви у сторін у об`єктивності та неупередженості судді Хижного Р.В.
Враховуючи вищевикладене, з метою подальшого усунення будь-яких сумнівів щодо об`єктивності та неупередженості судді Хижного Р.В. під час розгляду даної цивільної справи, вважаю за необхідне заявити самовідвід.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 36, 40, 41 ЦПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Заявити самовідвід судді від розгляду справи № 365/142/23 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Згурівської селищної ради, третя особа Згурівська районна державна нотаріальна контора про визнання права власності на будинок у порядку спадкування.
Справу передати до канцелярії суду для визначення іншого судді в порядку ст. 33 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СУДДЯ Р. В. ХИЖНИЙ
Суд | Згурівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2023 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 109553554 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Згурівський районний суд Київської області
Хижний Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні